05 Ağustos 2020, Çarşamba 10:06

Thiocilline Fiyat Nedir Ne İçin Kullanılır Yan Etkileri Nedir

Thiocilline Fiyat Nedir Ne İçin Kullanılır Yan Etkileri Nedir

Thiocilline Nedir Ne İşe Yarar Yan Etkileri Nelerdir?

Thiocilline ilacı; Thiocilline göz pomadı ve Thiocilline deri pomadı olmak üzere piyasada 2 farklı şekilde satılan bir ilaçtır. Bileşiminde Neomisin Sülfat ve Basitrasin adlı etkin maddeleri barındırmakta olup pek çok rahatsızlığın giderilmesinde etkilidir. Thiocilline fiyatı:12,44 TL'dir. Peki Thiocilline deri pomadı neye iyi gelir? Bu sorunun cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

Thiocilline Ne İşe Yarar?

Thiocilline deri pomadı, antibiyotikli bir üründür ve pek çok cilt problemini tedavi eder. Mikrop ve bakterilerin sebep olduğu deri enfeksiyonları ile iltihaplanmalar başta olmak üzere, çeşitli cilt sorunlarının giderilmesinde etkilidir. Bilhassa impetigo rahatsızlığının tedavisinde sıklıkla tercih edilir. Bu hastalık, içi irin dolu ve kabuk bağlayan sarımsı kabarcıklarla ortaya çıkan bir cilt enfeksiyonudur ve Thiocilline sayesinde kontrol altına alınabilir. Thiocilline; kıl kökü ve tırnak çevresi iltihabının ve egzamanın iyileştirilmesinde rol oynar. Bakterilerin yol açtığı sivilce, çıban, apse ve dolama ve benzeri bütün enfeksiyon tiplerinde etkin tedavi sağlar.

Bunun yanı sıra Thiocilline deri pomadı, cilt yanıklarında, meme başı çatlaklarında, travma yaralarında ve dış kulak iltihabında doktorların reçete ettiği ilaçlar arasındadır.

Özetleyecek olursak; Thiocilline, beyaz renkli 30 gram pomad formunda ve tüp içinde sunulmaktadır. Bu deri pomadı, hem cilt üzerindeki farklı mikrobik ve iltihâbî reaksiyonlarının hem de yaralanmaların kontrol altına alınmasında etkilidir. Thiocilline, Neomisin ve Basitrasin isimli etkin maddelere sahiptir. Bu maddeler ise bakteriler üzerinde güçlü etki gösteren antibiyotiklerdendir. Thiocilline, bakterilerin deri üzerinde sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eder. Örneğin egzama, dolama, kıl folikülü iltihabı gibi rahatsızlıkların iyileştirilmesinde etkilidir. Ayrıca yaralara ve başka cilt travmalarına, yanıklara, meme başı çatlaklarına ve dış kulak yolu hastalıklarına da son derece iyi gelir.

Thiocilline Nasıl Kullanılır?

Thiocilline derinin lezyonlu bölgesine sürülerek kullanılmaktadır. Bu kremi her zaman doktor tarafından bildirilen tâlimatlara uygun olarak kullanmalısınız. Tedaviniz boyunca doktorunuzun tavsiyelerini harfiyen tatbik etmeniz çok önemlidir. Düzenli ve doğru kullanmadığınız takdirde, şikayetleriniz çoğalabilir ve sağlığınız doğrudan olumsuz etkilenebilir.

Krem, hangi bölgeye sürülecek ise o kısmı tamamen kaplayacak biçimde ve ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır. Ardından hafifçe masaj yaparak emilmesi sağlanmalıdır.

Thiocilline, günde 3 ya da 4 kez kullanılmalıdır.

Thiocilline Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Thiocilline’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Tavsiye edilen dozlarda aşağıdaki yan etkiler bildirilmiştir.

Yan etkiler aşağıdaki kategorilerde gösterildiği şekilde sınıflandırılmıştır:

Çok yaygın ; 10 hastanın en az birinde görülebilir.

Yaygın : 10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.

Yaygm olmayan: 100 hastanın birinden az, fakat 1.000 hastanın birinden fazla görülebilir.

Seyrek : 1.000 hastanın birinden az görülebilir.

Çok seyrek: 10.000 hastanın birinden az görülebilir.

Bilinmiyor : Eldeki verilerden hareketle tahmin edilemiyor.

Bilinmiyor:

  1. Deride kızarıklık,
  2. Şişme,
  3. Kabuklanma,
  4. Kaşıntı

Eğer yukarıda bildirilenler harici bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT