Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Tek öğün diyeti (Omad diyeti) ile zayıflayanların yorumları

Mavikadin>Diyet>Tek öğün diyeti (Omad diyeti) ile zayıflayanların yorumları

OMAD, “One Meal A Day“, ingilizce bir kelimedir ve anlamı günde tek öğün yemek demektir. Tek öğün diyeti olarak da bilinen OMAD diyeti yapanlar kısa sürede ideal kilolarına kavuştukları için bu diyet son zamanlarda çok popüler olmuştur.

Tek öğün diyeti (Omad diyeti) ile zayıflayanların yorumları

Omad diyeti (tek öğün diyeti) adı üzerinde yalnızca 1 öğünden mesala sabah kahvaltısı, öğle yemeği veya akşam yemeği bu üçünden dilediğiniz öğünde yemek yiyebileceğiniz bir diyettir. Bu diyette kalori kısıtlaması yoktur, yalnızca 1 öğün yemek vardır. Günün geri kalan kısmı ise aç durarak geçirilir.Tek öğün diyeti özellikle yemek yemekle arasının pek iyi olmayanların kolaylıkla yapacağı bir diyet programıdır. OMAD diyeti yapanların bir kısmı bu diyetten memnun kalırken, bazıları ise kilo veremediklerini bildiriyor:

OMAD Diyeti İle Zayıflayanların Yorumları

Gün içerisinde daha az yemek yiyerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilmenizin sırrı OMAD diyeti diyebiliriz. Yazımızın devamında tek öğün beslenerek kilo verdim diyenlerin görüşlerini derledik. O halde buyurun yorumları okuyalım:

Bu diyete düğünüme 3 ay kala başladım. Omad diyeti yaparken gün içerisinde yarım saat koşu yaptım bazen de ip atladım. Bu süreçte gayret ettim ve sadece bir öğün beslendim. Hem kendimi daha dinç hissetmeye başladım hem de günden güne inceldiğimi fark ettim. Diyete 57 kilo ile başladım ve 3 ay sonunda 46 kiloya indim. Arada sırada diyeti bozduğum zamanlar oluyor ancak bu durum kilo artışına neden olmadı. Çok memnun kaldım ve sağlıklı zayıflamak isteyen herkese tavsiye ederim.

OMAD diyeti yapıyorum ve tek öğün olarak akşam yemeğinde yemek yiyorum. Akşam menüsünde istediğim her yemekten azar azar yiyorum. Normalde ekmekle pek aram olmadığı için bu süreçte ekmeği kestim. Sabahları ve günün istediğim saatinde kahvemi içiyorum. Bu diyette asıl önemli olan gün içinde uzun süre aç kalıyor olabilmek, buna sabredebilmek. Şuan 3. Günümdeyim, günlerim gayet rahat geçiyor, pek açlık hissetmiyorum. Sakın bu diyete başlarken tek öğünle nasıl doyarım? diye endişe etmeyin. Emin olun normal beslenme programımızda yani sık sık yediğimizde aslında daha fazla acıkıyoruz, kolay kilo alıyoruz. Omad diyeti ise tek öğünle beslenmeye bizi alıştırıyor.

Tek öğün diyeti (Omad diyeti) ile zayıflayanların yorumları

Bu diyeti uygulamadan önce iyice araştırdım ve günde bir öğün beslenerek zayıflattağını öğrendim. İki hafta boyunca sadece tek öğün beslendim ancak güzel bir sonuç alamadım. Herkes zayıfladığını söylemiş, ben kilo veremedim. Belki de ben yanlış beslendim bilemiyorum. Bir daha denemeyi düşünüyorum umarım bu sefer zayıflayabilirim. 

Omad diyeti sayesinde bir ayda 5 kilo verdim. Hatta ilk hafta vücudumdaki incelmeyi fark ettim, bu durum omad diyetine olan inancımı artırdı. Sadece sabah 8 de kahvaltımı yapıyorum. Yoğun bir iş temposu içerisindeyim ve bu nedenle günün geri kalanı kahve ve çay tüketerek geçiriyorum. Günde tek öğün hakkımı kahvaltıdan yana kullandım. Kahvaltıyı sağlam yapıyorum ve acıkmıyorum.

Omad diyetini iki gündür uyguluyorum. Öğlen saat 3 ile 4 arası istediğim yiyeceği yiyorum. Ertesi güne kadar öğünlerimi 3’e kadar yeşil çay, kahve ve çay içerek geçiştiriyorum. Yalnızca iki gündür uygulamama rağmen şimdiden iki kilo vermişim. Bu benim için büyük bir başarı. Tek öğün beslenerek kendimi daha zinde hissediyorum, zayıflıyor olmam özgüvenimi de artırıyor.

Tek öğün diyeti (Omad diyeti) ile zayıflayanların yorumları

Ben de 3 gündür bu diyeti uyguluyorum, 2 cm bel, 3-4 cm ise basen bölgem inceldi. Tek öğün tercihimi akşam yemeğinden yana kullandım. Gün içinde bol bol su içiyorum. Ayrıca Türk kahvesi de tüketiyorum. Omad diyetinde gün içerisinde 14- 16 saat aç kalınıyor bu da oruç tutarken aç kalmamızla aynı mantığa geliyor. Yani sağlık sorunu olmayan herkesin yapabileceği bir diyet olduğunu düşünüyorum.

Bende uzun zamandır bu diyeti uyguluyorum. Ancak bende mi problem var anlamadım. Kilo veremedim yani sadece aç kaldım diyebilirim. Sporun da çok etkisi olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden OMAD diyetine tekrardan başlayıp sporla desteklemeyi düşünüyorum.

Ben de uzun zamandır bu diyeti uyguluyorum. Öğlen yemeğinde salatamı, etimi, çorbamı ve meyvesine kadar istediğim besini tüketiyorum. Onun haricinde gün içerisinde kahve ve çay içiyorum. Şuan halimden çok memnunum, etkisini gördüm ve zayıfladım. İnsan vücudu gerçekten inanılmaz, birkaç gün içinde uzun süren açlıklara, tek öğün beslenmeye bile alışıyor.

Omad diyetini 3 gündür uyguluyorum. 3 günde 2 kilo vermişim ve bu beni çok mutlu etti. Hedeflediğim kiloya inene kadar devam edeceğim. 3 gün olmasına rağmen vücudumdaki olumlu yönde değişimin farkındayım. Enerjim yükseldi ve kendimi daha hafif hissediyorum. Bu diyet sayesinde hem açlıkla mücadele etmeyi öğreniyorum hem de zayıflıyorum. Sağlıklı kilo vermek isteyen herkese tavsiye ederim.


Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...