Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
08-06-2023 10:20 | Güncelleme : 08-06-2023 10:28

Türk kahvesini bir de böyle deneyin! Damak çatlatan lezzet: Portakalda kahve

Google News

Türk damak tadının vazgeçilmez içeceklerinden Türk kahvesi farklı sunumlarıyla ilgi odağı olabiliyor. Bu sunumlara bir yenisinin daha eklendiğini ve artık kahveyi portakal kabuğundan içeceğinizi söylesek ne dersiniz?

Balıkesir’in Havran ilçesinde bir lokanta işletmecisi müşterileri için bambaşka bir Türk kahvesi sunumu buldu. Portakal meyvesinin içini oyarak içerisine Türk kahvesi koyup sunan işletmecinin bu fikri büyük ilgi görüyor.

Portakalda kahve, daha önce denemediğiniz bir lezzet olabilir. Kahvenin lezzetiyle portakalın enfes kokusunu bir araya getiren bu sunum ilçedekilerin damaklarını şenlendiriyor. Ayrıca sadece ilçede değil, kilometrelerce uzaklardan bile rağbet gören portakalda kahve, yaklaşık 7 yıldır işletmeci Fahri Birgül tarafından müşterilerine sunuluyor. Birgül, kahveyi fincanda sunmak yerine portakalda sunarak Havran ilçesini bir hayli hareketlendiriyor.

MALZEME EKSİKLİĞİNDEN DOĞAN FİKİR

İHA’nın haberine göre yaklaşık 7 yıldır müşterilerine portakalda kahve ikramı yapan Fahri Birgül portakalda kahvenin hikayesini anlattı: “Dağlık bir bölgede malzememiz yoktu. Bu şekilde bir şey denedik ve değişik bir şey olsun dedik. O da oldu. Müşterilerimiz çok beğendi. İçerisinde kimyasal hiçbir şey yok. Hepsi doğal; kahve ve portakal. Müşteriler gayet memnunlar ve yaklaşık 7 yıldır bunu içmek için buraya elli kilometre yoldan gelenler var” dedi.

Farklı Türk kahvesi sunumuyla akıllarda yer edinen işletme sahibi, 7 yıl önce başladığı bu sunum tekniğini hala sürdürmenin keyfini yaşıyor.

Türk kahvesini bir de böyle deneyin! Damak çatlatan lezzet: Portakalda kahve

MÜŞTERİLER OLDUKÇA MEMNUN

Türk kahvesi yüzyıllardır farklı sunumlarıyla da ilgi çeken bir içecek. Dostları birleştiren, sohbetleri koyulaştıran kahvenin Balıkesir Havran’daki sunumu 7 yıldır bölgeye uğrayanların en sevdiği sunumlardan biri.

Portakalda kahveyi ilçeye gelenlere tavsiye ettiğini söyleyen daimi müşterilerden Murat Hançer, “Havran’ı lezzetler şehri olarak da dillendirebiliriz. Fahri Baba'nın lokantasında böyle bir portakallı kahve diye farkındalığımız var. Biz tüm misafirlerimizi, tüm halkımızı Havran'a geldiklerinde portakallı kahve içmeye davet ediyoruz. Nokta belli, çarşıda, Fahri Baba'nın yerinde” ifadelerini kullandı.

Türk kahvesini bir de böyle deneyin! Damak çatlatan lezzet: Portakalda kahve

İlçenin narenciyesi ile meşhur olduğunu ifade eden Ersin Sönmez de “Burası Havran’ın en güzel lokantalarından biri. Havran’ın mandalinası ve portakalı ünlü. Ayrıca Fahri Baba'nın portakalda kahvesi de meşhurdur.” dedi.

Kahveyi farklı bir sunumla tüketmeyi sevenlerdenseniz, bu tarifi hem yerinde deneyebilir hem de evde kendiniz yapabilirsiniz. Hatta aroması hoşunuza giderse misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

Kaynak: İHA

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Kaynak : Mavi Kadın
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.