26 Mayıs 2022, Perşembe 04:32

Siyah Saç İstiyorsanız Siyah Saç Bana Yakışır mı?

Siyah Saç İstiyorsanız Siyah Saç Bana Yakışır mı?

Bakımı kolay ve görünüşü etkileyici olan saç renklerinden biri de siyahtır. Kadınların güzelliğine güzellik katan siyah saç rengi, her kadının ilgisini çekmektedir. Acaba saygın duruşu ve iddialı görünümüyle siyah saçlar hangi ten rengi ile uyumludur

Siyah Saç Kime Yakışır Ve Siyah Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bakımı kolay ve görünüşü etkileyici olan saç renklerinden biri de siyahtır. Kadınların güzelliğine güzellik katan siyah saç rengi, her kadının ilgisini çekmektedir. Acaba saygın duruşu ve iddialı görünümüyle siyah saçlar hangi ten rengi ile uyumludur? Gelin, profesyonel kuaförlerin yorumlarını hep beraber okuyalım:

Siyah Saç Renkleri Kimlere Yakışır?

  1. Renkli gözlere ve beyaz tene sahipseniz siyah saç rengi size gerçekten çok yakışacak ve görenleri kendine hayran bırakacaktır. Yeşil ve mavi gözlüler için bu renk biçilmiş kaftandır. Beyaz tenliyseniz bunu değerlendirmeli ve siyah saç rengini mutlaka denemelisiniz.
  2. Gece mavisi yani mavi-siyah saç rengi de beyaz tenliler için gayet uygundur. Açık tenliyseniz bu rengin sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacağından emin olabilirsiniz.
  3. Beyaz tenlilerin yanı sıra buğday tenliler de hiç düşünmeden tercihini mavi-siyah renginden yana kullanabilirler.
  4. Çoğu zaman gözleri koyu renkli olan bayanlar saçlarını siyaha boyatmaktadır. Ancak renkli gözlülere de hitap ettiğini unutmamak gerekir. Siyah saçlarınızı kırmızı bir ruj ile tamamlayarak güzelliğinizi belirginleştirebilirsiniz.

Siyah Saçlar İçin Bakım Önerileri

  1. Saç renginizin kalıcı olmasını istiyorsanız uygun bakım ürünlerini kullanmalısınız. Bu sayede saçlarınızın sağlığını ve canlı görünümünü korumanız mümkün olacaktır. Peki siyah saç bakımı yaparken nelere dikkat edilmelidir? İşte cevabı:
  2. Badem yağı veya hindistan cevizi yağıyla masaj yapmak saçlarınıza çok iyi gelecektir. Bu doğal yağlar, saç renginin bozulmasını engeller. Siyah saç bakımında kullanılabilecek diğer bir ürün ise okaliptüs yağıdır. Hafifçe ısıtıp saç derinize nazikçe ve dairesel hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı ve güçlü saçlara kavuşabilirsiniz.
  3. Her şampuanı kullanmamalısınız. Normal bir şampuan değil, saç renginize özel şampuanları tercih etmeye özen göstermelisiniz.
  4. Saç yıkama sıklığınız haftada 3 defadan fazla olmamalıdır. Saçlarınızı sık aralıklarla yıkarsanız rengi kalıcı olmayacaktır. Bu yüzden her gün yıkamaktan kaçının. Haftada 2 kere yıkamanız idealdir ancak gerekiyorsa en fazla 3 kere yıkayabilirsiniz.
  5. Siyah saçlara sahipseniz saçlarınızın zarar görmemesi için her gün yeterli miktarda su içmeyi ihmal etmeyin. Su tüketimi, saçlara nem kazandırmanın doğal yoludur. Vücuda bol su alındığı zaman saç derisine bulunan kan damarları oksijen sıkıntısı çekmez. Bu ise saçlarınızın grileşmesini ve kırılmasını en aza indirir.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT