Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
03-07-2021 16:06 | Güncelleme : 12-09-2022 16:58

Tek Seferde Nasıl Hamile Kalınır Kolay Hızlı Gebe Kalmanın Yolları

Google News

Erkeğin spermi ve kadının yumurtasının birleşmesi ile döllenme yani hamilelik meydana gelir. Hamile kalmak isteyen bir kadın öncelikle kadın doğum uzmanı doktora gitmeli, doktorun bildireceği testleri yaptırmalı, vitaminleri kullanmalıdır. Baba olmak

Tek Seferde Nasıl Hamile Kalınır Kolay Hızlı Gebe Kalmanın Yolları

Erkeğin spermi ve kadının yumurtasının birleşmesi ile döllenme yani hamilelik meydana gelir. Hamile kalmak isteyen bir kadın öncelikle kadın doğum uzmanı doktora gitmeli, doktorun bildireceği testleri yaptırmalı, vitaminleri kullanmalıdır. Baba olmak isteyen erkek de aynı şekilde mutlaka Üroloji doktoruna gitmeli ve gerekli testleri yaptırmalıdır.

İlk İlişkide Hamile Kalma Oranı Nedir?

Genç çiftlerde ilk beraberlikte tek seferde gebe kalma ihtimali %30’dur.Uzmanların yaptığı araştırmalar göstermiştir ki kadınların 30'lu yaşlarda ilk denemelerinde hamile kalma ihtimali %30'dur. 35 yaşına gelindiğinde ise kadının rahminin ürettiği yumurta kalitesi ve miktarı düşer ve buna bağlı olarak da doğurganlık da azalır. Diğer bir deyişle, kadınlarda 35 yaşından sonra doğal yollarla desteksiz hamile ihtimali çok düşüktür.

346 kadın üzerinde yapılan araştırma sonuçları şöyledir;

  1. Bir aylık denemeden sonra, %38'i hamile kaldı
  2. Üç aylık denemeden sonra, %68'i hamile kaldı
  3. Altı aylık denemeden sonra, %81'i hamile kaldı
  4. 12 aylık denemenin ardından %92'si hamile kaldı
  5. 346 kadından 310'u hamile kaldı; kalan %10,4 hamile kalamadı

Tek İlişkide Hemen Hamile Nasıl Kalabilirim?

Hamilelik düşününen kadınların yapması gereken ilk şey bir jinekolog doktoruna muayene olmak olmalıdır. Bu sayede  hem hamilelik oluşmasının önünde herhangi bir problem olup olmadığı anlaşılır hem de hamilelik için önemli noktalar detaylıca öğrenilir. Doktor muayenesi sonrası kişinin hamile kalması için herhangi bir engel olmadığı anlaşıldığında aşağıda sıraladığımız bilgileri dikkate alarak hamile kalma ihtimali yükseltilebilir.

Yumurtlama Tarihine Dikkat Edin

Anne ve baba olmak isteyen çiftler cinsel ilişkiye girmek için kadının yumurtlama dönemlerine dikkat etmelidir. Bunun için yumurtlama dönemine yakın günlerde ve tam yumurtlama dönemi tercih edilmelidir. Çünkü tıpta ovulasyon olarak da bilinen yumurtlama dönemi hamilelik oluşması için en elverişli dönemlerin başında gelmektedir. Bu sebeple bebek sahibi olmak isteyen insanlar hamilelik ihtimalini yükseltmek için cinsel birliktelik zamanlarını yumurtlama dönemlerine göre ayarlamalıdır, yumurta durumu sürekli olarak takip edilmelidir. Bunun için de yumurtlama tarihini gösteren yumurtlama kitlerini eczaneden edinebilirsiniz. Genellemek gerekirse, sağlıklı bir kadının rahmi adet döneminden 14 gün önce yumurtlar. Yani adeti gördüğü ilk günden sonraki 12, 14 ve 16. günlerinde cinsel ilişkiye girildiğinde hamilelik ihtimali daha yüksektir.

Folik Asit Kullanın

Folik asit kişinin gebe kalmasını hızlandırır ve ayrıca bebekte nöral tüp defekti %80'e kadar azaltmaktadır. Gebelik düşünen kişiler gebelikten en az 1 ay önce folik asit kullanmaları iyi olacaktır.

Soğan Kürü Yapın

Prof.Dr.İbrahimSaraçoğlu, hamile kalmayı kolaylaştıracak çok etkili bir soğan kürü tarifi vermektedir. Bu kürü hazırlamak için kahverengi kabuklu ve içi beyaz soğan kullanılması önemlidir. İlk olarak küçük bir tencere içine 2 bardak su koyun ve içinesoğanı4-6parçayaayırın ve suya katıp bunu 5 dakika kaynatın. Hazırlamış olduğunuz soğan kürünü her gün  öğlen ve akşam öğünlerinden önce taze olarak tüketin. Bu kürü 1 ay boyunca tüketilmesi iyi olacaktır. Hamile kalmak isteyen kişiler bu küre adet döneminin bitiminden 7 gün sonra başlamalıdır.

İlişki Pozisyonuna Dikkat

Hamile kalmak isteyen kişiler düzenli olarak cinsel ilişkiye girmesi önemlidir. Ayrıca ilişkide en uygun pozisyonun bulunması da hamilelik için ilk şartlardan birisidir. Bunun için de kadının altta ve erkeğin üstte olması iyi olacaktır  Ek olarak kadınların cinsel ilişkiye girdikten sonra ayaklarını yüksek bir yere dikmesi de hamilelik ihtimalini arttıracaktır.

Zeytinyağlı İncir Kürünü Uygulayın

Hamileliğin kolayca oluşması için zeytinyağlı incir kürünü uygulayabilirsiniz. Bu  kürü hazırlamak için küçük bir kavanoza 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 tane kuru inciri eklemeli ve ardından 1 gün bekletmelisiniz. Ertesi sabah yağdaki incirleri çıkarıp aç karnına tüketmelisiniz. Her gün tükettiğiniz incirlerin yerine yenisini eklemelisiniz. Zeytinyağlı incir kürünü 1 ay boyunca her gün olmak üzere uygulamalısınız.

İdeal Kiloda Olmalıdır

Hamile kalmayı kolaylaştıracak bir diğer konu ise çiftlerin ideal kiloda olmasıdır. Kilo fazlalığı olan kişiler hamilelikten önce fazla kilolarını vermesi hem hamileliğin meydana gelmesini kolaylaştıracak hem de ilerde hamileliğin daha kolay geçmesini sağlayacaktır.

Nasıl Hamile Kalınır? Hamile Kalma Yolları Yöntemleri Ve Doğal Tarifler Tıklayınız

Kolay Ve Hızlı Hamile Kalmanın Yolları Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.