2023-05-25 12:10:00 | Son Güncelleme : 2023-05-25 12:25:20

Tina Turner'ın son röportajı gündeme geldi: Rock 'n' roll'un kraliçesi olarak hatırlanmak istiyorum

Dünyaca ünlü Rock 'n' roll sanatçısı Tina Turner, 83 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü sanatçının son röportajı gündeme geldi. Ölümünden sonra nasıl hatırlanmak istediğinden bahseden Turner’ın röportajı duygulandırdı.

24 Mayıs 2023'te Turner, son yıllarında geçirdiği hastalıklar nedeniyle 83 yaşında İsviçre'nin Küsnacht kentindeki evinde hayatını kaybetti.
24 Mayıs 2023'te Turner, son yıllarında geçirdiği hastalıklar nedeniyle 83 yaşında İsviçre'nin Küsnacht kentindeki evinde hayatını kaybetti.

Rock 'n' roll müziğin önemli isimlerinden Tina Turner, İsviçre’nin Zürih kentindeki evinde hayata veda etti. Altı hafta önce verdiği bir röportajda söyledikleri ortaya çıktı. Turner röportajı esnasında “Rock 'n' roll'un kraliçesi olarak hatırlanmak istiyorum” dedi.

Uzun zamandır mücadele ettiği hastalık sebebiyle hayatını kaybeden ünlü Rock 'n' roll şarkıcısı, ölümüyle sevenlerini üzdü. Ntv.com.tr’de yer alan habere göre sözcüsü ölüm haberini duyururken şunları söyledi: "Onunla birlikte dünya bir rol modelini kaybetti.” Bu sözleriyle Turner’ın röportajına benzer ifadeler kullanması dikkat çekti.

DİĞER KADINLARA BAŞARININ ANAHTARI!

Ölümünden sonra ortaya çıkan ve Guardian gazetesine verdiği röportajda Turner, “Rock 'n' roll'un kraliçesi olarak hatırlanmak istiyorum” dedi. Bu sözlerinin yanında bir de diğer kadınlara, kendi şartlarına göre başarı için çabalamanın normal olduğunu gösteren bir kadın olmak istediğinden bahsetti.

Rock 'n' roll müziğin önemli Tina Turner, iki oğlunu kendisinden önce kaybetmiş, derin bir üzüntü yaşamıştı.

TİNA TURNER KİMDİR? YAŞAMI NASIL GEÇTİ?

Gerçek adı Annie Mae Bullock olan Tina Turner, 26 Kasım 1939'da ABD'de doğdu. Bir süre şarkı söyleyen Tina Turner daha sonradan evlendiği gitarist Ike Turner tarafından keşfedildi. 1956'da Ike Turner'ın grubuna geri vokal olarak katıldı ve ardından ikili bir evlilik yaşadı. Bu evlilik 1975’te son buldu.

1975 ile 1983 arasında kariyeri durgun geçen şarkıcı, 1983'te plak şirketini değiştirdi. Al Green'in "Let's Stay Together" şarkısını seslendiren Tina Turner bu parçayla İngiltere Top 10'a girdi. "What's Love Got to With It" parçası İngiltere listelerinde 3 numara, Amerika'daysa liste başı oldu. Bu parçanın yer aldığı albümle En İyi Albüm ve En İyi Kadın Pop Vokal dalında 2 Grammy ödülü kazandı.

1984'te Turner "Mad Max Beyond The Thunderdome" filminde yer aldı. "We Don't Need Another Hero" şarkısı da aynı filmde kullanıldı.

Ertesi yıl Mick Jagger ile yardım için bir düet yapan Turner dünya çapında üne kavuştu. Ardından 1985'te yazılan otobiyografisi "What's Love Got to Do With It" adıyla 1993 yılında film yapıldı.

Tina Turner, 1995 yılında James Bond filmi "Golden Eye"da filmle aynı adı taşıyan şarkıyı seslendirdi.

Turner, 2018 tarihli My Love Story adlı anı kitabında hayati bir hastalığa sahip olduğunu söyledi. 2016’da bağırsak kanseri teşhisi kondu. Ardından yüksek tansiyon kaynaklı böbrek hasarı ve böbrek yetmezliği yaşadı.

24 Mayıs 2023'te Turner, son yıllarında geçirdiği hastalıklar nedeniyle 83 yaşında İsviçre'nin Küsnacht kentindeki evinde hayatını kaybetti.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Mavi Kadın