17 Mayıs 2021, Pazartesi 16:55

Tokalon Güneş Kremi Fiyatı Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır

Tokalon Güneş Kremi Fiyatı Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır

Tokalon güneş kremi yabancı bir markanın ürünü olup Türkiye'ye yurt dışından ithal edilmiştir. 50 faktörlü koruma sunan bu ürün BİM marketlerden temin edilebilir. Suya dayanıklıdır ve içerisinde paraben yoktur. Bundan dolayı havuza veya denize girmeden evvel uygulanabilir. Fiyatı:29,73 TL'dir.

Tokalon Güneş Kremi Kullanıcı Yorumları

  1. Geçtiğimiz yıl kullanmıştım. Aşırı yağlı bir krem ve gerçekten güneşten korunmakta çok etkili. Bunu sürdükten sonra birçok defa havuza ve denize girmeme rağmen kalıcılığı hiç bozulmadı. Demek ki neymiş? Kaliteli olması için ille de pahalı olması gerekmiyormuş. Bu krem ucuz fakat tek kelimeyle harika. Gerçi ben önceden pek çok markanın ürününü de kullanmıştım. Fakat en memnun kaldığım bu oldu.
  2. 3 yıldır her yaz tatilinde kullanıyorum, çok faydasını görüyorum. Cilt kuruluğu yaşıyorum; yanaklarım ve T bölgem de oldukça yağlı. Bu ürünü yaklaşık 15 TL'ye BİM'den satın almıştım. Son derece beğendim ve 'iyi ki almışım' dedim. Her gün nemlendirici olarak La Roche Posay Effaclar Duo kullanıyorum. Bunu da yaz mevsiminde onunla birlikte sürüyorum. Fiyat/performans oranı mükemmel!
  3. Asla tavsiye etmiyorum. Ben normalde başka bir güneş kremi kullanıyordum. Fakat o az kalmıştı, fiyatı biraz pahalıydı ve ben de ucuz diye Tokalon güneş kremini almak durumunda kaldım. Kendi güneş kremim bitince onu kullanacaktım. Meğer tatil keyfime turp suyu sıkacakmış. Ayvalık'ta, Ağustos'un tam ortasında bu krem yüzünden 10 kuruş büyüklüğünde cillop gibi (!) bir güneş lekesi kazandım. Almadan markayı detaylıca araştırmamış, internetteki yorumlara göz gezdirmiştim. Güvenilebileceği kanaatine varmıştım. Sonradan gördüm ki menşeinin Türkiye olduğu yazıyormuş. Arkadaşlar ben böyle acı bir tecrübe yaşadım, siz yaşamayın. Pahalı olsun, temiz olsun. Sağlığınızdan ve güzelliğinizden önemli mi?
  4. Denize gitmeye karar vermiştik. Önceden hesapta böyle bir şey yoktu. Planlanmış bir tatil olmadığı için işi aceleye getirdik. Ben de evde güneş kremi bulamayınca BİM'e gittim ve bu kremi aldım. Daha doğrusu hayatımın en büyük hatasını yaptım. Aklınız varsa sakın almayın! Suratımı, vücudumu öyle bir kızarttı ki anlatamam. Devamlı Silverdin yanık kremi sürüyorum. Yanıklar su toplamış durumda. Ya cildimde veya vücudumda geçmeyen bir iz bırakırsa? Ondan korkuyorum. Sanırsınız krem mrem hiçbir şey sürmeden denize girmişim. O biçim yandım. Halbuki her tarafıma bol bol sürmüştüm. Zerre kadar korumuyor. Bu ürünün yakınından bile geçmeyin!
  5. Tokalon güneş kremini BİM'den geçen seneki yaz tatilinde ortalama 15 TL'ye aldım. Ağustos'un kavurucu sıcağı, üstelik tam da öğle saatlerinde; güneş tepemize tepemize vuruyor, düşünün. Ama yine de cildimde kızarıklık yapmadı. Leke oluştu mu emin değilim. Zira suratımda zaten çiller mevcut. Yani fena değil, ben beğendim. Açıkçası yan etkiye sebep olacak gibi de gelmemişti. Biliyorsunuz güneş kremlerinin fiyatları genellikle yüksek oluyor, bu yüzden ekonomik diye bunu almıştım.
  6. Önceki sene kullanmıştım. Öneriyor muyum? Tabii ki hayır. Gerçi kendime de kızıyorum. O zaman hiçbir işe yaramadığı halde, bu yıl 'hadi bir kez daha kullanayım' dedim. Sonuç tekrar hüsran. Ya kocaman sivilcelere merhaba diyorum, ya da dünya kadar komedon ile başımı derde sokuyor. 'Madem ki aldım, bari param boşa gitmesin' deyip bacaklarıma uyguladım. Güneşe kaldığım gün akşamleyin bacaklarımda pütür pütür bir şeylerle karşılaştım.

Tokalon Güneş Kremi Ne İşe Yarar?

  1. Hem UVB, hem de UVA ışınlarından koruyucu bir kremdir. Yüksek faktörlü bu güneş koruyucu; yağlı, hassas, kuru ve karma cilt tiplerinde kullanılabilir.
  2. Belirli aralıklarla kullanılmaya devam edilirse yaşlılık belirtilerini geciktirir.
  3. Uzun süre boyunca UVA ışınlarına maruz kalmak ciltte kızarıklığa, kabarmaya ve soyulmaya neden olur. İşte Tokalon güneş kremi bu sorunların önüne geçer ve cilt kanserine yakalanma riskini azaltır.

Tokalon Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Güneş kreminden az bir miktar alıp cildinizin her yerine ince bir tabaka şeklinde uygulayınız. Sadece yüzünüzde değil; güneş görecek olan diğer vücut bölgelerinize (örneğin boynunuza, ellerinize ve kollarınıza da) sürebilirsiniz.

Tokalon güneş kremi, her güneş kreminde olduğu üzere dışarı çıkılmadan en az yarım saat önce kullanılmalıdır. Böylece krem cildlinize nüfuz etme imkânı bulacak ve daha iyi etki edecektir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT