28 Mayıs 2022, Cumartesi 14:47

Siyah Noktalar ve Sivilceler İçin Yeşil Çay Maskesi Tarifleri

Siyah Noktalar ve Sivilceler İçin Yeşil Çay Maskesi Tarifleri

 Yeşil çay Camellia sinensis adı verilen bir bitkinin yapraklarıyla yapılan bir çay çeşididir. Yeşil çayın sağlık için faydaları bilimsel olarak ispatlanmıştır. Yeşil çay cilt için de çok faydalıdır; Cildi nemlendirir, sivilceleri yok eder, cilt

 Yeşil çay Camellia sinensis adı verilen bir bitkinin yapraklarıyla yapılan bir çay çeşididir. Yeşil çayın sağlık için faydaları bilimsel olarak ispatlanmıştır. Yeşil çay cilt için de çok faydalıdır; Cildi nemlendirir, sivilceleri yok eder, cilt kanserinden korur ve cildin yaşlanmasını önler.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yeşil Çay İle Yüz Maskesi Yapımı Tarifi

  1. 2 damla zeytinyağı ile 1 yumurta akı, 1 çorba kaşığı yeşil çay ile karıştırılır. Hazırlanan karışım fırça yardımıyla cilde uygulanır ve 15 dakika bekletilir. Sonra su ile temizlenir.

Siyah Noktaları Yok Eden Yeşil Çay Maskesi Tarifi

Yeşil çay, siyah noktaları yok etmek için de kullanılabilir. Bir tatlı kaşığı kuru yeşil çay yaprağını biraz suyla karıştırarak bir macun yapın. Ardından, macunu siyah nokta olan bölgeye sürün. 5 dk bekleyin. Yüzünüzü ılık suyla durulayın ve yüzünüz kuruduktan sonra biraz nemlendirici uygulayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yüzdeki Kırışıklıkları Yok Eden Yeşil Çay Maskesi

Bir tatlı kaşığı yeşil çay tozu ile bir yumurta akı çırpılır. Elde edilen karışım bir fırça kullanılarak yüz bölgesine tatbik edilir. 15 dakika ciltte tutulur ve yıkanır. Bildirdiğimiz karışım daha gergin bir cilde sahip olmayı sağlar ve kırışıklıkları hafifletir. Bu formülden her hafta 1 defa yararlanılması tavsiye edilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Sivilceleri Geçiren Yeşil Çay Maskesi

Malzemeler

  1. 1 çay kaşığı demlenip soğutulmuş yeşil çay
  2. 1 çay kaşığı beyaz ya da yeşil kil
  3. 1 adet ezilmiş Aspirin
  4. 2 damla çay ağacı yağı

Bütün malzemeler karıştırılarak sivilcelerin olduğu yere sürülür. 20 dakika dolunca ılık su ile temizlenir. Haftada 4 gün boyunca her akşam tekrarlanmalıdır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gözenekleri Sıkılaştıran ve Yağlı Ciltlere İyi Gelen Yeşil Çay Maskesi

İki poşet yeşil çay 300 gram suda demlenir. Süzülür ve yarım limonun suyu çayın içine sıkılır. Karışım buz kalıplarına aktarılarak dondurulur. Sabahleyin ve akşamleyin birer kapsül alınarak cilt üzerinde gezdirilir. Ciltteki aşırı yağlanmayı giderecek ve cildin yağ oranını dengeleyecektir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saçlara Bakım Yapan Saçları Güzelleştiren Yeşil Çay Maskesi

Yeşil çay demlenip 1 kahve fincanı kadar alınır. İçerisine bir çorba kaşığı limon suyu, 2 yumurtanın akı ve 3 çorba kaşığı da zeytinyağı ilâve edilir. Güzelce karıştırılıp saç köklerinden uç kısımlarına doğru masaj eşliğinde uygulanır. 2 saatlik bekleme süresinin ardından saçlar, saç yapısına göre bir şampuan ile yıkanır. Bunun her hafta bir kez olmak üzere düzenli bir şekilde uygulanması önerilir. Saçları besleyen bu karışım, onların daha canlı ve parlak görünmelerini sağlayacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Göz Altı Morluklarını Geçiren Yeşil Çay Maskesi

Bir tutam yeşil çay kaynatılır. Ilıyınca göz altlarına bir parça pamuk vasıtasıyla uygulanır. Çay cilt tarafından emilince bu işlem tekrarlanır. Sonra bir elmanın kabuğu soyulur ve morlukların bulunduğu bölgeye konulur. Bir müddet böyle kalınır. Bir de yeterli uyumaya özen gösterilmelidir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yağlı Ciltler İçin Yeşil Çay Maskesi

Malzemeler

  1. İhtiyacınız olacak malzemeler; 1 adet sallama demlenmiş yeşil çay, 1 tatlı kaşığı bentonit kil ve 1 çay kaşığı jojoba yağı.

1 çorba kaşığı demlenmiş yeşil çay suyu bir kâseye eklenir. Jojoba yağı ve kil ile karıştırılır. Hazırlanan formül cilde uygulanıp 15 dakika bekletilir. Daha sonra su ile temizlenir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Hassas Ciltler İçin Tonik

Malzemeler

  1. 1 çay bardağı yeşil çay
  2. 1 çay bardağı nar suyu

Malzemeler karıştırılır. Bir pamuk bununla ıslatılır ve cilde sürülür. Cilde canlılık verecek, kızarıklığı yok edecektir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT