26 Ekim 2020, Pazartesi 18:37

Sir Ağda Nasıl Temizlenir Tüyleri Azaltır mı Faydaları Nelerdir?

Sir Ağda Nasıl Temizlenir Tüyleri Azaltır mı Faydaları Nelerdir?

Sir Ağda Nedir Evde Sir Ağda Nasıl Yapılır Nasıl Kullanılır Nasıl Çıkar?

Sir ağda çam reçinesinden elde edilen bir ağda türüdür. Sir ağda kullanımı, cildi pürüzsüzlüğe kavuşturmanın en iyi yöntemlerinden biridir. Tüyleri kökünden alan sir ağda uzun süreli pürüzsüzlük verir. Üstelik tüylerin eskisinden daha ince çıkmasını sağlar.

Sir Ağda Nedir?

Çam ağacı reçinesinden üretilen ve ısıya maruz kalınca akışkan bir hale gelen doğal epilasyon ürününe sir ağda denir. Bu yapışkan madde kıl köklerini zayıflatır, kılları inceltir ve daha geç çıkmasına yardımcı olur. Kısacası cilde ipeksi bir yumuşaklık ve pürüzsüzlük kazandırır. Bu yüzden kadınlar arasında oldukça popülerdir. Genelde bacaklardaki tüyleri almak için kullanılmaktadır. Yüz bölgesine, koltuk altlarına, kollara, bikini bölgesine ve gövdeye de uygulanır.

Evde Sir Ağda Nasıl Yapılır?

Sir ağda kullanmadan önce tencereye alıp sıcak suyun içerisinde kaynatın ve erimesini sağlayın. Dilerseniz tencerede eritmek yerine sir ağdayı eritmek için özel olarak satılan sir ağda makinesini satın alıp kullanabilirsiniz. Tamamen eridiğine emin olunca sir ağdayı kullanabilirsiniz. İşleme başlamadan evvel ağda yapılacak bölgeye bebek pudrası sürülmelidir. Böylelikle hissedeceğiniz acı büyük oranda hafifleyecektir. Sir ağda, ince bir tabaka halinde kılların olduğu kısma uygulanır. Tahta çubuk yahut spatula yardımıyla sürülür fakat ince sürülmesi çok önemlidir. Aksi takdirde çekilmesi zor olacaktır. Cilde yayıldıktan sonra ağda bezi yapıştırılır ve hızlıca çekilir. Ağda tüylerin çıkış yönüne doğru uygulanmalıdır. Bez 1 dk sonra tüylerin çıkış yönünün ters istikametinde çekilir. Cildi ağda kalıntılarından arındırmak için sabun, alkol ve su kullanılmamalıdır. Ağdadan sonra bebe yağı sürmek faydalıdır. Çünkü bebe yağı cildi ağda kalıntılarından temizler ve yatıştırır.

Sir Ağdanın Faydaları, Avantajları Nelerdir?

  1. Kıl köklerinin zayıflamasını ve kılların azalmasını sağlar.
  2. Bildiğimiz ağda gibi şeker içermez. Bu nedenle kıl köklerinin gelişmesini önler.
  3. Çam reçinesinden yapılan %100 doğal bir üründür.
  4. Herhangi bir kimyasal barındırmaz ve ciltte peeling etkisi gösterir. Epidermis tabakasını ölü hücrelerden temizler ve cildi yeniden yapılandırır. Sir ağda ne işe yarar sorusunu cevaplandırırken yaşlanma belirtilerini geciktirdiğinden de bahsetmemiz gerekir. Cilt dokusunun korunmasında rol oynayan sir ağda, cildi arındırır ve pürüzsüzleştirir.
  5. Pudralı sir ağdalar fazla acı vermez. Bu ağdada çekiş gücü pek hissedilmediği için neredeyse acısızdır deneiblir. Öte yandan sir ağdanın batık oluşturmaması, tüyleri kökünden alabilmesi için profesyonel bir şekilde kullanılması gerekir. Gövde, koltuk altları, kollar ve bacaklar, bikini bölgesi, gövde için kullanıma uygundur. Ağda yapacağınız alanın büyüklüğüne ve tüylerinizin yapısına göre işlemin tamamlanması 1 saati bulabilir. Hatta çoğu zaman daha kısa sürmektedir.
  6. Sir ağdaya yeni başladıysanız 15-20 günde bir yaptırmalısınız. Fakat zamanla tüylerinizin durumuna bağlı olarak 3-6 kullanım sonrası ayda bir defa yaptırmanız yeterli olacaktır.

Kimlere Sir Ağda Yapılamaz?

Cildi yeteri kadar sıkı olmayanlara ve çok yaşlılara sir ağda yapılmaz. Öte yandan ağda uygulamasının yapılacağı bölgede kesik, çatlak, güneş yanığı, herhangi bir deri rahatsızlığı mevcutsa sir ağda kullanılmamalıdır. Diyabet hastasıysanız ya da cilt tedavisi görüyorsanız sir ağda kullanmadan önce doktorunuzdan bilgi almalısınız.

Regl İken Sir Ağda Yaptırılır mı?

Adetliyken sir ağda yaptırılabilir fakat önerilmez. Çünkü adet dönemindeki kadınların vücudunda ödem oluşma riski vardır. Adetliyken sir ağda yaptırırsanız daha fazla ağrı hissedebilirsiniz. Bu yüzden sir ağdayı regl olacağınız günden 3 gün evvel veya 3cgün sonra yaptırmanız daha uygundur.

Acısız Ağda Nasıl Yapılır, Ağda Yaparken Acımaması İçin Neler Yapmalı? Tıklayınız

Evde Ağda Yapımı (Aşama Aşama Resimli Anlatım) Tıklayınız

Çam Sakızı Ağda Nasıl Yapılır? Çam Sakızı Ağda Yapmanın Püf Noktaları Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT