29 Kasım 2020, Pazar 14:06

Siğil İlacı Et Beni İlacı Nasır İlacı Verrutol Fiyat Ne Kullanımı Nasıl

Siğil İlacı Et Beni İlacı Nasır İlacı Verrutol Fiyat Ne Kullanımı Nasıl

Verrutol Nedir  Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar?

Verrutol siğil, et beni ve nasır tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Verrutol deri üzerine hâricen sürülerek kullanılır. Verrutol 15 g çözelti solüsyon içermekte olup, amber rengi ve kendinden fırçalı kapak ile kapatılmış cam şişelerde satılmaktadır. Verrutol'un fiyatı:17,26 TL'dir.

Verrutol, siğillerin iyileştirilmesinde etkilidir. Siğil; virüs çeşitlerinden biri sebebiyle deride meydana gelen anormal büyümeler olarak tanımlanır. Çoğunlukla, ellerin üstünde ve parmaklarda rastlanır. Doğrudan temas yoluyla geçer. (Bilhassa sıyrılmış ve hasarlı cilt dokusuyla daha çabuk yayılır.) Ayakların altında da oluşabilmektedir ve ağrıya yol açabilmektedir. Siğilleri tetikleyen virüs son derece hızlı yayılma özelliğine sahiptir. Bundan dolayı erken tedavisi çok önemlidir, aksi takdirde giderek çoğalırlar, etrafa dağılırlar ve kontrol altına alınmaları zorlaşır.

Verrutol Nasıl Kullanılır?

Verrutol, sadece siğillerin üstüne sürülmelidir, etrafındaki sağlıklı deriye temas ettirilmemelidir. Bu işlem, kapakta bulunan firçayla gerçekleştirilir. Fırça üzerine aldığınız Verrutol'ün fazlalığını, şişenin ağız kısmına sıyırınız. Çok minik siğillere bir kürdan kullanarak sürebilirsiniz. Her işlemden evvel, daha önce yapılan uygulamanın bıraktığı film tabakasının kaldırılması gerekir. Kullandığınız süre boyunca, düzenli olarak kontrole gitmeniz tavsiye edilir. Verrutol tedavisinin ortaya çıkardığı ölü dokuların hekiminizin müdahalesiyle  atılması tedavinize fayda sağlayabilir. Her kullanımın ardından cam şişenin kapağı iyice kapatılmalıdır.

Verrutol’ü Kimler Kullanmamalıdır?

 1. Salisilik asit, 5-Florourasil ya da Verrutol içerisinde bulunan başka maddelerden birine alerjisi (yoğun hassasiyeti) olanlar, bu ürünü kullanmamalıdır.
 2. Hamile olduğunuzdan şüphelniyorsanız, hamile iseniz veya emziriyorsanız, Verrutol kullanmayınız.
 3. Bebekler için uygun değildir.
 4. Böbrek yetmezliği yaşayan hastalarda Verrutol tedavisi uygulanmamalıdır.
 5. Florourasil yıkıcı enzimlerden biri olan Dihidropirimidin dehidrojenaz yetersizliğiniz mevcutsa, Verrutol kullanmamanız gerekir.

Verrutol’un Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, Verrutol'ün içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

Çok yaygin:

 1. Kızarıklık
 2. Enflamasyon (iltihap)
 3. Yanma hissi
 4. Tahriş
 5. Ağrı
 6. Kaşıntı
 7. Yaygın:Baş ağrısı
 8. Deride soyulma
 9. Kanama
 10. Erozyon (deri veya mukoza üzerinde sınırlı bir bölgenin örtücü hücre tabakasınıkaybetmesi)
 11. Kabuk oluşumu

Yaygın olmayan:

 1. Gözde kuruluk
 2. Gözde kaşıntı
 3. Gözyaşı salgısında artış
 4. Dermatit (deri iltihabı)
 5. Ödem (deri altı dokularında aşırı sıvı toplanması)
 6. Ülser (deri veya mukoza üzerinde gelişerek altındaki dokuları da etkileyen açık yara)

Bilinmiyor:

 1. Siğil çevresinde beyazlaşma şeklinde bir renk değişikliği
 2. Pul şeklinde deri döküntüleri
 3. Kontakt alerjik reaksiyon belirtileri (kaşıntı, kızarıklık ve uygulama bölgesinin dışında da görülebilen küçük kabarcıkların oluşması)Bunlar Verrutol'ün hafif yan etkileridir.Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

Aşağıdaki sıklık grupları kullanılmıştır:

Çok yaygın (>1/10); yaygın (>1/100 ila <1/10); yaygın olmayan (>1/1.000 ila <1/100); seyrek(21/10.000 ila <1/1.000); çok seyrek (<1/10.000); bilinmiyor (eldeki verilerden hareketletahmin edilemiyor).

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT