Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
15-09-2023 12:31 | Güncelleme : 19-09-2023 17:02

Survivor Merve kimdir, annesi neden vefat etti?

Google News

Survivor All Star 2024'ün yeni yarışmacısı Merve Aydın'ı dün Acun Ilıcalı'nın İnstagram hesabından duyuruldu. Survivor Merve kimdir, annesi neden vefat etti? gibi soruların cevabı arama motorlarında aratıldı...

Survivor Merve kimdir, annesi neden vefat etti?

Merve Aydın bu sezonda Survivor'un kadrosuna dahil oluyor. Acun Ilıcalı tarafından 9. yarışmacı olarak açıklanan Aydın, 2014 Mart'ında Survivor'da, ünlüler takımında yer almıştı.

Acun Ilıcalı açıkladığı isim için İnstagram hesabından övgü dolu sözlere yer verdi. Ilıcalı, "Survivor finalistlerinden sevgili Merve, yaşadığı sakatlık kabusundan sonra zafer için All Star’da. Merve her zaman Merve’dir." dedi.

Survivor Merve kimdir, annesi neden vefat etti? gibi sorular arama motorlarında en çok aratılan sorular arasında yer alıyor. Haberimizin devamında bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.

GÜMÜŞ MADALYA KAZANMIŞTI

17 Mart 1990 tarihinde İstanbul'da hayata gelen Merve Aydın 2008'de Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası ve 2011'de Avrupa 23 yaş altı Atletizm Şampiyonası'nda 800 metre koşuda gümüş madalya kazanmıştı.

Merve Aydın Nagihan Karadere, Meliz Redif ve Pınar Saka ile beraber Dünya Üniversite Yaz Oyunları'nda 4x400 bayrak yarışında ikinci gümüş madalyayı almaya hak kazanmıştı.

Dünya-Olimpiyat B barajını Avrupa 23 yaş altı Atletizm Şampiyonası'ndaki performansı ile geçen Merve Aydın dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Londra 2012 Yaz Olimpiyatları'nda kadınlar 800 metre seçmelerine katılan sporcu burada 2. seride yarıştı. Yarış esnasında yaşadığı sakatlık nedeniyle 3:24.35'lik dereceyle serisinde sonuncu oldu.

Merve Aydın 2012'nin 12 Haziran'ında Beyaz Rusya'da Olimpiyat seçmeleri kapsamında yarışarak koşuyu 2:00.23'lük derece ile 800 m Türkiye rekorunun sahibi oldu.

Survivor Merve kimdir, annesi neden vefat etti?

Aydın, Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda 2011 yılında 3.29.42'lik derece yaparak bu alandaki açık hava Türkiye rekorunu kırmıştır. Birsen Bekgöz, Pınar Saka ve Meliz Redif ile birlikte yarışarak elde ettiği derece sonrasında Merve Aydın 2014 yılında Survivor'a katılmıştır.

Ünlüler takımında yer alan Merve Aydın buradaki performansıyla da halkın beğenisini kazanmıştır. Şubat 2015’te TV8’de yayınlanan Survivor All Star'da yarışıp finale kalmış ve 2. olmuştur.

Merve Aydın 2018 yılında Akif Filiz ile evlenerek anne olmuştu. Aydın, 2019 yılının Ağustos ayında 'MERVE AYDIN SPOR OKULU' ismi altında pek çok farklı branşın olduğu spor okulu kurmuştur.

MERVE AYDIN’IN ANNESİ NEDEN VEFAT ETTİ?

Bir süre kanser hastalığı yüzünden tedavi gören Merve Aydın,  sosyal medya hesabından annesi için dua istemişti. Merve Aydın 3 Eylül 2021’de annesinin öldüğü haberini vermişti.

Kaynak : Mavi Kadın, ntv.com.tr
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.