22 Ocak 2022, Cumartesi 23:06

Taze İncir Diyeti Nasıl Yapılır? İncir Diyetiyle 3 Günde 4 Kilo

İncir, 100 gramında 74 kalori içeriği ile düşük kalorili besinler arasında yer alır. Size bildireceğimiz incir diyetiyle 3 günde 4 kilo zayıflayabilirsiniz. 

Taze İncir Diyeti Nasıl Yapılır? İncir Diyetiyle 3 Günde 4 Kilo

İncir, 100 gramında 74 kalori içeriği ile düşük kalorili besinler arasında yer alır. Size bildireceğimiz incir diyetiyle 3 günde 4 kilo zayıflayabilirsiniz. Günlük kalori ihtiyacı erkeklerde 2200-2400, kadınlarda ise 1800-2000'dir. İhtiyacınız olan kaloriden günde 500 kalori haftada 3500 kalori daha az alarak, yahut günde 500 kaloriyi sporla yakarak, haftada yarım kilo, ayda 2 kilo zayıflayabilirsiniz.

Diyetisyen İdil D. İmamoğlu, incirin A, B1, B2, C vitaminleri ile kalsiyum, demir, fosfor, manganez, sodyum, potasyum, folik asit mineraller içeren harika bir meyve olduğunu, B vitamininin yağ metabolizmasında yardımcı etken olarak görev aldığını, metabolizmanın sağlıklı işlemesinde yeterli B vitamini alımının çok önemli olduğunu bildirip sözlerine şöyle devam ediyor; İncir hem çözünebilen hem de çözünemeyen yüksek miktarda lif içerir. Lifli bir meyva olmasıyla kabızlığı önler ve zayıflamaya yardımcı olur.

3 günde 4 kilo verdiren incir diyeti;

3 gün boyunca her gün yarım kilo taze incir ve 1 kilo light yoğurt yenilecek. Light yoğurdu marketlerden temin edebilirsiniz. 

Bu diyeti veya herhangi bir diyeti asla doktorunuza danışmadan uygulamayın. Diyeti sporla desteklemeniz, en azından diyet boyunca günde 2 saat yürüyüş yapmanız zayıflama işleminizi hızlandıracaktır.

İncir Ve Kayısı Diyeti İle 4 Günde 4 Kilo Diyet Listesi Tıklayınız

Haşlanmış Patates Diyeti İle 3 Günde 5 Kilo Şok Diyet Listesi Tıklayınız

2 Günde 2 Kilo Verdiren Diyet İle Şok Zayıflama Tıklayınız

Salatalık Diyeti İle 3 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi Tıklayınız

Yoğurt Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi Tıklayınız

15 Günde 15 Kilo Verdiren Süper Diyet Listesi Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT