2019-09-19 15:59:07 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:08

Soğan Suyu İle Cilt, Yüz Maskesi Tarifleri

Soğan suyu, kükürt, A, B, C ve E vitaminleri, quercetin gibi güçlü antioksidan içeriği ile cilt için faydalı bir maddedir. Sivilceleri geçirir, cildi besler, ciltteki lekeleri giderir.

Soğan Suyu İle Cilt, Yüz Maskesi Tarifleri

Soğan Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Soğan suyu, kükürt, A, B, C ve E vitaminleri, quercetin gibi güçlü antioksidan içeriği ile cilt için faydalı bir maddedir. Sivilceleri geçirir, cildi besler, ciltteki lekeleri giderir.

Soğan Suyu Nasıl Elde Edilir?

1.Yöntem

Soğanın suyunu çıkarmak için katı meyve sıkacağına soğanı atıp suyunu bu şekilde çıkarabilirsiniz.

2.Yöntem

1 tane soğanı rendeleyin. Rendelediğiniz soğanı süzgeç yahut temiz bir tülbente koyup sıkıp suyunu çıkarabilirsiniz.

Soğan Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

1. Yöntem

1 yemek kaşığı soğan ile 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırın. Parmaklarınızın ucunu kullanarak hafif dairesel hareketlerle bu maskeyi yüzünüze uygulayın. 10 dk sonra yüzünüzü yıkayın.

2.Yöntem

1 tatlı kaşığı limon suyu ile 2 tatlı kaşığı soğan suyunu karıştırın. Pamuğu bu karışıma batırıp, pamuğu cildinize sürün. 10-15 dk sonra cildinizi yıkayın.

3. Yöntem

1 yemek kaşığı soğan suyu

1 yemek kaşığı zeytinyağı ya da badem yağı

Soğanı rendeden geçirin ve süzün. Zeytinyağı veya badem yağı ile karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza sürün. 15 dk bekletip su ile yıkayın.

 

Soğan Suyu İle Cilt Maskesi Tarifleri

Cildi Güneşin Zararlı Işınlarından Korur.

Soğan suyu, A vitamini, C vitamini ve E vitamini gibi antioksidan vitaminlerin yanı sıra harika bir flavonoid kaynağıdır. Bütün bunlar, cilt hücrelerimizi güneşin ultraviyole (UV) ışınlarının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olur.

Yaşlanma Belirtileri ile Mücadele

Soğan suyunda bulunan Quercetin isimli antioksidan ve diğer vitamin ve mineraller soğan suyunu güçlü bir anti-enflamatuar ajan yapar. Bu nedenle, soğan suyu zamansız yaşlanma belirtilerinin yanı sıra serbest radikal hasarlarına karşı mücadelede oldukça etkilidir.

Cilde Parlaklık Verir

Soğan suyunda yer alan antioksidanlar, kanı toksinleri arındırıp vücudu içerden temizlemeye, detoks yapmaya yardımcı olur. Bunun sonucunda cilde parlak ve canlı hale gelir. Soğan suyu içerek de tüketilebilir.

Sivilce ve Yara İzlerini İyileştirir

Soğan suyu antibakteriyel, antiseptik ve antienflamatuvardır. Tüm bu özellikler, enfeksiyona neden olan bakterileri öldürerek, iltihaplanmayı azaltır, yara ve sivilce izlerinin daha hızlı geçmesini sağlar.

Cildi Besler

Soğan suyunun vitamin içeriğinin (özellikle C vitamini içermesi) cildimizi sağlıklı, lekesiz ve ışıltı dolu hale getirerek verimli bir şekilde beslediği bilinmektedir.

Cilt Enfeksiyonlarını Önler

Soğan suyunda bulunan uçucu yağlar, birçok cilt enfeksiyonuyla başarılı bir şekilde mücadele etmeye yardımcı olan antiseptik özelliklerin yanı sıra mükemmel antibakteriyel özelliklere sahiptir.

Mavi Kadın