27 Şubat 2021, Cumartesi 07:14

Sinüzit Sirke Tedavisi İçin 4 Farklı Doğal Yöntem

Sinüzit Sirke Tedavisi İçin 4 Farklı Doğal Yöntem

Buruna Sirkeli Su Çekmek Ne İşe Yarar?

Elma sirkesi sinüzit için doğal çözümlerdendir. Sirke potasyum içeriği ile sinüzitin neden olduğu mukusu inceltir ve sinüslerin rahat bir şekilde boşalmasını sağlar. Elma sirkesinde bulunan asetik asit de bakteri üremesini engeller ve burun tıkanıklığını açar. Aşağıda bildireceğimiz gibi buruna sirkeli su çekmek binbir derde devadır. Burun yolundaki mikropları yok eder, burunu açar ve rahat nefes almanızı sağlar.

Sinüzit Belirtileri Nelerdir?

 1. Yüz ve burun çevresinde ağrı
 2. Baş ağrısı
 3. Öksürük
 4. Burun tıkanıklığı
 5. Burun akması
 6. Diş ağrısı
 7. Koku duyusu kaybı
 8. Ağız kokusu
 9. Halsizlik

Sinüzit Nasıl Geçer?

Sinüzitin geçmesi için 2 yöntem vardır. Ya doktora gidilir antibiyotik tedavisi uygulanır yahut da aşağıda bildireceğimiz gibi elma sirkesi gibi doğal yöntemlerden yararlanılabilir. Ayrıca Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından aşağıda bildireceğimiz tarif de sinüzit için kullanılabilir.

Sirke Sinüzit İçin Nasıl Kullanılır?

Elma sirkesinin anti-fungal, anti-bakteriyel, anti-inflamatuar ve bağışıklığı destekleyen özellikleri, onu sinüs enfeksiyonunu tedavi etmek için harika bir doğal çare haline getirir.

1.Yöntem

 1. 1 bardak ılık suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi katıp iyice karıştırın. Bu karışımı sabah ve akşam hazırlayıp sabah akşam burnunuza çekin. Sinüzitten şifa bulana kadar her gün buna devam edin.

2. Yöntem

 1. 1 bardak suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı bal katıp karıştırın. Sabah, akşam günde 2 kez bunu içmeye devam edin. Elma sirkesi ve bal bağışıklık sistemini güçlendirip sinüzite şifa olacaktır.

3. Yöntem

 1. Yarım bardak elma sirkesi ile yarım bardak suyu bir tencerede kaynatın.Ocaktan alın.Başınıza bir havlu geçirip buharı gözleriniz ve ağzınız kapalı olarak 3-5 dakika soluyun. Bunu gün içinde 3 kez tekrarlayın.

4. Yöntem

Sinüzit burun yollarının tıkanması nedeniyle solunum problemlerine neden olur. Bu karışım burun tıkanıklığını gidermekte ve kısa sürede şifa bulmakta gerçekten çok etkilidir. İhtiyacınız olacak şeyler elma sirkesi, zencefil, kırmızı biber, limon suyu ve bal.

 1. 4 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı limon suyunu bir tencerede karıştırın ve bir süre ısıtın. Ardından kalan malzemeleri karışıma ekleyin ve tencereyi ocaktan alın. Şimdi bu karışımı bir kavanoza dökün ve serin ve karanlık bir yerde saklayın. Günde 1-2 yemek kaşığı için. Ayrıca daha etkili sonuçlar için bir tutam zerdeçalı da bu karışıma ekleyebilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Sinüzite Papatya İle Doğal Çözüm

 1. Yarım litre suyu tencere kaynatın. İçine 2 tutam kurutulmuş papatyayı atındemleyin. Suyu ocaktan alın.
 2. Başınızı havlu ile örterek, yüzünüzü buharına tutarak burnunuzdan nefes alıp veriniz. Arada ağzınızdan da nefes alıp veriniz.
 3. Bu uygulamayı 5 dakika tatbik ediniz. 5 dakika tamamlandıktan sonra yarım saat ara verip tekrar 5 dakika aynı şekilde başınızı havlu ile örterek uygulayınız.
 4. Ertesi gün aynı şekilde 5 dakika uygulayıp yarım saat ara veriniz ve tekrar 5 dakika uygulayınız.
 5. Akıntının gelmeye başladığı gün, 3 gün ara veriniz.
 6. Bazı durumlarda ilk günün ilk beşinci dakikasında akıntı gelmeye başlar. Bazı durumlarda ise ikinci veya daha sonraki günlerde akıntı gelmeye başlar.
 7. Yeterli rahatlama sağlandıktan sonra ileri tarihlerde zaman zaman uygulama tekrar edilebilir.

Sinüzit Doğal Tedavi Bitkisel Çözüm Sinüzite İyi Gelen Bitkiler Tıklayınız

Sinüzit Belirtileri Neden Olur Nasıl Anlaşılır Tedavi Edilir Antibiyotik Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT