2022-11-23 22:09:00 | Son Güncelleme : 2022-11-23 22:27:31

Tolga Güleryüz, gözyaşları arasında toprağa verildi

Amasya'da tiyatro oyunu Baş Belası'nın oyun ekibinin geçirdiği feci kaza sonucu hayatını kaybeden, oyunun yapımcısı Tolga Güleryüz, bugün memleketi İzmir'de defnedildi.

Tolga Güleryüz, gözyaşları arasında toprağa verildi

7 günlük turnenin son gününden dönerken kaza geçiren 'Baş Belası' tiyatro oyunu ekibinden hayatını kaybeden Burak Topçu, Tolga Güleryüz, ve Özgür Karataş'ın naaşları ailelerine teslim edildi. 

Yaralanan sürücü ve minibüsteki Özgür Ayaz, Burak Gülçebi, Melis İşiten, Sergen Deveci, Uğur Şalvarcıoğlu, Ceyhun Fersoy ve Filiz Özbek ise ambulanslarla hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

TOLGA GÜLERYÜZ'E KAHREDEN VEDA

Tiyatro oyununun ışık tasarımcısı olan Tolga Güleryüz için memleketi İzmir’in Çiğli ilçesindeki 700. Yıl Osmanlı Camii'nde cenaze namazı kılındı. Güleryüz'ün annesi Medine Güleryüz’ün acılı hali yürekleri dağladı. Medine Güleryüz'e yakınları destek oldu. Bu sırada ise baba Ergül Güleryüz, oğlunun tabutuna sarılarak hıçkırıklara boğuldu. İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta ve Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Aktürk de cenazeye katılarak, Güleryüz’e karşı olan son görevlerini yerine getirdi.

Tolga Güleryüz, akraba, arkadaş ve sevenlerinin dualarıyla ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Doğançay Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Birçok tiyatro oyununda yapımcı, yönetmen ve ışık tasarımcısı olarak rol alan Tolga Güleryüz, 'Baş Belası' isimli son tiyatro oyununda ise ışık tasarımcısı olarak görev almıştı.

TOLGA GÜLERYÜZ KİMDİR?

Tolga Güleryüz, 5 Ocak 1989 yılında İzmir'de doğdu. Tiyatroya gönül veren Güleryüz, birçok tiyatro oyununda yönetmenlik, yapımcılık ve ışık/dekor tasarım görevini yürüttü. "Baş Belası" adlı tiyatro oyununda ışık tasarımcısı olarak görev almıştır.

2015 yılında, kendisinden 15 yaş büyük oyuncu Zeynep Gülmez ile evlenmişti. Çift, iki yıl evli kaldıktan sonra 2017 yılında boşanmıştı.

TOLGA GÜLERYÜZ ROL ALDIĞI YAPIMLAR

Aşk Listesi / Işık Tasarımı / Dekor Tasarım

Baş Belası / Işık Tasarımı

SUİT - Düğün Dündü Bugün Bugün

Eski Zaman Hikayesi / Yönetmen

Kırkından Sonra / Yapımcı

Ters Köşe / Yapımcı

Aşk Terapisi / Yapımcı / Yardımcı Yönetmen

Zoraki Damat / Yapımcı / Yardımcı Yönetmen

Mavi Kadın