Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2016-10-12 04:08:23 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:00:51

Sivilce Çukurlarına Kesin Çözüm Yöntemleri Nelerdir?

Google News

Yüzdeki delikler ve çukurlar, sık karşılaşılan cilt problemlerindendir. Genellikle sivilce izi olarak ortaya çıkarlar.

Sivilce Çukurlarına Kesin Çözüm Yöntemleri Nelerdir?

Yüzdeki delikler ve çukurlar, sivilce çukurları, sivilce delikleri sık karşılaşılan cilt problemlerindendir. Genellikle sivilce izi olarak ortaya çıkarlar. Maalesef doğal yöntemlerle geçmez, mutlaka tıbbi yardım gerektirirler. Bu durumdan muzdaripseniz,alanında uzman bir cildiye doktoruna başvurmalısınız. Doktorunuz aşağıdaki yöntemlerden uygun gördüğünü sizin için uygulayacaktır.

Lazer tedavisi

Lazer, yüzdeki delikleri ve sivilce izlerini tedavi etmekte kullanılan bir diğer etkili yöntemdir. Yüzdeki hasarın durumuna göre doktorunuz cildi soyan veya cildi soymadan yenileyen lazer tedavisini uygulayacaktır. Cildi soyarak yenileyen tedavide, yüzdeki delikler için, cildin üst katmanları yakılarak uzaklaştırılır, alttan daha genç ve pürüzsüz cildin çıkması hedeflenir. Cildin soyulmasının ardından yeni cildin çıkması ortalama birkaç hafta sürer. Lazer, delik ve sivilce izi tedavisi için en etkili ve en pahalı tedavi yöntemidir.

Dolgu maddeleri

Yüzdeki delikleri gidermek için en sık kullanılan yöntem, delik olan yere kollajen ve hiyaluronik asit gibi maddeler enjekte etmektir. Bu maddeler,sivilcelerin, kistlerin ve diğer cilt problemlerinin yol açtığı boşlukları doldurarak, cildinizin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling yöntemi ile, kimyasal kullanılarak cildin üst tabakasındaki lekeler giderilir. Yüzeysel izler, ciltteki yüzeysel delikler için çok etkilidir. Kimyasal peeling, uzman hekim tarafından gerçekleştirilir. Cildin üst katmanları, kimyasal madde kullanılarak yakılır. Kimyasal peeling ciddi yanıklara da neden olabileceğinden, bu konuda uzman olmayan kişilere kimyasal peeling işlemi yaptırılmamalıdır.

Dermabrazyon

Dermabrazyon yönteminde, lazer yönteminde olduğu gibi sivilce izlerinin ve yüzdeki deliklerin yer aldığı cildin üst tabakası soyulur. Dermabrozyonda,cildi soymak için metal fırça kullanılır. Metal fırça ile soyulan cildin üst katmanı ile birlikte izler de ortadan kalkar. Bu yöntem sonrası iyileşme süreci cildin soyulduğu alanın genişliğine bağlı olarak iki üç hafta sürebilir. Yüzdeki delikler için dermabrazyon kullanımı, lazer teknolojilerinin gelişmesi ile popülerliğini yitirmiştir. İyileşme süresinin çok uzun olması, kontrollü bir işlem olmaması ve yan etkileri nedeniyle artık eskisi gibi tercih edilmemektedir.

Mikrodermabrazyon

Mikrodermabrazyonda dermabrazyona benzer bir tedavi uygulanır fakat mikrodermabrazyon daha yüzeysel bir soyma gerçekleştirir. Böylece tedavi yapılan yer daha hızlı iyileşir. Sivilci izlerinin ve yüzdeki deliklerin yoğunluğuna bağlı olarak tedavi 4-5 seans sürebilir.

Kolajen bazlı kremler

Cildinizdeki çukurlar ve deliklerin tedavisinde kolajen bazlı krem iyi bir alternatif olabilir. Bu kremler eczaneler ve güzellik salonlarında satıştadır. Doktorunuzun onayıyla sivilcelerin bıraktığı bu kalıntılardan kurtulana kadar kolajenli krem kullanmaya devam edebilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin En İyi 10 Krem Markası Ve Fiyatları Tıklayınız

E Vitamini Ampul Cilde Sürülürmü, Evigen Ampül Cilt Lekelerine Karşı Tıklayınız

Yüzdeki Beyaz Noktalar Nasıl Geçer? Doğal Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Tıklayınız

Dudak Üstü Lekeleri Nasıl Geçer? Bıyık Lekesi İçin Kesin Çözümler Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.