07 Temmuz 2022, Perşembe 12:51

Sigaradan kararmış ciğerleri tertemiz yapıyor! Dr. İbrahim Saraçoğlu öneriyor

Sigaradan kararmış ciğerleri tertemiz yapıyor! Dr. İbrahim Saraçoğlu öneriyor

Şifa deposu keçiboynuzunun faydaları saymakla bitmiyor… Sigaradan zarar görmüş ciğerleri temizlemesi başta olmak üzere afrodizyak etkisiyle cinsel performansı arttırdığı ve iktidarsızlığı ortadan kaldırdığı biliniyor. Peki, keçiboynuzunun faydaları neler? Detaylar haberimizde…

Dört mevsim güvenle tüketilebilen keçiboynuzu hem toz hem de pekmez olarak karşımıza çıkıyor. Keçiboynuzunun en bilinen faydası akciğerleri temizlemesi. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun sigaradan kararmış ciğerler için tavsiye ettiği keçiboynuzu kürünü deneyen pek çok kişi olumlu sonuçlar aldı. Peki, sigaradan kararmış ciğerleri mis gibi yapan keçiboynuzu kürü nasıl yapılıyor? Keçiboynuzu hangi hastalıklara iyi geliyor? İşte detaylar:

KEÇİBOYNUZUNUN FAYDALARI

Uzmanlar keçiboynuzunun enerji değeri yüksek bir gıda olduğunu ve potasyum, kalsiyum içermesi nedeniyle oldukça faydalı olduğunu vurguluyor. Keçiboynuzunun faydaları şöyle:

AKCİĞERİ TEMİZLER

Keçiboynuzu, akciğerlerin sağlığını korumak için düzenli tüketilmesi gereken besinlerin başında yer alıyor. Tüm zararlı toksinlerin atılmasını sağlayan keçiboynuzu, akciğerlerde adeta detoks etkisi yapıyor. Sigaradan kararmış ciğerleri temizliyor, akciğer kanserine yakalanma riskini azaltıyor.

KANSERDEN KORUR

Keçiboynuzu içerdiği polifenoller sayesinde vücuttaki serbest radikallerle savaşarak; rahim ağzı kanseri, akciğer kanseri gibi bazı kanser hastalıklarından korur.

CİNSEL GÜCÜ ARTIRIR

Afrodizyak özelliği ile bilinen keçiboynuzu, kişiyi zinde ve enerjik tutarak cinsel performansı olumlu etkiler. Ayrıca erkeklerde sperm sayısını arttırdığı ve kısırlık sorununa yardımcı olduğu da bilinenler arasında. Keçiboynuzunun cinselliğe sağladığı faydasından yararlanmak için; bir litre kaynamış suyun içerisine 12-13 adet keçiboynuzunu 3-4 parçaya bölün ve atın. Tencerenin üzerini yarım örtün. Kısık ateşte 3-5 dakika daha kaynatın. 20 dakika dinlendirdikten sonra süzerek soğumaya bırakın. Bir hafta boyunca sabah aç karnına, gece yatmadan önce 1 su bardağı için. İkinci haftadan sonra 3 ay boyunca yalnız geceleri için.

SİNDİRİME YARDIMCI OLUR

Keçiboynuzu yüksek lif içeriği sayesinde sindirim dostudur. Mide sıvılarının salgılanmasını sağlayan keçiboynuzu, bağırsak hareketlerini düzenleyerek gastrointestinal rahatsızlıkları önleyebilir. Ayrıca şiddetli ishale karşı etkili olup özellikle ani gelişen ishal tedavilerine destek sağlar.

KAN ŞEKERİNİ DENGELER

Şeker ve kalori miktarı bakımından düşük olan keçiboynuzu, kan şekerini dengeleyerek yükselmesini önler. Diyabet hastaları için güvenli bir besin olsa da yine de doktora danışmadan tüketilmemelidir.

BALGAM SÖKTÜRÜR

Kış aylarında artan astım atakları ve bronşit hastalıklarına iyi gelen keçiboynuzu şiddetli öksürüklere karşı dahi çok etkili. Ayrıca güçlü balgam söktürücü özelliği sayesinde öksürüğü azaltır.

KEMİK GELİŞİMİNİ DESTEKLER

Keçiboynuzunun bir diğer faydası kemik gelişimine destek sağlaması. Günde bir tatlı kaşığı keçiboynuzu tüketerek kemiklerinizin gelişiminde katkıda bulunabilirsiniz.

ADET KRAMPLARINI HAFİFLETİR

Keçiboynuzun faydaları içerisinde adet kramplarını hafifletme özelliği bulunuyor. Keçiboynuzu, kasıklarda ve iç bacaklarda hissedilen adet ağrısını hafifletir.

AKCİĞERLERİ TEMİZLEYEN KEÇİBOYNUZU KÜRÜ TARİFİ

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun sigaradan kararmış ve zarar görmüş ciğerler için tavsiye ettiği keçiboynuzu kür tarifini deneyip olumlu sonuç alan kişilerin sayısı çok fazla. Ciğerleri temizleyen keçiboynuzu kürü tarifi şöyle:

Gerekli malzemeler:

  • 7 adet keçiboynuzu

  • 2 bardak su

Nasıl hazırlanır, nasıl uygulanır?

Keçiboynuzlarını soğuk suyun altında yıkayın. Küçük parçalara halinde kırın. 2 bardak kaynayan suyun içine keçiboynuzlarını atın. 7-8 dakika kaynatın. Ardından 20 dakika dinlendirin.  Cam kavanozun içerisine süzün. Sabah ve akşam birer bardak için. Bu kürün akciğerleri temizlemede etkili olması için bir ay boyunca düzenli olarak uygulayın.

 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT