2017-04-06 22:17:42 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:00:44

Türk Kahvesi Peelingi Tarifleri (Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan)

Peelingi cildi ölü hücrelerden arındırıp pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yapılan işleme denir. Peeling sayesinde ciltteki bakteriler, mikroplar yok olur

Türk Kahvesi Peelingi Tarifleri (Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan)

Peelingi cildi ölü hücrelerden arındırıp pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yapılan işleme denir. Peeling sayesinde ciltteki bakteriler, mikroplar yok olur böylece siyah nokta, sivilce gibi cilt sorunları yaşamazsınız. İşte Suna Dumankaya’dan kahve ile yapabileceğiniz doğal peeling tarifleri;

Suna Dumankaya cilt için kahve peelingi tarifi

Sual: Cildimde pütürlenmeler ve tavuk derisi var. Pek çok ürün kullandım ama hiçbirinden içime sinen bir sonuç alamadım. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için ne yapmalıyım?  Kahve peelingi tarifi verir misiniz?

CEVAP

Kahve ile peeling yapmak için 1. tarifim; 1 kase toz şeker 2 yemek kaşığı kahve 1 yumurta akı Bir kaseye bir yumurta akını koyup çatalla çırpın. İçine 2 yemek kaşığı kahve ve 1 kase toz şeker katın ve karıştırın. Bu karışımla vücudunuzu ovun. Vücudunuz ölü hücrelerden arınacak ve yenilenecek. Kahve ile peeling için 2. Tarifim; Vücudunuza düzenli olarak kese yapın. Ayrıca 1 kâse Türk kahvesi ile 2 çorba kaşığı toz şekeri ıslanmalarını sağlayacak kadar çiçek yağı ile karıştırın. Haftada en az 1 kez banyodan önce vücudunuzu bu karışımla ovun. Banyo yaptıktan sonra ise her zaman kullandığınız vücut kreminin içine biraz limon suyu ekleyin ve cildinize bu kremi sürün.

Suna Dumankaya cilt beyazlatan kahve peelingi tarifi

Sual: Kollarımın ve bacaklarımın derisi hem çok koyu renkli hem de pütür pütür. Bu kötü görüntünün, kısa zamanda sağlıklı ve estetik bir hal kazanmasını sağlamak için yararlanabileceğim bitkisel bir formülünüz var mı?

CEVAP

Üç çorba kaşığı öğütülmüş badem, üç çorba kaşığı Türk kahvesi, bir tatlı kaşığı öğütülmüş çam sakızı ve bir limondan elde edilmiş limon kabuğu rendesini güzelce karıştırın. Bu karışımın üzerine iyice ıslanmasını sağlayacak kadar bademyağı dökün. Haftada bir kez, banyo yaparken cildinizin sorunlu bölgelerini bu karışımla ovun. Teninizin rengi kısa zamanda açılacaktır. Bu formül sayesinde, cildiniz hem pürüzsüz hem de yumuşacık olacaktır.

Suna Dumankaya göz altı morlukları için kahve peelingi

Sual: Göz altlarımda morluklar var, bu morluklardan kurtulmak için bir tarif verir misiniz?

CEVAP

Elmayı rendeleyip suyunu sıkın ve içerisine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi koyup gazlı bezin arasına yerleştirin. Sardığınız gazlı bezi sorunlu bölgelere uygulayın. Bu uygulamayı haftada üç gün tekrarlayın.

Suna Dumankaya göz altı şişlikleri için kahve peelingi

Sual: Göz altlarımda şişlikler. Bu kötü görüntüden kurtulmak için ne yapmalıyım?

CEVAP

1 yumurtanın akına alabildiği kadar Türk kahvesi koyun. Karışımı bir gazlı bezin arasına koyup göz çevrenizde bekletin. Ödemi alacaktır. Ayrıca 1 naneyi 1 kahve fincanı suyla blender’dan geçirin. Karışımı buz kabına boşaltın. Elde edeceğiniz buzları her gün göz çevrenizde dolaştırın.

Suna Dumankaya gıdı sarkması için kahve peelingi

Sual: Gıdımda sarkma var, gıdı sarkması nasıl düzelir?

CEVAP

İhtiyacınız olacak malzemeler; 1 kahve fincanı menengiç kahvesi 1 kahve fincanı sumak tozu 1 kahve fincanı rendelenmiş beyaz sabun 1 adet yumurta akı. Cam bir kasenin içine; 1 kahve fincanı menengiç kahvesi, 1 kahve fincanı sumak tozu, 1 kahve fincanı rendelenmiş beyaz sabun ve 1 adet yumurtanın akını koyup homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Daha sonra hazırlamış olduğunuz karışımı, temiz bir tülbente koyup gıdınıza bağlayın. Bu şekilde uyguladığınız maskeyi gıdınızda 70 dakika bekletin. Bu maskeyi haftada 3 kere düzenli olarak uygulayın. Düzenli kullanıldığı takdirde gıdı bölgesindeki yağları yakar ve sıkılaşmasını sağlar.

Pirinç Unu Ve Pirinç Maskesi Suna Dumankaya’dan En Güzel Tarifler Tıklayınız

Karbonatın Cilde Müthiş Faydaları Ve Karbonatla Yüz Maskesi Tarifleri Tıklayını

Aspirinin Cilde Faydaları Ve Aspirinle Cilt Maskesi Tarifleri Tıklayınız

E Vitamini Kapsülü Yüze Sürülürmü? Evigen Ampülün Cilde Faydaları Tıklayınız

Evde Peeling Nasıl Yapılır? Suna Dumankaya’dan Peeling Tarifleri Tıklayınız

Mavi Kadın