Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Soyunma biçimin kişiliğini ele veriyor! Hızlı soyunan düşkün, yavaş soyunan entelektüel…

Mavikadin>Keşfet>Soyunma biçimin kişiliğini ele veriyor! Hızlı soyunan düşkün, yavaş soyunan entelektüel…

Amerikalı psikoterapi uzmanı Dr. Jane Greer yaptığı bir araştırmada, insanların kıyafetlerini çıkarma şekli ile karakterlerin birbiriyle ilişkili olduğunu tespit etmiş. Öyleyse gelin soyunma şeklinize göre nasıl bir karaktere sahipsiniz birlikte öğrenelim...

Fotoğraf: Freepik
Fotoğraf: Freepik

Soyunma şeklinin karakter ile nasıl bir ilgisi olabilir ki? Dediğinizi duyar gibiyiz. Bu konuda ABD’li psikoterapi uzmanı ve yazar Dr. Jane Greer bir araştırma yapmış ve insanların 7 farklı şekilde soyunduklarını tespit etmiş. ‘İnsanların giysilerini nasıl çıkardığını ve onlarla ne yaptığı kişiliğini anlatır.’ tezini savunan Dr. Greer soyunma biçimiyle insan kişiliği arasında güçlü bir bağ olduğunu ifade ediyor. Haberimizde 7 farklı soyunma şeklini derledik. İşte, soyunma şekline göre karakter analizi:

RASTGELE SOYUNANLAR

Kıyafetlerinizi çıkarıp sağa sola rastgele fırlatıyorsanız arkadaş canlısı birisiniz demektir. Çevreniz sizin dağınık ve pasaklı olduğunuzu düşünebilir. Ama siz başkalarının hakkınızda ne düşündüğüyle ilgilenmiyorsunuz bile. Tavrınız gayet rahat ve açık fikirlisiniz.  

ÖNCELİĞİ ÇORAP VE AYAKKABIYA VERENLER

Soyunmaya çorap ve ayakkabınızı çıkararak başlıyorsanız mükemmeliyetçi, utangaç ve aynı zamanda güvenilir birisiniz demektir. Çevrenizde gelişen olaylarda neye ne kadar dikkat edilmesi gerektiği sizden sorulur. Üzerinize düşen görevi hakkıyla ve büyük bir ilgiyle yerine getiriyorsunuz.

Soyunma biçimin kişiliğini ele veriyor! Hızlı soyunan düşkün, yavaş soyunan entelektüel…

SOYUNURKEN BİLE TİTİZ OLANLAR

Soyunduktan sonra kıyafetlerinizi etrafa gelişigüzel fırlatmak yerine, çıkardığınızı düzgün bir şekilde bir yere koyuyorsanız ciddi bir kişiliğe sahipsiniz demektir. Rutin bir hayatınız var ve bunu seviyorsunuz.

SERİ SOYUNANLAR

Üzerinizdekileri tabiri caizce arkanızdan at koşturuyormuşçasına hızlı çıkaranlardansanız, başkalarına önem veren bir kişiliğiniz var demektir. Çevrenizdekilerin sizden beklentileri çok önemli. Böyle kimselerin genellikle yoğun bir hayatı vardır. Aynı zamanda ailelerine çok düşkündürler.

ÖNCE TAKILARINI ÇIKARANLAR

Soyunmaya ilk olarak kolye, bileklik, yüzük, saat gibi aksesuarlarınızı çıkararak başlıyorsanız, duygusal, hassas, ince düşünceli ve romantik bir kişiliğe sahipsizin demektir.

Soyunma biçimin kişiliğini ele veriyor! Hızlı soyunan düşkün, yavaş soyunan entelektüel…

HER SEFERİNDE FARKLI SOYUNANLAR

Yukarıda yazdığımız soyunma şekillerine göre her seferinde farklı iseniz ilginç ve şüpheci birisiniz demektir. Risk almak sizin işiniz. Öte yandan maceracı bir yapınız var. Gün içerisindeki modunuza göre ne yapacağınız değişir.

AĞIR SOYUNANLAR

Önce üstünüzü çıkardınız, aradan 5-10 dakika geçti altınızı soyundunuz. Soyunma şekliniz bu şekilde yavaşsa kendine güvenen, çok düşünen, fazla zorluk çıkarılmasını sevmeyen bir kişiliğiniz var demektir. Aynı zamanda kendinize vakit ayırmayı sevdiğiniz için özgürlüğünüze düşkünsünüz de.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...