04 Aralık 2021, Cumartesi 04:00

Tatlı Badem Yağı Kirpik Ve Kaşa Faydaları Kirpiğe Kaşa Nasıl Uygulanır

Tatlı Badem Yağı Kirpik Ve Kaşa Faydaları Kirpiğe Kaşa Nasıl Uygulanır

“Kaş ve kirpikler, stres, vitamin eksikliği ve kemoterapi tedavisi gibi nedenlerden dolayı dökülebilir, cansızlaşabilir. Siz de bu durumdan muzdaripseniz kirpiklerinize ve kaşlarınıza badem yağı uygulayabilirsiniz.”

Tatlı badem; bademden elde edilen altın sarısı renkte olan doğal bir yağdır. Doymamış yağlar, E vitamini ve kalsiyum magnezyum gibi mineral açısından çok zengin bir kaynaktır. Tüm bu maddeler kirpik ve kaşların beslenmesi için yararlıdır. Kaş ve kirpik bölgesine badem yağıyla yapacağınız masajla ciltteki Ph seviyesini normale döndürüp bölgedeki kan dolaşımını canlandırabilirsiniz. Böylece sağlıklı kirpiklerin va kaşların çıkışını arttırabilirsiniz.

Badem yağı içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde kirpiklerin ve kaşların hem kalın hem de uzun çıkmasında etkili rol oynar. Kıl köklerini güçlendirerek dökülmeleri önler. Eğer kirpik ve kaşlar nemini kaybettiyse ve hassaslaştıysa, sağlıklı kirpikler ve kaşlar çıkmaz, kaş ve kirpiklerde seyreklikler gözlemlenir.

Bu yağın kirpikler ve kaşlar üzerinde nemlendirici özelliği sayesinde kirpiklere ve kaşlara güç kazandırır, dökülmelerini engeller, yeni kılların çıkmasına yardımcı olur.

Badem yağı kullanmanın en büyük avantajı; yapısının diğer yağlara kıyasla daha hafif ve daha az yapışkan olmasıdır. Böylece kirpiklere ve kaşlara uygulandıktan sonra ağırlık hissi vermeyecektir. Diğer bir özelliği ise tüm cilt tiplerine uyumlu olmasıdır. Oldukça hassas bir cilde sahip olsanız bile, herhangi bir yan etkisi olur mu korkusu olmadan gönül rahatlığıyla badem yağını kullanabilirsiniz.

Badem yağında bulunan yüksek orandaki A, B ve E vitaminleri antioksidan özellikleriyle kirpikleri ve kaşları çevresel maddelerden korumaya yardım eder. Bu sebepten dolayı da badem yağı; kirpikleri kaşları, korur, kıl uzamasına yardımcı olur ve kirpik ve kaşların güzel bir görünüm kazanmasında yardımcı olur.

Badem yağı; tatlı bademden elde edilen doğal bir yağdır. İçinde bulunan yüksek orandaki E vitamini, tekli doymamış yağlar ve kalsiyum ve magnezyum gibi mineraller kirpiklerin ve kaşların beslenmesi için çok güzel bir kaynaktır. Kirpikleri, kaşları nemlendirip yumuşatarak, dökülmelere karşı korur. Hafif ve yapışkan olmayan yapısı ile uygulamadan sonra herhangi bir rahatsızlık hissi vermez. Badem yağındaki doğal ph dengelemesi sayesinde kirpiklerin çıkmasına yardım eder.

Kirpiklerin Ve Kaşların Gürleşmesi İçin Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Badem yağıyla kirpiklerinizi gür, uzun ve güçlü hale getirebilirsiniz. Bu uygulamayı gece uyumadan önce yapmanız iyi olacaktır.

 1. Parmak uçlarınıza birkaç damla badem yağı alın ve kirpiklerinize, kaşlarınıza uygulayın.
 2. 1 gece bekletin
 3. Ertesi sabah ılık suyla durulayın.

Bunu isteğiniz sonuçlar elde edene kadar günlük düzenli olarak uygulayın. Ancak hemen sonuç göstermesini beklemeyin, sabırlı olun. Fark edilebilir sonuçlar görmek için 6-8 hafta kadar bunu uygulayın. İstediğiniz sonucu elde ettikten sonra bile kirpikleriniz sağlığı için bu yağı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hintyağı ve Tatlı Badem Yağı

Tatlı badem yağı; E vitamini, yağlar, magnezyum ve kalsiyum açısından zengindir. Böylece kirpikleri, kaşları canlandırıp yeni kıllar çıkmasını sağlar ve aynı zamanda daha kalın daha uzun ve daha güçlü kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olur. Hintyağıyla birlikte kullanıldığında 2 kat etkisiyle daha hızlı bir gösterecektir.

 1. Öncelikle uzun süreli kullanım için küçük bir şişe edinmekle başlayın.
 2. 2 kaşık hintyağı ile 2 kaşık tatlı badem yağını karıştırın
 3. Bunu temiz bir rimel çubuğuyla veya ince bir fırçayla kirpiklerinize ve kaşlarınıza bir kat uygulayın.
 4. Etkili olması için bir gece bekletin.

İpek Kirpiğin Zararları Nelerdir? Güzellik Uzmanları Bildiriyor Tıklayınız

Vazelin Kaş Çıkarırmı, Uzatırmı? Tıklayınız

 Kaş Gürleştirme, Kalınlaştırma Uzatma Çoğaltmak İçin Doğal Yöntemler Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

7 Yorum

 1. nurdan

  kaş kirpik ve saçların çoğalması için cildin bol oksijen alması ve kendini yenilemesi gerekir.Bunun için sadece hacı şakir sabunuyla 2 günde 1 kere yıkayın,1 ay içinde hızlı gürleşip koyulaşmaya başlayacak.Sabunun saçları gürleşti

 2. elif

  Badem yağı vazelin gibi yağ formunda olan maddeler cildin oksijenini kesip gözenekleri tıkıyor,cilt oksijen ve nem dengesini sağlayamadığı için önce kılları çıkarıp sonra da otomatikmen dökecektir.Yağ cildin yağ reseptörlerini bloke e

 3. sevda

  Yağ kıl çıkarmaz sakın inanmayın.eğer öyle olsaydı dünyada milyonlarca insan kaş ve kirpik yaptırmazdı,servetini harcamazdı.Üstelik cilde yağ sürmenin zararlarını kimyager bir Doktorun yazısını okuyun ve öğrenin.yağları çöpe a

 4. Damla

  Bende kullandım faydası oldu..

 5. Misafir

  bende kullanıyorum etkisini görmedim daha

 6. günka

  vallah ben badem yağını saçıma ve kipriklerime uyukuladım daha yeni yapdım faydası olucaq gibi

 7. Mehtap

  Meraba ben 38 ya$ındayım yüzümde gunes lekeleri ve portakal kabugu delikleri oluştu ne yapmamı önerirsiniz teşekkür ederim.

 
 
KAPAT