Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2020-08-28 17:58:01 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:58:34

Su İçmek Sivilcelere İyi Gelirmi Suyun Yüze, Güzelliğe Faydaları

Google News

'Su hayattır' sözünü duymuşsunuzdur. Evet, hepimizin bildiği gibi su, yaşamsal öneme sahip bir içecektir. Su yalnızca insanların değil tüm canlıların temel ihtiyacıdır. Su yalnızca sağlığımız için değil cildimiz için de çok faydalı bir besindir.

Su İçmek Sivilcelere İyi Gelirmi Suyun Yüze, Güzelliğe Faydaları

Suyun, Su İçmenin Cilt İçin Muhteşem 30 Faydası

'Su hayattır' sözünü duymuşsunuzdur. Evet, hepimizin bildiği gibi su, yaşamsal öneme sahip bir içecektir. Su yalnızca insanların değil tüm canlıların temel ihtiyacıdır. Su yalnızca sağlığımız için değil cildimiz için de çok faydalı bir besindir. Uzmanlar günde 8 bardak yani 2 litre su içmeyi öneriyor.

Suyun Cilde Faydaları Nelerdir?

 1. Su, vücuttaki toksik maddeleri temizler, cildi güzelleştirir ve pürüzsüzleştirir.
 2. Cildi nemli tutmanın en iyi yolu düzenli su içmektir. Cilt kuruluğunuz varsa su tüketimini artırmanız tavsiye edilir.
 3. Her gün yeterince su tüketirseniz cildinize aydınlık gelir. Su, cildi canlandırır, cilt hücrelerini yeniler ve cilde parlaklık verir.
 4. Su, ciltteki toksinleri uzaklaştırır. Bu özelliğiyle siyah nokta ve sivilce gibi problemleri engeller.
 5. Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz günlük su tüketiminizi artırarak cildinizdeki yağlanmayı kontrol altına alabilirsiniz. Vücudun susuz kalması ciltte yağlanmaya neden olur.
 6. Su, cildin ihtiyaç duyduğu en temel bileşenlerden biridir. Cildin esnek, yumuşak ve nemli olması, su tüketimiyle doğru orantılıdır. Su, kırışıklıkları önler ve yaşlanmayı yavaşlatır.
 7. Düzenli su tükettiğiniz takdirde akne ve sivilcelerinizin azalmaya başladığını fark edeceksiniz.
 8. Suyun cilt sağlığına faydaları saymakla bitmez. Cilde esneklik kazandıran su, kırışıklıkları hafifletir, cildin daha sağlıklı ve daha genç görünmesine yardım eder.
 9. Soğuk suyla duş almak göz alerjisi, göz çevresinde ödem ve benzeri problemlerin tedavisine destek olur.
 10. Günlük su tüketimi yetersiz olursa cilt çatlakları ve cilt kuruluğu oluşabilir. Su, cilt için doğal bir nemlendiricidir.
 11. Her gün ideal miktarda su tüketmeye devam ederseniz cildinizin görünümü iyileşir, yıpranmaya karşı korunur.
 12. Su, ciltteki nem oranının dengede kalmasını sağlayarak cilde elastikiyet kazandırır.

Su alımının yetersiz olması ciltte ödem ve şişliklere yol açar. Vücut, ihtiyacı olan suyu alamadığında mevcut suyu depolar ve bu şekilde kendini korumaya çalışır. Cildinizde ödem ve şişlik mevcutsa bir cildiye uzmanına başvurmalı, uygulanan tedaviye ek olarak her gün size önerilen miktarda su tüketmeye özen göstermelisiniz.

Su cilt kuruluğuna da iyi gelir.Cilt kuruluğu yaşıyorsanız her gün yeterli miktarda su tüketmeye özen göstermelisiniz. Bu, krem kullanmaktan daha etkili bir yoldur. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki cildi doğal bir şekilde nemlendirmenin ve nem dengesini korumanın yolu bol su içmektir. Piyasadaki nemlendiriciler veya diğer cilt bakım ürünleri içerdiği kimyasallarla cilde zarar verebilmektedir. Halbuki suyun hiçbir yan etkisi yoktur, bilakis ciltte oluşan kuruluğa faydalıdır, cildi yumuşatır ve pürüzsüzleştirir. 49 kişilik grupla bu konuda bir çalışma gerçekleştirilmiştir. 30 gün süren çalışmanın tüm katılımcıları kadınlardan oluşmaktadır. Bu çalışma sonucunda her gün 2 litre su tüketmenin cildin nemlenmesine büyük katkı sağladığı belirlenmiştir.

Cildinizin nem oranı yüksekse ince çizgilerle ve kırışıklıklarla pek karşılaşmazsınız. Ciltteki nem seviyesini dengede tutmak için günlük yeteri kadar su tüketmek şarttır. Su, cilde esneklik verir. Su tüketimini artırmak daha pürüzsüz ve dolgun bir cilde kavuşturur.

Günlük su alımı ideal düzeyde olmalıdır. Böylece egzama ve sedef gibi cilt problemlerinin iyileşme süreci hızlanacaktır. Zira suyun antioksidan etkisi vardır. Sindirim sistemini temizler ve bu sayede cildi parlatır, canlılık kazandırır, elastikiyetini artırır. Güneş yanığı olanlar bunun ne kadar müzmin bir dert olduğunu iyi bilir. Neyse ki su tüketimini artırmak güneş yanıklarının daha hızlı iyileşmesine yardımcıdır. Cildinizde güneş yanığı varsa bol bol aloe vera jeli sürmelisiniz, çünkü bu güneş yanığına birebirdir ancak su da güneş yanığına karşı etkilidir.

Dengeli ve sağlıklı beslenme alışkanlığımız yoksa kronik akne problemiyle karşılaşmamız çok normaldir. Bu durum günümüzde pek çok kişinin ortak sorunudur. Yeterli miktarda tüketilen su, ciltte detoks etkisi yapar, zararlı maddeleri ciltten uzaklaştırır ve gözenekleri sıkılaştırır. Böylece gözeneklerde tıkanıklık, sivilce, akne gibi problemlerin görülme riski azalır.

Gözeneklerimiz makyaj kalıntıları ve hava kirliliği yüzünden tıkanır ve genişler. Fakat bol bol su tüketirsek cildimizdeki yağ ve su oranı dengeleenir. Su ciltteki toksinleri giderir ve gözenekleri küçültür.

Ani kilo kaybına veya ilerleyen yaşa bağlı olarak cilt sarkması görülebilir. Kollar, bacaklar, göbek ve yüz bölgesindeki sarkmalardan kurtulmak için her gün yeteri kadar su tüketmek gerekir. Zira su ciltteki elastin ve kolajen lifleri güçlendirir, sarkma problemini ortadan kaldırır ve daha gergin bir cilde sahip olmayı sağlar.

Alkali Su Markaları Ve Piyasadaki Suların Ph Değerleri Listesi Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.