Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Survivor nerede çekiliyor? Dominik Cumhuriyeti'nin özellikleri ve merak edilen her şey...

Mavikadin>Magazin>Survivor nerede çekiliyor? Dominik Cumhuriyeti'nin özellikleri ve merak edilen her şey...

Hırsın, mücadelenin ve dayanıklılığın ön planda olduğu Survivor TV8 ekranlarının en sevilen yarışmalarından biridir. Her sezon iki takımdan oluşan bu yarışmada parkurlar kadar yarışmacıları da oldukça konuşuluyor. Peki Survivor nerede çekiliyor?, Hangi kıtada bulunuyor ve adalara dair genel bilgiler nelerdir?

Survivor iki takımdan oluşan dünyada birçok ülkede yayınlanan ödüllü TV programıdır.
Survivor iki takımdan oluşan dünyada birçok ülkede yayınlanan ödüllü TV programıdır.

Televizyon ekranlarının sevilen yarışma programı Survivor'ın en çok merak edilen detaylarından biri de nerede çekildiğidir. Acun Ilıcalı'nın enerjik sunumuyla ekranlara gelen Survivor’ın nerede çekildiği araştırılıp hatta bazı yarışma izleyicilerin gidip yerinden videolar bile paylaşıldı. 2024 yılının kadrosunda yer alacak isimler çok konuşuluyor olsa da yine de en çok merak edilen Survivor'ın nerede çekildiği oldu. 

Survivor, Dominik Cumhuriyeti'nde çekilmektedir. Karayip ve Orta Amerika ülkeleri arasında yer alan Dominik Cumhuriyeti, hem sıcak ve etkileyici doğası hem de ekonomik önemiyle ön plana çıkmaktadır. Latin Amerika ülkeleri içinde de 9. sırada yer alan Dominik Cumhuriyeti, her sezon unutulmaz mücadelelerine ev sahipliği yapmaktadır.

Survivor nerede çekiliyor? Dominik Cumhuriyeti'nin özellikleri ve merak edilen her şey...

DOMİNİK CUMHURİYETİ HAKKINDA BİLGİLER

Nüfus: 2018 verisine göre 10 milyon 878 bin 247 

Yüzölçümü: 48 bin 315 kilometrekare

Dil: İspanyolca ama yerel halkın konuştuğu farklı diller de bulunur. 

Din: Yüzde 95 Hristiyan, yüzde 5 diğer

Para Birimi: Dominik Pezosu

TURİZM

Kristof Kolomb'un yeni dünyayı keşfinde ilk ayak bastığı yer Bahamalar'da San Salvador adasıdır. Daha sonra Küba'nın kuzeyini gezmiş ve Dominik Cumhuriyeti'nin ve Haiti'nin bulunduğu Hispanyola adasına geçmiştir. Son yıllarda geçirdiği değişim zinciriyle Dominik Cumhuriyeti, Karayipler'in en lüks tatil mekanlarından biri haline gelmiştir. Dünya Turizm Örgütü istatistiklerine göre Dominik Cumhuriyeti, Karayipler'in en popüler turizm yeridir. Turizm, ülkenin ekonomisinde önemli bir yer tutar. Survivor’un çekimleri için de turizm cenneti Dominik seçilmiştir. 

DOĞAL YAPI

Geçmişte yoğun yağmur ormanları ve benzersiz bitki örtüsüyle kaplı olan Dominik Cumhuriyeti, günümüzde birçok bataklığın kuruduğu ve ağaçların kömür üretimi için kesildiği bir dönüşüm geçirmiştir. Bununla birlikte, hâlâ korunan bölgeler bulunur. Ülkede yoksulluk ve aşırı nüfus gibi ciddi sorunlar yaşanmaktadır. Tüm bu zorluklara rağmen Dominik Cumhuriyeti, sayfiye yerleri, mangrov bataklıkları, dağlık ormanları, birçok çiçek açan ağaç türü ve 218'den fazla kuş türü gibi doğal güzelliklerle doludur.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Gülenber Han
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...