Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Siyah Çay Kilo Yaparmı, Kilo Verdirirmi? Çay Kalori Cetveli

Mavikadin>Diyet>Siyah Çay Kilo Yaparmı, Kilo Verdirirmi? Çay Kalori Cetveli

(Siyah çay zayıflatır mı ve 1 bardak çay kaç kalori?) isimli makalemizde bu çayın zayıflayıp ince bir görünüme kavuşma üzerindeki etkilerinden bahsettik,

Siyah Çay Kilo Yaparmı, Kilo Verdirirmi? Çay Kalori Cetveli

Siyah çay, sofralarımızın özellikle kahvaltımızın vazgeçilmezidir, milli içeceğimizdir. (Siyah çay zayıflatır mı ve 1 bardak çay kaç kalori?) isimli makalemizde bu çayın zayıflayıp ince bir görünüme kavuşma üzerindeki etkilerinden bahsettik, çay kalori cetvelini yayımladık. Siyah çay, en fazla işlenmiş, fermente edilmiş çay türüdür. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde binbir derde devadır.

Çayın kalori içeriği

Kalori alımını azaltmak istiyorsanız, çay iyi bir seçenektir çünkü bir bardak siyah çay yalnızca 2 kalori içerir. 354 ml’lik kola yerine 1 bardak çay içmeniz günlük kalori alımınızı 150 kalori azaltır. Ancak zayıflamak istiyorsanız çayınıza şeker eklemeyin.

Siyah çay düşük kalorili bir içecek olduğundan, yüksek kalorili içecekler yerine tüketildiğinde zayıflamanıza yardımcı olabilir. Siyah çay zayıflama diyetlerine güzel bir eklemedir ancak siyah çay içmeniz zayıflamanızı garanti etmez. Yediğinizden daha fazla kalori yakmak, zayıflamanın anahtarıdır.

Çay kalori cetveli

  1. 1 çay bardağı ve 1 küp şekerli çay 11 kalori
  2. 1 kupa çay 1 küp şekerli 21 kalori
  3. 1 çay bardağı az şekerli çay 10 kalori
  4. 1 kupa az şekerli çay 12 kalori
  5. 1 çay bardağı az şekerli limonlu çay 8 kalori
  6. 1 kupa az şekerli limonlu çay 22 kalori
  7. 1 kupa beyaz çay 2 kalori
  8. 1 kupa yeşil çay 0 kalori

Detoks özelliği

Siyah çay, vücuttan zararlı kimyasalların giderilmesinde yardımcı olan detoks özellikleri ile bilinir. Polifenol, amino asit, kateşinler ve çeşitli kimyasal içerikleri sayesinde vücuttan serbest radikalleri temizler, detoksifikasyon sağlar. Toksinlerden arınmış bir beden daha kolay ve hızlı kilo verir.

Metabolizmayı hızlandırır

Çay, metabolizmayı hızlandırmakta en etkili içeceklerdendir. Enerjiyi artırıp, yağların kilo olarak depolanması yerine yakılmasını sağlar. Kan şekeri seviyesini stabilize eder, iştahı azaltır. Siyah çay içeriğindeki bazı maddeler sayesinde kan şekerini dengeler, açlık krizleriyle savaşır. Düzenli olarak çay tüketmek, iştahı kapatır, böylece kolay zayıflamanıza yardımcı olur.

Çaydaki kafeinin zayıflamaya etkileri

Çay en güçlü kafein kaynaklarından biridir. Zayıflamaya çalışıyorsanız kafein faydalı olabilir. 2005 yılında yayımlanan "Obezite Araştırması" yüksek kafein alımının, kalori harcama ve yağ oksidasyonunu artırdığından kilo vermeyle ilgili olduğunu göstermiştir.

Kafeinin iştah bastırıcı etkisi vardır. Bu özelliği sayesinde fazla yemenizi önler; öğün arasındaki atıştırmalıkları azaltırsınız. Ayrıca size enerji de sağlar. Günlük aktiviteleriniz ve egzersizler için daha enerjik olursunuz. Daha da önemlisi çaydan alınan enerji doğal enerjidir. Zararlı kimyasal uyarıcılar yerine çay, size enerji verecek olan sağlıklı bir alternatiftir.

Siyah çay mı, Yeşil çay mı?

Yeşil çay kilo verme açısından siyah çaya göre daha umut vericidir. 2010’da yayımlanan bir bilimsel çalışma, yeşil çayda bulunan kateşinlerin kafeinle karıştığında vücut yağını yaktığını ve kas kütlesini korumaya yardım ettiğini göstermiştir.

Siyah çayla zayıflama

En iyi sonuçlar ve sağlıklı bir deneyim için diyetinize birkaç bardak siyah çay ekleyebilirsiniz. İstenmeyen kiloları sadece siyah çay tüketerek veremezsiniz. Çayınıza hiç bir şey eklemeyin; tatlandırıcı, süt ve şeker gibi her eklenilen gıda gereksiz kalori olacaktır. Her gün orta dereceli egzersiz yapın; kendinizi daha sağlıklı hissedeceksiniz ve daha kolay kilo vereceksiniz. 

Yoğurt Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi Tıklayınız

Haşlanmış Patates Diyeti İle 3 Günde 5 Kilo Şok Diyet Listesi Tıklayınız

Kahve Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo Verdiren Süper Rejim Listesi Tıklayınız

2 Günde 2 Kilo Verdiren Diyet İle Şok Zayıflama Tıklayınız


Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...