2023-03-15 13:01:04 | Son Güncelleme : 2023-03-15 13:05:08

Süre 7 saniye… Yaprakların arasındaki bukalemunu bulabilen dahi kabul ediliyor!

Bugünkü optik illüzyon testi basit gibi görünse de verilen süre baz alındığında hızlı düşünmeyi gerektirdiği için testi zorlaştırıyor. Bu yüzden sadece IQ puanı 130 civarı olanlar ormandaki bukalemunu bir bakışta tespit edebiliyor. Hazırsanız başlayabilirsiniz.

Optik yanılsama meydan okuması, gözleminizi ve zekanızı teste tabi tutmanın harika bir yoludur.
Optik yanılsama meydan okuması, gözleminizi ve zekanızı teste tabi tutmanın harika bir yoludur.

Optik illüzyonlar sosyal medyada oldukça popüler. Bu testleri çözmek kimi için zevkli bir görevken kimileri için asla çözülemeyecek bir bilmece. Gerçek, fizyolojik ve bilişsel olmak üzere üç tür optik yanılsama vardır. Fizyolojik yanılsamalar, gözlerin belirli bölümlerinin aşırı uyarılmasıyla ilgili olanlardır ve bilişsel yanılsamalar, beynimiz tarafından yapılan varsayımlarla ilgili olanlardır. Söz konusu optik illüzyon testinde orman zeminine dağılmış yapraklar görünüyor. Yaprakların arasında kamufle olmuş bukalemunu ise yalnızca çok dikkatli kişiler 7 saniyede bulabiliyor. Bukalemun bulunduğu ortamdaki yapraklara güzel bir şekilde harmanlandığı için ilk bakışta fark edilmesi zor. Bukalemunu zaman sınırı içinde tespit edebilenler en zeki kişiler arasında yerini alacak.

GİZLİ BUKALEMUNU 7 SANİYEDE BULABİLECEK MİSİN?

Sizden istenen bukalemunu 7 saniye içinde bulmanızdır.

Ormandaki bukalemunu bulmak zor değil. Çünkü daha önce zorlanmadan bulanlar oldu. Ancak belirtilen süre içinde bukalemunu tespit edenlerin sayısı az. Çünkü verilen görevde bir de süre eklendiği zaman stres artıyor ve acaba bulabilecek miyim heyecanıyla verilen görevi yerine getirmek işleri zorlaştırabiliyor.

Şimdi tüm dikkatinizi odaklayın ve görüntünün tüm alanlarını hızlı ve dikkatlice tarayın.

Resmi uzaklaştırıp yakınlaştırmak da bulmanız konusunda yardımcı olabilir.

IQ puanı 130 civarı olanlar bukalemunu diğerlerinden daha hızlı tespit edebilecektir.

Şimdi, gördün mü?

Sadece birkaç saniye kaldı.

İki…

Bir…

Ve…

Zaman doldu.

Kaçınız bukalemunu buldunuz?

Bulamadıysanız aşağıdaki çözüme göz atın.

GİZLİ BUKALEMUNU 7 SANİYEDE BULABİLDİNİZ Mİ?

Bukalemunu bulanları tebrik ederiz. Keskin bir gözlem duygunuz var. Resimdeki bukalemun sarı yapraklar arasında ve küçük sarı bir yaprak görünümündedir. Bukalemunların yakalanmamak için kamufle olmaları çok önemlidir. Böylece kendisini gizleyerek ormanda pusuya yatmış avcılardan korunabilir.

Optik illüzyonlar zihin zorlamanın ve problem çözme becerisini geliştirmenin eğlenceli bir yoludur. Aynı zamanda bilişsel yeteneklerinizi geliştirebilir ve beyninizi üretken düşünmeye teşvik edebilir.

Diğer testler için tıklayınız...

Gördüğünüz ilk detay kötü kişilik özelliğinizi deşifre ediyor!

En gözlemci kişiler bile optik illüzyonu geçemiyor!

Mavi Kadın