2023-03-02 14:10:00 | Son Güncelleme : 2023-03-02 14:23:16

Takma tırnak nasıl çıkarılır? Asetonlu ve asetonsuz yöntemleri öğrenin...

Şıklığı bir yaşam tarzı olarak belirleyen kadınlar, takma tırnağa ayrı bir önem verirler. Fakat bazen aynı görüntüden sıkılmak ve değişiklik istemek çok normal. Böyle bir durumda takma tırnak nasıl çıkarılır, en doğru yöntemi bulmak gerekiyor. 

Takma tırnak nasıl çıkarılır? Asetonlu ve asetonsuz yöntemleri öğrenin...

Değişim önemlidir. Özellikle kadınlar, dış görünüşlerini değştirme konusunu önemserler. Bu değişim psikolojik olarak iyi hissettirici etkilere sahip olabilir. Tırnaklarda yakalanan değişim de kadınlar için bir hayli önemli. Çeşitli renklere boyanan tırnaklar, ellerin güzel görünmesi için iyi bir detay. Takma tırnaklarla hem uzun hem de biçimli görünen tırnaklara sahip olabilir, üstüne üstlük bir de rengarenk ojeler kullanabilirsiniz. 

Protez tırnaklar gerçekten tırnak uzatmaya sabrı olmayanlar için biçilmiş bir kaftan. Ancak zamanla tırnak şeklinizden sıkılabilirsiniz. Bunun gibi durumlarda takma tırnak nasıl çıkarılır bilmelisiniz. Bu başlık altında tırnağın hangi aşamalardan geçip çıkarıldığı hakkında detayları öğreneceksiniz.

Takma tırnak nasıl çıkarılır, diye soranlar için birkaç farklı yöntem bulunuyor. Eğer takma tırnaklarınızı evde kendiniz çıkarmak istiyorsanız bunu bilmeniz önemli. Bu yazıda "takma tırnak çıkmıyor" diyenler için en uygun yöntemleri paylaşacağız.

TAKMA TIRNAK NE KADAR SÜRE DAYANIR?

Kadınlar, takma tırnakları sıklıkla tercih edebiliyorlar. Fakat bu tırnaklar, oldukça kısa ömürlü şekilde karşımıza çıkıyor. Çünkü kendi tırnağınız uzadıkça takma tırnaklar da değiştirilmeli. Hızlı uzayan tırnaklarda süre kısalırken, daha yavaş uzayan tırnaklarınızla uzun süre boyunca takma tırnaklarınızı kullanabilirsiniz. 

Bir takma tırnağın minimum kullanım süresi 1 hafta olurken maksimum kullanım süresi 10 günü buluyor. Tırnağınızın şekline veya boyutuna göre de kullanım ömrü artıp azalabiliyor. Lakin ortalama olarak bu rakamları söyleyebiliriz.

TAKMA TIRNAK SU İLE ÇIKAR MI?

Kolaylıkla takılabildiği için ‘takma tırnak nasıl çıkarılır?’ diye sorulduğunda, bu soruyu direkt olarak ‘su ile çıkar mı?’ sorusu takip ediyor. Evet, tabii ki takma tırnaklarınızı su yardımıyla çıkarabilirsiniz ama sadece su kullanarak çıkaramayacaksınız. Suyun yanında mutlaka bir çözücü kullanmanız gerekiyor. Suyu ılık kullanmayı unutmamak da önemli. Ilık su, çözücünün etkinliğini artırmak için yardımcı olarak kullanılır. Öyleyse takma tırnak nasıl çıkar? Hep birlikte öğrenelim.

TAKMA TIRNAK NASIL ÇIKARILIR?

Takma tırnak nasıl çıkar bilirseniz, uğraşma sürenizi en aza indirir, tırnağınıza zarar vermezsiniz. Ayrıca bir uzmana ihtiyaç duymadan işinizi kolayca halledebilirsiniz. Takma tırnakların çıkabilmesi için 2 ana malzeme şart. Bunlardan biri, yukarıda da belirttiğimiz üzere ılık su oluyor. Diğer ise aseton olabilir.

Aseton, tırnağın çıkması için iyi bir çözelti görevi görüyor. Malzemeler hazırsa şu şekilde çıkarabilirsiniz:

  • İlk olarak ufak bir kap ayarlayın. Bu kaba asetonunuzu dökün.
  • Daha sonra bu kaba sıcak suyunuzu ekleyin.
  • Tırnaklarınızı bu karışımın içinde 10 dakika kadar bekletin.
  • 10 dakika sonra tırnaklarınıza hafif bir kuvvet uygulayın. Tırnağınızın basit bir şekilde çıktığını göreceksiniz.
  • Baş parmağınızdan başlayarak tüm tırnakları çıkartın.
  • Hemen sonra ise tırnak besleyici kremlerinizi her tırnağınıza sürün. Takma tırnak, bulunduğu bölgede bir tahrişe veya tahribata sebebiyet verebilir. Besleyici kremler bölgenin iyileşmesine olanak sağlayacağından mutlaka kullanmalısınız.

Takma tırnağın çıkarılmasında alüminyum folyo da kullanılabiliyor. Bu yöntem daha az tercih edilse de bir kısım kişiler tarafından etkin bir şekilde kullanılıyor.

  • Alüminyum folyo yönteminde ilk olarak bir pamuğa bolca aseton dökmeniz gerekiyor.
  • Daha sonra pamuk, her parmağa sürülüyor.
  • Sürülen aseton sonrası alüminyum folyoyla parmaklar kaplanıyor.
  • Bir süre bekledikten sonra takma tırnağın parmaktan kolay bir şekilde ayrıldığını görebilirsiniz.

TAKMA TIRNAK ASETONSUZ NASIL ÇIKAR?

Takma tırnağı asetonsuz çıkarmak için yapmanız gereken aseton yerine başka bir ürün koymak. Kullanacağınız diğer ürün lavanta yağı olabilir. Ilık suyun içerisine birkaç damla lavanta yağı ekleyerek bu karışımın içinde parmaklarınızı en az 10 dakika boyunca bekletmeniz gerekiyor. Ardından yumuşayan tırnaklarınızı tırnak makası yardımıyla takma tırnaklardan ayırabilirsiniz. Tüm bu işlemlerin ardından vazelin ya da kremle tırnaklarınızı beslemeyi unutmayın. Ve işte tırnaklarınız özgürlüğüne kavuştu!

Mavi Kadın