03 Temmuz 2020, Cuma 20:43

Travogen Krem Fiyatı Nedir Nasıl Kullanılır Yan Etkileri

Travogen Krem Fiyatı Nedir Nasıl Kullanılır Yan Etkileri

Travogen Krem Nedir Ne İşe Yarar Ne İçin Kullanılır?

Travogen krem mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir kremdir. Etken maddesi izokonazol nitrattır. Travogen kremin fiyatı 14, 02 TL'dir.

Travogen krem; cilt yüzeyindeki mantarların, mayaların, maya benzeri mantarların ve küflerin giderilmesinde kullanılan bir üründür. Bunun yanı sıra; eritrazma hastalığına neden olan organizmalar üzerinde de son derece güçlü bir etkiye sahiptir. Eritrazma; bulaşıcı bir deri rahatsızlığıdır. bilhassa ayak parmak aralarında, kasıklarda, testislerin üstünde, koltuk ve meme altlarında kırmızı lekelerle kendini gösterir ve ince kabuklaşmalar oluşturur. Travogen krem; bu hastalığa yol açan mikrop ve bakterilerle savaşır. Ayrıca, kolların üst kısımlarında, üst göğüs derisinde pullanmaya sebep olan ve açık kahverengi lekelerle ortaya çıkan mantar enfeksiyonuna da iyi gelir; bu enfeksiyona yol açan organizmalarla da mücadele eder.

Travogen Krem Ne İşe Yarar?

 1. Cildi bakterilerden arındırır ve yeni bakterilerin deri yüzeyinde üremesine engel olur.
 2. Cilt yüzeyinde meydana gelen mantarı yok eder.
 3. Ayak parmak arasında üreyen mantarı öldürerek parmakların arasında pamukçuklanma ve kaşıntı gibi şikayetleri ortadan kaldırır.
 4. Meme ve koltuk altlarında ince kabuklaşma oluşturan kırmızı kahverengi lekeleri tedavi etmek için bu üründen yararlanılır.
 5. Testislerin yüzeyinde meydana gelen kahverengi lekeleri ve kabuklanmaları iyileştirir.
 6. Deri hastalıklarından biri olan ve bulaşıcı özelliği bulunan eritrazmaya karşı etkilidir.
 7. Kasıklarda meydana gelen mantarların ve mantar sebebiyle ortaya çıkan problemlerin çözümünde kullanılır.
 8. Küfe mantarları, mayalar ve görüntüsü mayaya benzer olan mantarlar, çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır. Travogen Krem ise bu organizmaların yol açtığı hastalıkların tedavisinde önemli rol oynamaktadır.
 9. Latince adıyla tinea versicolor olarak anılan mantar enfeksiyonuna iyi gelir.
 10. Boyunda, sırt üzerinde, kollarda ve göğüs kısmında görülebilen pullanmaları, kahverengi veya pembe lekeleri tedavi eder.
 11. Mantar sebebiyle oluşan kaşıntı ve kızarıklığı giderir.

Travogen Krem Nasıl Kullanılır?

Travogen krem; lezyonlu deri bölgelerine dışarıdan sürülerek kullanılır. Nohut büyüklüğünde veya bu orandan biraz daha iri olacak biçimde, derinin rahatsızlık yaşanan bölgesine masaj yapılarak dıştan uygulanır. Travogen kremi kullanırken, mutlaka hekiminizin bildirdiği ölçülere dikkat etmelisiniz. Şâyet tereddüt yaşadığınız bir durum varsa, kullanım öncesi hekiminizden ya da eczacınızdan yeniden bilgi alınız. Hekiminiz farklı bir kullanım tâlimâtı vermedi ise, Travogen krem , problemli deri bölgelerine günde 1 kez sürülür.

Tedavi süresi 14-21 gün olup, ilacın beklenen etkiyi gösteremediği vakalarda (bilhassa el ve ayak parmaklarının arasında enfeksiyon oluşması durumlarında), bu süre 28 gündür. Hastalığınızın seyrine bağlı olarak, hekiminizin tedavinizi daha uzun müddet devam ettirme olasılığı da vardır. Hastalığın tekrarlamasını engellemek için, Travogen krem, klinik iyileşme sonrası minimum 14 gün daha uygulanmaya devam edilmelidir.

Travogen kremi kullanırken hekiminizin belirttiği tâlimatları uygularsanız, yakınmalar tedâvi esnâsında ortadan kalkacak ve tedâvi bitiminde de tam olarak iyileşme gerçekleşecektir. Yakınmalarınızda bir değişiklik olmazsa veya yeniden nüksederse, bu durumu hekiminize bildiriniz.

Hamilelikte Travogen Krem Kullanımı

Hekiminizden ya da eczacınızdan bilgi almadan bu ilacı kullanmayınız. Gebe iseniz ya da gebelik oluşma şüphesi varsa, bu durumu hekiminize iletiniz. Çünkü hekiminiz size Travogen tedavisini uygularken, gebe olup olmadığınızı bilmeye gerek duyacaktır.

Yapılan araştırmalarda, izokonazol etkin maddesine sahip ilaçların, gebe kişilerde kullanılması durumunda bu maddenin fetus (bebek) sağlığını olumsuz etkileme tehlikesi saptanmamıştır. İlacı kullanırken gebe olduğunuzun farkına varırsanız, bu durumu derhal eczacınıza ya da hekiminize bildiriniz.

Emzirirken Travogen Krem Kullanımı

Travogen tedavisi öncesinde, eczacınızdan ya da hekiminizden bilgi alınız. Yüksek orandaki izokonazolün, anne sütüne karışma ihtimali tespit edilmemiştir.

Travogen Krem’in Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Travogen’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.Travogen krem kullanımı sırasında ender olarak kaşıntı, yanma, kızarıklık (eritem), ya da kabartı (blistering) gibi deri rahatsızlıkları meydana gelebilir.

Allerjik deri reaksiyonları da görülebilir.

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız, doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT