18 Ocak 2021, Pazartesi 14:10

Sınecod Depo 50 mg 20 Tablet Fiyatı ve Yan Etkileri

Sınecod Depo 50 mg 20 Tablet Fiyatı ve Yan Etkileri

Sinecod tablet depo tablet 50 mg öksürük baskılayıcı, öksürük geçirici ilaçlardandır. Sinecod hap olarak da bilinen Sinecod tablet çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan öksürüğün geçmesi için kullanılır. Fiyatı:20,03 TL'dir.

Sinecod Tablet (Sinekod Hap) Ne İşe Yarar?

Sinecod tablet; butamirat sitrat etken maddesini ihtiva eden bir ilaç olup depo tablet formundadır. Öksürük baskılayıcı ilaçlardan biridir ve öksürüğü gidermektedir. Çeşitli faktörlerden kaynaklanan kısa süreli (akut) öksürüğün tedavisinde kullanılır. Cerrahi operasyonlar nedeniyle yahut bronkoskopi işleminden önce veya sonra ortaya çıkan öksürük için tercih edilir.

 Sinecod Tablet (Sinekod Hap) Nasıl Kullanılır?

Sinecod ağızdan alınarak kullanılmaktadır. Tabletler bir bütün hâlinde, yeteri kadar (1 bardak) suyla ve çiğnenmeden yutulmalıdır. Hekim bunun aksine bir talimatta bulunmadıysa dozlar aşağıda bildirildiği gibi ayarlanmalıdır:

12 yaş üzerindeki çocuklarda (adolesanlarda):

  1. Günde 1–2 defa 1 tablet kullanınız

Yetişkinlerde:

  1. Günde 2–3 defa 1 tablet (8 – 12 saatte 1 tablet) kullanınız

Hekiminiz bunun haricinde bir şey belirtmediyse Sinecod’u en fazla 1 hafta kullanınız.

Hamilelikte Sinecod Tablet (Sinekod Hap) Kullanımı

Tedavi öncesi doktorunuzdan veya eczacınızdan bilgi alınız. Hamileliğin ilk trimesterinde Sinecod tablet kullanımı önerilmemektedir. Bu ilaç hamileliğin ikinci ve üçüncü 3 aylık dönemlerinde ise hekim tarafından zaruri görüldüğü takdirde kullanılabilir. Tedavisi sırasında hamile olduğunu anlayanlar kullanıma devam edebilmek için eczacı veya doktor onayı almalıdır.

Emzirirken Sinecod Tablet (Sinekod Hap) Kullanımı

İlacın kullanımına eczacıya veya doktora danışıldıktan sonra başlanmalıdır. Bebeğini emzirmekte olanlar eczacısından veya doktorundan onay almadıkça Sinecod tablet kullanmaya başlamamalıdır.

Sinecod Tablet (Sinekod Hap) Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, SINECOD’un içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz doktorunuza söyleyiniz.

  1. Uyku hali
  2. Bulantı, ishal
  3. Deri döküntüleri

Bu etkiler SINECOD’un hafif yan etkileridir ve seyrek olarak görülür. Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

SINECOD’dan kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor ve eczacı ile konuşunuz.

Aşırı dozda SİNECOD alınması halinde şu belirtiler görülebilir: Uyku hali, bulantı, kusma, ishal, sersemlik ve tansiyon düşmesi. Bu etkiler doz azaltılınca veya tedavi kesilince ortadan kalkabilir. Eğer ilaç kesildiğinde bu etkiler devam ediyorsa doktorunuz veya eczacınıza danışınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT