Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2016-05-13 23:46:12 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:01:28

Sinameki Çayı Zayıflatırmı, Kilo Verdirir mi?

Google News

Sinameki kabızlığı rahatlatmak için ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanmış bitkisel bir laksatif, yani müshil etkisi olan bitkidir.

Sinameki Çayı Zayıflatırmı, Kilo Verdirir mi?

Sinameki kabızlığı rahatlatmak için ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanmış bitkisel bir laksatif, yani müshil etkisi olan bitkidir. Sinameki ayrıca bu özelliği sayesinde popüler zayıflama diyetlerinin vazgeçilmezlerindendir. Sinameki iştahı da kesmeye yardımcı olur.

Sinamekinin zayıflama üzerindeki etkisi bağırsakların yağ blokajını artırıp ishale sebep olmasından ve diüretik yapısıyla ödem atmayı kolaylaştırıcı olmasından kaynaklanır. Fakat MedlinePlus doktorları sinamekinin zayıflamaya yardım ettiğine dair yeterli bilimsel kanıtlar olmadığını belirtmiştir. Diyet boyunca sıklıkla sinameki kullanırsanız, ishal, elektrolit dengesizlikleri ve dehidratasyon ile karşılaşabilirsiniz. Kilo kaybı için sinameki kullandan önce hekim veya eczacınıza danışmanızı tavsiye ederiz.

Sinameki çayı kilo vermek için nasıl kullanılır?

  1. Bugünlerde piyasada sinameki çayının pek çok çeşidini bulabilirsiniz. Aktarlardan yahut organik ürün satan yerlerden temin edilebilir.
  2. Öncelikle 1 bardak suyu kaynatın, kaynayan suyu ocaktan alıp içine 1 çay kaşığı taze yahut 2 çay kaşığı kurutulmuş sinamekisi atın. 5 dk demlensin lezzet için limon suyu da katabilirsiniz.
  3. Etkili sonuçlar için günde 2 kez içebilirsiniz.
  4. Bu çayı kullanıyorsanız maksimum etki için  doğru gıdalar yiyin.Tavuk, balık, yeşil salata ve meyve gibi gıdalar tüketmelisiniz. Tüm gün boyunca bol su içmek de gereklidir.
  5. Sinameki çayını egzersizle desteklemek zayıflamanızı hızlandıracaktır. 

Sinameki Çayı Zayıflatırmı, Kilo Verdirir mi?

Sinameki kullanırken uyarılar

Laksatif doz aşımı yani laktasifi yüksek oranda barından sinamekinin aşırı tüketimi şiddetli yan etkiler yapabilir hatta ölümcül bile olabilir. Uyarıcı laksatifler vücudunuzdaki potasyumu tüketebilir. Sinameki reçeteli ve ya reçetesiz ilaçlarla etkileşime girebilir. Kumadin etkisini ve kanama riskini artırır. Sinameki ve diüretik ya da su hapları alan kişilerde potasyum seviyeleri tehlikeli hale gelebilir. MedlinePlus doktorları sinamekinin anne sütüne geçtiğini bildirmiştir ancak bebeği etkilemez. Laksatif bağımlılığı ve karaciğer hasarı uzun süreli kullanım ve normalden fazla dozda alımdan kaynaklanır. Uzun vadeli tüketiminin etkisi konusunda net bir bilgi yoktur.Ancak uzun süre alınması tavsiye edilmez. Uzun vadeli alınması bağırsakların aşırı çalışmasına neden olabilir. Diğer olası yan etkiler kas güçsüzlüğü, kalp fonksiyon bozuklukları ve karaciğer hasarıdır.

Haşlanmış Patates Diyeti İle 3 Günde 5 Kilo Şok Diyet Listesi Tıklayınız

2 Günde 2 Kilo Verdiren Diyet İle Şok Zayıflama Tıklayınız

Karanfil Zayıflatırmı, Karanfil Çayı İçersem Kilo Verir miyim? Tıklayınız

Siyah Çay Zayıflatırmı, Kilo Aldırırmı, 1 Bardak Çay Kaç Kalori? Tıklayınız

İshal Zayıflatırmı, Kilo Verdirir mi, İshal Oldum Zayıflarmıyım? Tıklayınız

Biberiye Çayı Zayıflatırmı, Kilo Verdirir mi? Doktor Cevaplıyor Tıklayınız
 

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.