Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Siyah saç boyası saçtan nasıl çıkar? 5 kesin çözüm

Mavikadin>Saç bakımı & saç uzatma>Siyah saç boyası saçtan nasıl çıkar? 5 kesin çözüm

Saçınızı siyaha boyadınız, size yakışmadı ve çok pişman mı oldunuz? Üzülmeyin bu durumun geri dönüşümü imkânsız değil! Karbonat, bal, kepek şampuanı gibi yöntemleri kullanarak siyah saç boyasını saçtan akıtabilirsiniz! İşte siyah saç boyasını saçtan çıkarmanın en etkili yöntemleri:

Siyah saç boyasını saçtan akıtmak için karbonat, bal ve limon suyu gibi doğal çarelere başvurabilirsiniz.
Siyah saç boyasını saçtan akıtmak için karbonat, bal ve limon suyu gibi doğal çarelere başvurabilirsiniz.

İster kuaförde isterse evde kendimiz boyayalım biz kadınlar bazen yeni saç rengimizden memnun kalmayıp, bize yakışmadığını düşünüp pişmanlık duyabiliyoruz. Özellikle siyah saç rengi iddialı bir renk olduğundan ve herkese yakışmadığından saçlarını siyaha boyayıp siyah saç boyasını akıtmak isteyen çok kişi oluyor. Neyse ki bu durum çözümsüz değil. Siyah saç boyasını saçtan akıtmak için uygulayabileceğiniz yöntemler için buyurun devam edelim.

SİYAH SAÇ BOYASININ AKMASI İÇİN NE YAPMALI?

Siyah saç boyasını saçtan akıtabilmek için kuaföre gidip profesyonel destek alabilir, yahut evde doğal yöntemleri uygulayarak saç boyasını kendi uygulamalarınızla akıtabilirsiniz. Saçtaki boyayı akıtmak için saça zarar vermeden deneyebileceğiniz yöntemler şunlardır:

KARBONAT İLE SİYAH SAÇ BOYASI AKITMA YÖNTEMİ

Siyah saç boyasını saçtan akıtmak için en etkili yöntemlerden biri de karbonat kullanımıdır. Karbonat tozu aşındırıcı özellikleri sayesinde saçta renk moleküllerinin silinmesine yardımcı olabiliyor. Bir kasede eşit miktarda karbonat ve kepek şampuanını karıştırın. Karışımı kuru saçınıza yayıp 20 dakika bekletin. Daha sonra yıkayın

  • Kepek önleyici şampuanınız yoksa bulaşık sabunu da kullanabilirsiniz.
  • Siyah saç boyasını akıtabilmek için bu yöntemi 3 gün boyunca günde bir kez yapmayı uygulayın.
  • Daha sonra saçlarınıza yoğun bakım yapan bir saç kremi uygulayın, çünkü karbonat yöntemi saçınızın biraz kurumasına neden olabilir.

Siyah saç boyası saçtan nasıl çıkar? 5 kesin çözüm

C VİTAMİNİ İLE SİYAH SAÇ BOYASINI AKITMA

Eczaneden C vitamini efervesan tablet satın alın. C vitamini tabletleri havada dövüp toz haline getirin. Küçük bir kaseye biraz kepek şampuanı alın, ardından toz haline getirdiğiniz C vitamini tabletleri içerisine karıştırın. Saçınızı suyla hafifçe nemlendirin ve karışımı köklerden uçlara kadar uygulayın, 30-60 dakika arası bekletip suyla durulayın. Karışımı saçtan akıtmakta zorluk yaşıyorsanız saçınızı normal şampuanla da yıkayabilirsiniz.

BAL İLE SİYAH SAÇ BOYASINI AKITMA

Bal peroksit üretimi yaparak saçta doğal ağartıcı görür ve siyah saç boyasının saçtan giderilmesine yardımcı olur. 4 ölçü bal ile 1 ölçü suyu karıştırın. (Örneğin 4 yemek kaşığı bal ile 1 yemek kaşığı suyu karıştırın.) Saçlarınızı suyla hafifçe nemlendirdikten sonra karışımı saçlarınızda en az 2 saat bekletin. Saçlarınızı suyla durulayın. Saç renginizi kademeli olarak açmak için bunu haftada birkaç kez yapabilirsiniz.

Siyah saç boyası saçtan nasıl çıkar? 5 kesin çözüm

SAÇ BOYASI ÇIKARICI İLE SİYAH SAÇ BOYASI AKITMA

Siyah saç boyasını saçtan akıtmak için en etkili yöntemlerden biri de saç boyası çıkarıcı kullanımı. Saç boyası çıkarıcıyı internet üzerinden saç boyası çıkarıcı diye aratıp temin edebilir yahut kozmetikçilerden bu ürünü satın alabilirsiniz.Saç boyasını kalıcı kılan ve saçınızda hapseden şey, saç boyasının oksidasyonudur. Saç boyası çıkarıcı, oksitlenmiş renk moleküllerini eski biçimlerine geri getirir, böylece herhangi bir hasara neden olmadan boya saçtan kolayca çıkarılabilir. Saç boyası çıkarıcı kutusunun üzerindeki talimatları okuyun, ardından bu talimatları uygulayın.

LİMON SUYU İLE SİYAH SAÇ BOYASINI SAÇTAN AKITMA

Limon suyu saç boyasını çıkarmak için kullanılabilecek bir diğer doğal yöntemdir. Limonu sıkıp eşit miktarda suyla karıştırın. Saçlarınıza sürüp 15-20 dakika bekletin daha sonra yıkayın. En iyi sonuçları elde etmek için bu işlemi birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir.

Kaynak : WikiHow, bellatory.com, The Glam House Brand
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...