Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
29-08-2023 11:00 | Güncelleme : 29-08-2023 11:13

Soğan kokusunu yok eden harika teknik! Ellerdeki ve ağızlardaki zorlu soğan kokularını söküp atıyor…

Google News

Günlük hayatta, hazırladığımız veya dışarıda sipariş ettiğimiz yemeklerin içerisinde mutlaka soğan olsun istiyoruz. Soğan olmadan yemeğin tadının olmayacağını düşünen kişiler en çok da kokusundan şikayetçi oluyor. İşte sizin için araştırdığımız ve içeriğimizde yer verdiğimiz soğan kokusunu çıkartan müthiş teknikler…

Ellerde oluşan soğan kokusunu bir çırpıda silip atan harika teknikleri araştırdık ve sizler için haberimizde paylaştık.
Ellerde oluşan soğan kokusunu bir çırpıda silip atan harika teknikleri araştırdık ve sizler için haberimizde paylaştık.

Pek çok kişinin severek tükettiği ve hangi yemeğin içerisine girse tadını kat be kat artıran soğan, kokusu nedeniyle bazen uzak durulan bir sebze olarak biliniyor. İnsanlar soğanı çok sevmelerine rağmen kokusu nedeniyle tüketmekten geri duruyorlar. Biz de bu nedenle soğan kokusunun ellerden ve ağızlardan hangi teknikler sayesinde çıkartıldığını araştırdık ve içeriğimizde paylaştık.

ELDEKİ SOĞAN KOKUSUNU SİLİP ATAN TEKNİKLER

Ellerden çıkmayan soğan kokusunu ortadan kaldırmak için paslanmaz çelikten bıçağı veya kaşığı elinize dokundurmalı ve bu esnada suyun altına tutmalısınız.

Bir kabın içerisine yumurta kırıyoruz ve üzerine de tuz ekledikten sonra karıştırıyoruz. Bu karışım ile de ellerimizi ovalıyoruz. Tuz sayesinde ellerde bulunan soğan kokusu çıkacaktır.

Geniş bir kabın içerisine ılık su koyuyoruz ve üzerine beyaz sirke damlattıktan sonra ellerinizi bu suda 10 dakika bekletin. Böylece hem ellerinizdeki soğan kokusu geçecek, hem de deriniz yumuşayacaktır.

Ellerden soğan kokusunu çıkartma yöntemleri

Biraz önce hazırlanan içeriğe sirkeye ek olarak karbonat ilave edebilirisiniz. Bu sayede tırnaklarınızda beyazlama meydana gelir.

Elinize sinen yoğun soğan kokusunu söküp atmanın belki de en etkili yöntemlerinden biri de elleri kahve telvesiyle ovalamaktır. Bu sayede koku namına bir şey kalmayacak.

Soğan kokusundan korunmanın en kolay yolu, soğan ile uğraşmadan önce ellerinize eldiven takmanızdır.

Soğanları soymadan önce ellerinizi sirkeye batırın ve soğanı o şekilde doğrayın. Ellerinize soğan kokusu bulaşmayacaktır.

Eğer soğan kokusunu kıyafetlerinize sinmemesini istiyorsanız soğan ile uğraşırken tütsü yakabilirsiniz.

Ellerden soğan kokusunu çıkartma yöntemleri

AĞIZDA OLUŞAN SOĞAN KOKUSU NASIL GEÇER?

Ağızda oluşan soğan kokusu ile savaşmanın en etkili yöntemi dişleri fırçalamak ve gargara yapmaktır. Eğer bunlar yapılmasına rağmen koku hala geçmiyorsa alternatif yöntemeler de bulunuyor.

Bir fincan kadar sıcak su kaynatın ve üzerine 1 çay kaşığı yeşil çay yaprağı attıktan sonra 5 dakika kadar bekletin. Sonra da süzerek için.

Başka bir alternatif olarak da bir bardak suyun içerisine 1 yemek kaşığı limon suyu karıştırın. Bu karışımla günde 2-3 kez gargara yapın. Limon, soğan kokusunu bastırma konusunda son derece etkili bir yöntemdir.

Ellerden soğan kokusunu çıkartma yöntemleri

Kakule bitkisi de soğan kokusuna karşı son derece etkilidir. Yemeklerden sonra bu bitkiden çiğnendiğinde koku namına bir şey kalmayacaktır.

Belki de en çok bilinen ve en etkili yöntemlerden bir tanesi olan karanfil, soğan kokusunu söküp atıyor. Yemeklerden sonra dilinize koyduğunuz bir tane karanfili 5-10 dakika kadar bekletebilir ve soğan kokusundan kurtulabilirsiniz.

Kaynak : lezzet.com.tr
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.