26 Mayıs 2022, Perşembe 18:26

Sivilceye Ne İyi Gelir Sivilceyi Ne Geçirir? Sivilceli Yüz İçin Tarifler

Sivilceye Ne İyi Gelir Sivilceyi Ne Geçirir? Sivilceli Yüz İçin Tarifler

Ciltteki gözeneklerin bakteri, yağ veya ölü hücreler ile tıkanması sonucu meydana gelen cilt problemine sivilce denir.  Sivilce, yüzdeki sivilceler nasıl geçer?

Ciltteki gözeneklerin bakteri, yağ veya ölü hücreler ile tıkanması sonucu meydana gelen cilt problemine sivilce denir. Sivilce, yüzdeki sivilceler nasıl geçer? Makalemizde Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından yapılışı bildirilen sivilce maskesi tariflerine yer verdik.

Sual: Yüzümde çok fazla sivilce var. Beslenmeme çok dikkat etsem de sivilcelerimden bir türlü kurtulamıyorum. Sivilceleri yok etmenin formülü nedir?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir tutam papatyayı çay gibi demleyin. Ilınınca bununla cildinizi silin. Ardından yüzünüzü kurulayın ve bir çorba kaşığı bal ile yarım elmanın rendesini karıştırarak elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün. 15 dakika bekletip yüzünüzü yıkayın. Bu formülden her gün yararlananabilirsiniz.)

Sual: Yüzümde çok fazla sivilce var. Her türlü ürünü kullandım, bir süreliğine geçseler de sonra yeniden çıkıyorlar. Sivilcelerimi nasıl kurutabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yediklerinize dikkat edin. Kuruyemişlerden ve asitli içeceklerden uzak durun. Ayrıca bir adet patatesi rendeleyip suyunu sıkın. Bu suyun içine bir tatlı kaşığı bal katın. Her akşam yatmadan önce bu karışımı sivilcelerinize sürün. Yıkamadan yatın. Formülden haftada beş kez yararlanın.)

Sual: Yüzümde, özellikle de çenemin ve alnımın etrafında çok fazla sivilce var. Bugüne kadar birçok yöntemden yararlandım, pek çok ilaç kullandım ancak sivilce sorunundan tamamen kurtulmayı başaramadım. Bu sorunla mücadeleme kalıcı çözüm getirecek bitkisel bir formülünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Suna Dumankaya'nın formülü: Size öncelikli tavsiyem bir cilt doktoruna görünmeniz olacak. Sizden, beslenme tarzınıza dikkat etmenizi ve yağlı yiyecekler ile asitli içeceklerden uzak durmanızı da isteyeceğim. Ayrıca, bir tatlı kaşığı yeşil kil, bir kapsül toz haline getirilmiş antibiyotik, bir çorba kaşığı biberiye çayı ve üç damla kekik yağını karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürün ve yaklaşık 20 dakika boyunca bekletin. Bu formülden haftada en az dört kez yararlanın. Bu etkili karışım, sivilcelerinizin hızla kurumasını sağlayacaktır.)

Sual: Yüzümde sürekli ergenlik sivilceleri çıkıyor. Birçok krem denedim ama sonuç alamadım. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeli ve stresten uzak durmalısınız. Zeytinyağlı sabunla yüzünüzü yıkamalısınız. Bir tatlı kaşığı kuru maya, bir antibiyotik tozu ve oksijenli suyu karıştırın. Bunu cildinize maske gibi sürün. 20 dakika bekletip yıkayın. Bunu haftada 4 gün uygulamanız yeterli olacaktır.)

Sual: Sivilcelerimle başım dertte. Derdime derman olacak bir reçeteniz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Soğutulmuş yeşil çaya bir havlu batırın. Ardından havluyu sivilceli bölgelere 1-2 dakika hafifçe bastırın. Bu hareketi 4-5 kez tekrarlayın. Bu formülden haftada birkaç kez yararlanın. Başka bir formül olarak ise elma sirkesini suyla karıştırıp pamuk yardımıyla sivilceli bölgelere sürün. 10 dakika beklettikten sonra bölgeyi temizleyin.)

Sual: Yaklaşık altı yıldır sivilce problemi yaşıyorum. Bu sorunu ciddi biçimde kafama takmış durumdayım. Suna abla bana yardım et de şu sivilce ve siyah noktalardan kurtulayım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (250 ml. sütü kaynat, ardından içine bir tutam kekik atıp 15 dakika beklet. Demlendikten sonra süz ve içine bir çorba kaşığı alkol ekle, bir şişeye koyup buzdolabında muhafaza et. Bununla her gün cildini sil. Ayrıca bir çay kaşığı kil, beş damla biberiye, bir çay kaşığı elma sirkesini karıştırıp, iyileşene kadar her gün temiz cilde sür ve 20 dakika beklet.)

Sual: Çeşitli ürünlerden yararlandım yüzümdeki sivilcelerden bir türlü kurtulamıyorum. Siz bana ne yapmamı tavsiye edersiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1’er ampul C vitamini ile antibiyotiği, 1 tatlı kaşığı yeşil çay ve 4 çorba kaşığı balla karıştırın. Bu karışımı robottan geçirip krem haline getirin. Temizken cildinize sürüp 15 dakika bekletin. Ardından da ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu formülden her gün yararlanabilirsiniz.)

Sual: Cildim çok mat ve arada sivilce çıkıyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Sual: Cildim çok mat ve arada sivilce çıkıyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Cildinize akşamları armut suyu sürün. Sivilcelerinize birer çay kaşığı bebe pudrası ve oksijenli suya 2 tane dövülmüş aspirini karıştırıp sürün. 20 dakika bekletip temizleyin. Ayrıca doktora görünmelisiniz.)

Sual: 22 yaşındayım ve 15 yaşımdan beri sivilce problemi yaşıyorum. Kullandığım ilaçların hiçbiri işe yaramadı. İnsanların bakışlarının benimle konuşurken sivilcelerime odaklanmasına çok üzülüyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Sivilce sorununu, bozuk beslenme düzeni ve stresin yanı sıra sigara ve alkol kullanımı da tetikleyebilir. Bu nedenle bunların hepsinden uzak durmaya özen gösterin. Bu arada bir çay kaşığı pirinç nişastası, yarım çay kaşığı karbonat ve bir çay kaşığı elma sirkesini karıştırın. Zeytinyağlı sabunla yıkadığınız yüzünüze maske sürün. 20 dakika bekletin. Yıkadıktan sonra bir şişe maden suyuna yarım limon sıkıp, cildinizi bununla silin.)

Sual: Sırtımda geçmeyen ucu iltihaplı sivilceler çıkıyor. Ne yapayım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Tülbentin içine bir tutam ebegümeci, bir tutam papatya, 3 çorba kaşığı deniz tuzunu koyun. Sıcak su ile doldurduğunuz küvetin içine yerleştirin. 1 kahve fincanı elma sirkesi, yarım fincan susam yağını ilave edin. Ilıyınca içine girip, 20 dakika yatın. Çıktıktan sonra kurulanın. 1 kahve fincanı bala, 1 tatlı kaşığı antiseptik pudra, 1 çay kaşığı lavanta yağı karıştırıp, sırtınıza sürün. 10 dakika bekletip, temizleyin. Üzerine limon suyu sürün. Haftada bir defa uygulamanız yararlı olacaktır.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Sivilce Maskesi Tarifi

Malzemeler

 1. 100 gram alkol.
 2. 6 adet aspirin.

Aspirinle sivilce maskesi nasıl yapılır?

Eczaneden aspirin ve alkol alınır. Aspirinler ezilir ve alkolle karıştırılıp 3 gün bekletilir. Bu karışımla cilt hergün silinir.

Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum, Kurtulunur?Kesin Çözüm Doğal Tarifler Tıklayınız

Sivilce Lekelerine Çözüm Sivilce Lekeleri  İzleri Nasıl Geçer? Maske Tarifleri Tıklayınız

Kantaron Yağı Sivilce İçin Ve Cilde Nasıl Kullanılır? Kantaron Yağı Maskesi Tıklayınız

Sivilce Nasıl Geçer? Doğal Yöntemler, Sivilce Yok Etme Maskeleri Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

19 Yorum

 1. Merve

  3 yıldır stresten dolayı sivilceler çıktı yüzümde. Yağlı bir cilde sahibim . Ben bunları ilk başta patlattım şimdi yüzümün her yerinde sivilce aktif yaraları var bunları nasıl geçirebilirim. Doğal yöntemleri denedim ama pek faydası olmadı aknefloks adında bir krem kullandım o daha çok cildimi yağlandırdı

 2. su

  Yüzümdeki sivilcelerden bir türlü kurtulamıyorum son 1 yıldır yüzümde olağanüstü sivilceler çıkıyor ne yapsam olmuyor bütünmaskeleri denedim ama olmuyor gerçekten artıkyoruldum bazı insanlar dalga geçmekten gerçekten kendimi çoooookkkkk kötü hissediyorum

 3. Buse

  Suna abla nolursunuz burada ki bazı arkdaşlara yardımcı olmuşsunuz bana yardımcı olrmusunuz artık baya kafama takmış durmdayım o kadar ilaç kulandım özel hastanelere gitim evde cabamla olabilecek dogal çözümler denedim ama hala geçmedi özelikle lekeler çok fazla kaldı ne yapa bilirim bunlardan kurtulmak için lütfen bildiğiniz bir çözüm varsa bana ve benim gibi sorunlar yaşayan arkadaşlara yardımcı olurmusunuz

 4. Kardelen

  Yüzümde 1 yıldır gitmeyen sivilce yaraları var , doktora gittim krem verdi işe yaramadı ve her sivilce çıkışında yara oluyor bana doğal yöntemler nelerdir söyler misiniz

 5. Berna

  Alnımda ve çenemde sürekli sivilce çıkıyo.ve bazı büyük sivilceler PATLATMAMAMA rağmen İZ BIRAKIYOR karma bir cildim var.ACİL CEVAP VERİN

 6. Yaren

  19 yaşındayım 3 ay sonra 20 olacam ve ben adet donemime yaklaşınca yüzümde sivilce çıkıyor ben de sivilcelerimi patlatiyorum sonra yine bi gün geçmeden tekrar sisiyor ve yine öyle patlatiyorum sonra derisini kaldırıyorum hani ikide bir sivilceyi patlatigim için o yüzden yüzümde öyle çok oldu ne yapabilirim lütfen acil cevap verebilir misiniz

 7. Efendim sivilceleri patlatmanız daha çok çıkmasına sebep oluyordur. Bir cildiye doktoruna görünün

 8. Serap

  40yaşındayım ama hala sivilce sorunum var..agrılı ve siş en sivilceleri çıkıyor agız çene bölgemde Dr gittim geçmiyor yardım edin

 9. ahmet

  güzel deneyim

 10. sibel

  Yüzümdeki çukurlar için ne gereklidir?sivilcelerden nasıl kurulabilir?

 11. Mila

  Ben 17 yasindayim karbonat maskesi yaptiktan sonra suratimda sivilceler olisti once ki zamnlarda tek tuk cikiyorudu gecmesi icin ne yapmam gerekiyor o maskeyi kullanayımı kullanmayayimi

 
 
KAPAT