07 Ağustos 2022, Pazar 21:20

Soğanın Saça Faydaları Nelerdir Soğan İle Saç Bakımı Tarifi

Soğanın Saça Faydaları Nelerdir Soğan İle Saç Bakımı Tarifi

Soğan ve soğan suyu saç bakımında kullanabileceğiniz saçlar için en faydalı doğal maddelerdendir. Soğan suyu saç dökülmesini durdurur, saçların hızla uzamasına yardımcı olur, saçları içeriden besler ve parlak saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.

Soğan ve soğan suyu saç bakımında kullanabileceğiniz saçlar için en faydalı doğal maddelerdendir. Soğan suyu saç dökülmesini durdurur, saçların hızla uzamasına yardımcı olur, saçları içeriden besler ve parlak saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.

Soğan ve Soğan Suyunun Saça Faydaları

 1. Soğan kükürt açısından zengin bir besin olduğu için saç tellerini güçlendirip saçın hızlı uzamasında yardımcıdır. Bunun için soğan suyunu saç derinize uygulamanız yeterlidir ve bu uygulama sayesinde kan dolaşımı hızlandığı için saçların büyümesi daha kolay gerçekleşmektedir.
 2. Soğan suyu içeriğindeki bakteri ve mantar karşıtı özellikler sayesinde kafa derisinde oluşabilecek enfeksiyonları önlemesinin yanısıra halihazırda meydana gelmiş enfeksiyonların tedavisinde de çok yardımcıdır. Soğan suyu sağlıklı bir kafa derisine sahip olmanızı sağlar, olası saç derisi hastalıklarının yaşanmasının önüne geçer.
 3. Saçınıza düzenli olarak süreceğiniz soğan suyu hem saçı besler hem de çok daha parlak saçlara sahip olmanızı sağlar. Soğan suyu sayesinde saçınızdaki parlaklığın kalıcı olmaya başladığını gördüğünüzde şaşıracaksınız.
 4. Soğan suyu, saçlarda erken beyazlama için de çok yardımcıdır. Rengini kaybedip beyazlayan saçların doğal rengine dönmesini sağlar.
 5. Soğan suyu saç köklerini besler ve saç derisindeki zamanla yok olmuş besinlerin tekrardan birikmesine katkı sağlar.
 6. Kolajen saçların sağlıklı olabilmesi için hayati bir doğal bileşendir. Soğandaki sülfür maddesi ise saç derisinde kollajen üretimini hızlandırmada oldukça etkilidir.
 7. Soğan, çok faydalı bir kükürt kaynağıdır ve bu özelliği sayesinde saçlarda kırılma ve incelmenin önüne geçmektedir. Çünkü saç köklerinin yenilenmesi için kükürt gereklidir. 
 8. Soğan suyu saç derisinde bit oluşumunu önler.
 9. Soğan suyu ya da soğan suyunu aksatmadan kullandığınızda saçlarınız çok daha hacimli olur.
 10. Soğan suyu saçta kepek için de çok faydalıdır çünkü temizleyici özelliği baskındır.
 11. Soğan suyu, saç derisinde kan dolaşımını düzenler ve bu sayede saçların sağlıklı ve hızlı çıkışına katkı sağlar.  
 12. Soğan suyu saç derisine de çok iyi gelir. Çünkü saç köklerinin gereksinim duyduğu besinleri almasını sağlar ve dolayısıyla saç köklerini güçlendirir.

Soğan Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

Soğan suyunu katı meyve sıkacağında çıkabilirsiniz. Soğanı rendeleyip süzgeçten geçirip suyunu çıkarabilirsiniz. 1-2 adet soğanı elma dilimleri olarak kesip suda kaynatıp soğumaya bırakıp soğan suyunu elde edebilirsiniz. Bu yöntemlerden herhangi biriyle elde ettiğiniz soğan suyuna biraz pamuk batırıp bunu saç diplerinize ve saçlarınıza sürün. Bu şekilde 30 dakika veya 1 saat bekleyin. Bu uygulamayı haftada 1-2 defa tekrarlamalısınız. Düzenli kullanımda soğan kürünün saçlarınıza olan olumlu etkilerini hemen fark edeceksiniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT