07 Temmuz 2022, Perşembe 15:59

Toz Jelatin İle Siyah Noktaları Yok Eden 2 Farklı Maske Tarifi

Toz Jelatin İle Siyah Noktaları Yok Eden 2 Farklı Maske Tarifi

Siyah nokta, cildin üst tabakasındaki yağ ve kirin gözenekleri tıkamasıyla oluşur.

Siyah nokta, cildin üst tabakasındaki yağ ve kirin gözenekleri tıkamasıyla oluşur. Bu siyah noktaların kesinlikte temizlenmesi gerekir. Aksi taktirde siyah noktalar temizlenmediği müddetçe sivilceye dönüşebilir ve cilt sorunlarına neden olabilir. Siyah noktalardan kurtulmak için jelatinle yapılan doğal maske tariflerini uygulamak şahane ve etkili bir yöntemdir.

Jelatin ile yapılan maske hem cilde zarar vermez hem de kısa süre içerisinde siyah noktalardan kurtulmayı sağlar. Jelatinin sıklaştırıcı ve temizleyici özelliği sayesinde gözeneklerde biriken kirleri temizler ve cildi kirlerden arındırır. Hem cilde zarar vermez hem de kısa süre içerisinde ciltteki siyah noktaları yok eder. Yazımızın devamında jelatinle yapılan iki farklı doğal yöntemi paylaştık.

Siyah Noktaları Yok Eden Muhteşem Jelatin Maskesi Tarifi

Malzemeler:

Yapılışı;

  • Öncelikle cilt güzelce temizlenir. Maske uygulamadan önce cildi temizlemek çok önemlidir.
  • Bir kasenin içerisinde bir yemek kaşığı jelatin ve iki yemek kaşığı sütü macun kıvamına gelen kadar kaşık yardımıyla karıştırılır.
  • Ardından kaseyi mikrodalgada yaklaşık 15 saniye boyunca çevirin. (Mikrodalga yoksa ocakta da aynı işlemi 30-40 saniye kadar uygulayabilirsiniz.)
  • Maskeyi elinizle veya fırça yardımıyla nazik hareketlerle cildinize uygulayın. Yaklaşık 10-15 dakika maskeyi yüzünüzde beklettikten sonra maskeyi soymaya başlayabilirsiniz. Eğer soyulmayan yerler kaldıysa ılık su ile cildinizi durulayarak cildinizi maskeden arındırın.

Siyah Noktaları Derinlemesine Temizleyen Jelatin Maskesi Tarifi

Malzemeler;

  • 1 yemek kaşığı jelatin
  • 1 çay kaşığı aktif odun kömürü
  • Yarım çay kaşığı bentonit kili
  • 2 yemek kaşığı saf su

Yapılışı;

Jelatini suyla karıştırın, sonra hem kömür hem de kil ekleyin. Uygulamaya başlamadan önce karışımın pürüzsüz olduğundan emin olun. Öncelikle bir kasenin içerisine aktif odun kömür, bentonit kil ve bir yemek kaşığı jel macun kıvam alana kadar karıştırılır. ( aktif kömür gözeneklerdeki kiri çıkarma konusunda son derece başarılıdır) Karışım pürüzsüz bir hal aldığında metal bir kabın içerisinde benmari usulü ısıtın. Eğer isterseniz mikrodalgada da ısıtabilirsiniz. Ardından kasedeki maske yeniden karıştırılır ve sertleşinceye kadar dondurucuda bekletilir. Biraz soğuduktan sonra fırça yardımıyla cildinize uygulayın. Yaklaşık 45 dakika bekledikten sonra nazik hareketlerde maskesi elinizle soyun. Ardından ılık su ile cildinizi durulayın.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT