24 Eylül 2020, Perşembe 19:59

Suna Dumankaya’dan Sivilce İçin Antibiyotikli Maske Tarifleri

Suna Dumankaya’dan Sivilce İçin Antibiyotikli Maske Tarifleri

Sivilce, pek çok insanın muzdarip olduğu önemli bir cilt sorunudur. Yaş veya cinsiyet fark etmeksizin herkeste görülebilen bu problemin tedavisi için uygulanan çeşitli yöntemler vardır. Sivilce için antibiyotik kullanımı da bu yöntemlerden biridir. İlaç veya krem formunda satılan antibiyotikler sivilcelerin iyileştirilmesinde başvurulan bir çözüm olsa da mutlaka cildiye doktorunun kontrolünde, reçete edildiği şekilde kullanılması gerekir. Böylelikle antibiyotik ile sivilce tedavisi mükmkün olacak, doğru ilaç ve doğru kullanım olumlu sonuç verecektir. Yapılan bilimsel çalışmalar ve hastaların tecrübeleri de bunu kanıtlar niteliktedir.

Sivilce İçin Kullanılan Antibiyotik İlaçlar Ve Kremler Nelerdir?

  1. Monodoks sivilcelerin tedavisinde kullanılan antibiyotik ilaçlardan biridir.
  2. Tetradox da sivilce için doktorların yazdığı bir ilaçtır, günlük doz 50 mg olup tedavi süresi 6-12 hafta arasında değişir.
  3. Imex krem, cilde haricen uygulanan bir antibiyotik çeşididir. Formülünde tetrasiklin hidroklorür mevcuttur ve bu madde bakterileri öldürür. Sivilcelerin tedavisinde etkili olan bu krem kortizon içermez ve kullanımı güvenlidir. İmex sivilce kremi kullananların yorumları çoğunlukla olumlu yöndedir. "Imex krem sivilceyi kurutuyor. Imex krem sivilceye iyi geliyor." tarzında yorumlar bir hayli fazladır.
  4. Fuccicort krem sivilce probleminin giderilmesinde faydalıdır. Fucicort Krem muhtevasında fusidik asit (bir çeşit antibiyotik) barındırır. Ayrıca betametazon valerat (güçlü bir kortikosteroid kombinasyonu) içerir. Hem ergenlik dönemine bağlı olan hem de başka faktörlerden kaynaklanan iltihaplı sivilcelere karşı iyi bir çözümdür.
  5. Teramisin krem normal veya irinli sivilcelerin tedavisine yardımcı olur. Sivilce izlerini de hafifletir.
  6. Fucidin krem sivilcelerin yol açtığı şikayetlere iyi gelir. Sivilce izlerini etkilemez ancak sivilce nedeniyle ciltte oluşan kızarıklığı ve hassasiyeti ortadan kaldırır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Antibiyotik İle Sivilce Tedavisi

Her şeyden önce mümkün olduğu kadar stresten uzak durun. Ayrıca dengeli beslenmeye özen gösterin. Çikolata, kuruyemiş ve cips gibi yiyecekleri ve asitli içecekleri fazla tüketiyorsanız bu alışkanlığınızdan vazgeçmelisiniz. Bunun yanı sıra 1 tatlı kaşığı oksijenli su, 1 kapsül antibiyotik ve 1 çay kaşığı bebe pudrasını karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz. Her gün 20 dakika cildinizde bekletip temizleyin. Sivilcelerinizi kısa sürede kurutacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Antibiyotik İle Sivilcelerden Kurtulun

1 tatlı kaşığı yeşil çay, 4 çorba kaşığı bal, Bir ampul antibiyotik ve bir ampul C vitamini iyice karıştırılır. Hazırlanan karışım robottan geçirilerek krem haline getirilir. Temizlenmiş cilde sürülür ve 15 dakika bekletilir. Daha sonra ılık su ile yıkanır. Her gün uygulanabilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Antibiyotik İle Sivilceleri Kurutan Formül

Bir kapsül antibiyotiği toz haline getirin. Bir çorba kaşığı biberiye çayı, bir tatlı kaşığı yeşil kil ve 3 damla kekik yağı ile karıştırın. Cildinizi temizleyip elde ettiğiniz karışımı uygulayın ve ortalama 20 dakika cildinizde bekletin. Bu formülü haftanın 4 günü tekrarlayın. Güçlü bir karışımdır ve sivilceleri geçirir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Antibiyotik İle Kalçadaki Sivilce Tedavisi

2 tane antibiyotik kapsülünü eziyoruz. 2 çorba kaşığı kil ile karıştırıyoruz. İçerisine 4 damla zeytinyağı ve 4 damla limon suyu ekliyoruz. Gerekiyorsa 1 çorba kaşığı su ilave edebiliriz. Sivilce olan yeri dezenfekte edip karışımı uyguluyoruz. 15 dakika beklettikten sonra yıkıyoruz. Zengin içerikli bir karışımdır, denemenizi öneririm. Bu problemden kurtulana kadar her hafta 4 defa uygulamayı sürdürün. Öte yandan sivilceli bölgeyi daima temiz tutun ve sivilcelerinize dokunmayın. Buna ilaveten bir pamuğa elma sirkesi döküp kalçanızı bununla silin. Her gün yapmanız gerekmez, ara sıra uygulayabilirsiniz. Kalçada çıkan sivilce için faydalıdır, iyileşme sürecini hızlandırır.

1 Günde Sivilce Geçirme Evde Sivilceyi Anında Yok Etme Yöntemleri Tıklayınız

Sivilce İlacı Roaccutane Kullanıcı Yorumları Nasıldır? Tıklayınız

Sivilceye Limon İyi Gelirmi Limon Sivilce Geçirir mi?Suna Dumankaya Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT