Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2023-02-03 16:30:39 | Son Güncelleme : 2023-02-03 18:31:15

Temizlik çılgınlarına müjde: 10 gün toz alma derdinden kurtulacaksınız! İşte tozların yüzeylere yapışmasını engelleyen tozsavar iksir tarifi...

Google News

Özellikle büyük şehirlerde dışarıdan gelen kirli hava akımının pencereyi açmamızla içeri dolması evin gün aşırı tozlanmasının başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Bazı evler var ki her gün toz alsanız bile sanki hiç silinmemiş gibi toz tabakasına mahkûm kalıyor. Neyse ki vereceğimiz tozsavar iksir tarifi ile uzun süre toz alma derdinden kurtulacaksınız.

Sürekli ve aşırı toza maruz kalmak alerji ve astım gibi rahatsızlığı bulunan kişiler için tehlikelidir.
Sürekli ve aşırı toza maruz kalmak alerji ve astım gibi rahatsızlığı bulunan kişiler için tehlikelidir.

Evdeki tozlar ölü deri, kir, saç, tüy, kumaş parçacıkları, ev bitkilerinden gelen polenler ve yüzeylerde çoğalabilen akarlardan oluşur. Evde çok insan yaşıyorsa veya evcil hayvan varsa tozun daha çok birikmesi kaçınılmaz bir sonuç. Evin tozlanmasına etken tüm bu nedenler solunumu rahatsız ederek alerjik reaksiyonları da beraberinde getirebiliyor. Bu noktada hem işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracak hem de sağlığınızı düşünen mükemmel formülümüz var.  Evin toz tutmasını geciktirecek doğal formül, deneyen kadınları etkilemeyi başardı. O halde buyurun tozsavar iksir tarifinin yapılışına geçelim:

TOZSAVAR İKSİR TARİFİ

Tozları tamamen yok etmek gerçekten zor bir iş ama imkânsız değil. Hazır deterjanlara boşuna vermenize gerek yok. Hazırlayacağınız sağlıklı karışım tozları mıknatıs gibi çekiyor, mobilyaları pırıl pırıl parlatıyor.

Tozsavar iksir için gerekli malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 5 yemek kaşığı sirke
 • 2 bardak su
 • 3-4 damla bulaşık deterjanı
 • Biraz esansiyel yağ

TOZSAVAR NASIL YAPILIR?

Tüm malzemeleri boş spreyi şişesine ekleyin ve karıştırın. Mikrofiber beze püskürttükten sonra evdeki tüm mobilyaları, cam önlerini bu karışımla temizleyin. Tarifi bir kere hazırladığınızda maksimum 3 ay gidiyor.

Temizlik çılgınlarına müjde: 10 gün toz alma derdinden kurtulacaksınız! İşte tozların yüzeylere yapışmasını engelleyen tozsavar iksir tarifi...

EVDEKİ TOZLARDAN KURTULMANIN PÜF NOKTALARI

Tozlardan tamamen kurtulmanızı sağlayan püf noktaları bilmek başarının ilk adımı. Birkaç küçük ve pratik uygulama ile toz yoğunluğunun üstesinden gelinebilir. Aşağıda evinizin uzun süre tozlanmaması için size yardımcı olacak bazı öneriler derledik. Şimdi sırayla göz atalım:

 • Toz temizleme işleminde her daim havaya karışma ihtimali göze alınarak yukarıdan, aşağı doğru sıralama yapılmalı. İlk olarak toz alın, sonra süpürün ardından yerleri silin.
 • Elektrikli süpürge ile döşeme ve perdeleri süpürerek tozlanmayı azaltabilirsiniz.
 • Boş sprey şişesine bir miktar su ve yumuşatıcı ekleyerek iyice çalkalayın. Bu tozlanmalarını geciktirebilirsiniz.
 • Vazelin ile uzun süre kalıcı bir temizlik sağlayabilirsiniz. Bir miktar vazelini bezinize alın ve mobilyalarınızı temizleyin. Eşyalarınızın daha geç tozlandığını göreceksiniz. Ancak TV ekranı gibi elektronik eşyalara temastan mutlaka kaçının.
 • Toz, halı gibi kumaşla kaplanmış her şeye daha çok tutunur. Kumaşlı eşyaların en az 3 ayda bir silmeye özen gösterin. Kumaşta biriken akarlar evin içine yerleşmez ve tozlanmanın önüne geçilir.
 • Kullanacağınız temizlik ürünlerinin, silikon içermesine dikkat edin. Silikon bulunduğu yüzeyde tozların yerleşmesine müsait bir zemin oluşturmaz.
Kaynak : Mavi Kadın
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
1 Görüş
Bok rengi erkek01 Nisan 2023 - 18:12
Saygılar