10 Temmuz 2020, Cuma 07:18

Tavan Boyası Nasıl Yapılır? Tavan Boyamanın Püf Noktarı

Tavan Boyası Nasıl Yapılır?  Tavan Boyamanın Püf Noktarı

Tavan Boyası İle Duvar Boyanır mı?

Tavan boyası ile duvar boyanabilir; fakat duvarlarınız kirlenmesi tavanlarınıza göre daha yüksek ihtimaldir ve bu nedenle duvarlarınızda daha zarif ve pürüzsüz yüzeyler elde etmeniz için tavan boyasını duvar boyası olarak kullanmamanızı tavsiye ederiz.

En İyi Tavan Boyası Hangisi? Tavan Boyası Fiyatları

Permolit Süper Tavan Boyası, her yüzeye mükemmel yapışır, örtücülük gücü yüksektir, çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Teneffüs etme özelliği ile tavanların nefes almasını sağlar. Uygulandığı yüzeylere mat dekoratif bir görünüm kazandırır. Sürüm kolaylığı ve ekstra matlığı sayesinde uygulama kolaylığı sağlar ve yüzey hatalarını göstermez. Permomax Antibakteriyel ise, küf önleyici son kat tavan boyasıdır. Her yüzeye mükemmel yapışır, örtücülük gücü ve beyazlığı yüksektir, çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Teneffüs etme özelliği ile tavanların nefes almasını sağlar. Tavan boyası fiyatları ile ilgili olarak en yakın permolit bayimizle iletişime geçebilirsiniz.  https://www.permolitboya.com.tr/en-yakin-permolit

Tavan boyası nasıl hazırlanır?

Tavan boyası için doğru malzemeleri seçtiysek o zaman şimdi sıra geldi tavan boyası nasıl hazırlanır sorusunun cevabına;

Tavan Boyası İçin İpucu #1: Doğru Araçları Seçin

Tavan boyası için doğru araçlara sahip olmak kesinlikle zorunludur. Doğru malzemeler size uygulama için zaman kazandıracak ve işinizi kolaylaştıracaktır.

Tavan Boyası İçin İhtiyacınız Olan Araçlar

  • Bez
  • Maskeleme bandı
  • Permolit robot fırça
  • Permolit mikrofiber iç cephe rulo
  • Permolit Süper Tavan Boyası veya Permomax Antibakteriyel Tavan Boyası
  • Permolit Plastik Branda
  • Damlatmayı temizlemek için bezler / eski kıyafetler
  • Merdiven

Tavan Boyası İçin İpucu #2: Kaliteli Boya Seçin

Düşük kaliteli boyalar, daha fazla kat gerektirir ve daha fazla zaman gerektirir. Bu nedenle tavan seçerken kaliteli tavan boyası olmasına dikkat edin, bu size hem zaman hem de maddi tasarruf sağlayacaktır. Sizlere tavan boyası önerimiz Türkiye’nin en iyi tavan boyası olan Permolit Boya’nın süper tavan boyası ve Permomax Antibakteriyel tavan boyasını öneririz.

Hazırlık Aşaması 1:
Boyama öncesi eşyaları odadan çıkartın

Odadaki eşyaları mümkün olduğunca dışarı çıkartın. Bu hem temizlik açısında hem de odada rahat çalışmanız açısından size kolaylık sağlayacaktır.

Hazırlık Aşaması 2:
Armatürleri ve avizeleri çıkartın. Delikleri düzeltin

Boyama öncesi armatürleri veya avizeleri çıkartmanız gerekmektedir. Oluşan delikleri alçı ile kapatın ve tavanınızı boyamaya hazır hale getirin

Hazırlık Aşaması 3:
Eşyalarınızın üstünü örtün

Odanızdan çıkarmadığınız mobilyalarınız ve başka şeyleriniz varsa Permolit Plastik Branda ile üstünü örtün.  Ayrıca plastik brandayı zeminlerinize boya sıçramaması için yere sermeyi unutmayın.

Tavan Boyası Nasıl Yapılır?

Artık her şey tamam sıra geldi Tavan boyası uygulamasına;

Tavan Boyama Adım 1

Öncelikle tavan ile duvarın birleştiği noktalara maskeleme bandı kullanın fakat duvar boyasını daha sonra yapacaksanız maskeleme bandına ihtiyacınız olmayabilir. Tavanlarınız ile duvarlarınızın buluştuğu yeri rahatlıkla boyamak için robotik fırça kullanmalısınız. 

Tavan Boyama Adım 2

Kenar çizgisi ve tavanın merkezi arasında net bir çizginin oluşmasını engellemek için hat kesilmişken boya yapıyorsunuz. Ruloyu boya tepsisine batırın ve eşit olarak kaplayın, rulonuza fazla boya sürmemeye dikkat edin. Rulonuzla zikzak çizgilerini kullanarak, tavanı boyayla hafifçe kapatın. Ruloyu tavan yüzeyinden kaldırmadan "W" veya "V" şekilleri oluşturun. Rulonuza asla fazla baskı yapmayın, düzensiz dokular tavanınız boyunca lekelenmeye neden olabilir. Tüm tavan zikzaklar ile kaplanana kadar bölümler halinde boyayın, bir bölümle işiniz bittiğinde, önceki bölümle karıştırın. Henüz tek tip bir görünüm oluşturmayla ilgili endişelenmeyin; Bir sonraki adımda tüm boyamayı güzel bir şekilde bir araya getireceksiniz.

Evinizde harika tavanlar oluşturmak istiyorsanız sizi internet sitemize bekliyoruz:
https://www.permolitboya.com.tr/urunler/tavan-boyalari

Etiketler : Tavan boyası nasıl yapılır Tavan boyası fiyatları Tavan boyası ile duvar boyanır mı? Tavan boyası nasıl hazırlanır En iyi tavan boyası

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT