10 Ağustos 2022, Çarşamba 02:18

Türkiye’nin en ünlü kadınlarından ilham verici saç bakım sırları

Türkiye’nin en ünlü kadınlarından ilham verici saç bakım sırları

Saçlar, görünüşümüzü en çok etkileyen şeylerin başında gelmektedir. Bu yüzden de saçlara bakım yapmak ve sağlıklı saçlara sahip olmak herkesin dilediği bir şeydir. Sosyal medyada ve televizyonda gördüğünüz ünlülerin ne kadar güzel gözüken ve sağlıklı

Saçlar, görünüşümüzü en çok etkileyen şeylerin başında gelmektedir. Bu yüzden de saçlara bakım yapmak ve sağlıklı saçlara sahip olmak herkesin dilediği bir şeydir. Sosyal medyada ve televizyonda gördüğünüz ünlülerin ne kadar güzel gözüken ve sağlıklı saçlara sahip olduğunu fark etmişsinizdir. İşte bu yazımızda ünlü Türk kadınlarının saç bakım sırlarını açıklayacağız.

Tuba Büyüküstün: Saçlarının güzelliği genetik olan güzel oyuncunun pek de bir sırrı yok. Saç bakımı için yağlar sürmeye zaman bulamadığını söylüyor. Ancak dikkat ettiği en önemli şey kesinlikle beslenmesi. Balık, badem ve yoğurdu bol bol tükettiğini söyleyen Büyüküstün bunların saçlarına etkisinin çok iyi olduğunu söylemektedir. Gerçekten de balıktaki Omega-3 yağları saçlara ışıltı katar ve aynı zamanda saç derisinde kuruluğun önüne geçer. Badem ise oldukça zengin çinkoya sahiptir ve bu yönüyle saç tellerini güçlendirmektedir. Son olarak yoğurdun 1 kasesinde 452 mg gibi yüksek oranda kalsiyum bulunmaktadır.

Nurgül Yeşilçay: Dolgun saçları ile bilinen güzel oyuncunun saçlarına uygulamış olduğu farklı sırları varmış. Saçlarını balla yıkadığında oldukça güzel sonuçlar elde ettiğini söylemiştir. Bunun için şampuanın içine onda bir oranında bal koyduğunu ve bu sayede saçlarının çok gür ve parlak olduğunu anlatmıştır.

Sinem Kobal: Saçlarına evde doğal yağlarla maske yapan Kobal’In favori yağı yılan yağıymış. Yılan yağının saçlarını uzattığı ve çok iyi şekilde beslediğini ifade etmiştir.

Serenay Sarıkaya: Ünlü oyuncu ayda bir kez evde saçlarına doğal maske uyguladığını söylemiştir. Maskenin tarifi ise su şekilde: 2-5 yumurtanın sarısı (uzun saçlılar 4, kısa saçlılar 2 yumurta kullanmalı), 1 çay bardağı zeytinyağı ve 3 yemek kaşığı acı badem yağı. Maskeyi hazırlamak için 1 çay bardağı zeytinyağı, 3 yemek kaşığı acı badem yağı ve yumurta sarılarını karıştırın. Ardından saçlarınızı tutamlara ayırın ve hazırladığınız maskeyi saç diplerinden başlayıp uçlarına doğru sürün. Uygulama işlemi bittikten sonra saçlarınızı bone veya havlu ile güzelce sarıp en az 1 saat bu şekilde bekletin. Beklerken saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutursanız maske saça daha hızlı emilecektir. Bekleme süresi dolduğunda saçlarınızı soğuk veya ılık su ile yıkayın.

Bergüzar Korel: Saçlarının güzelliğini bitkisel ve doğal yöntemlere borçlu olduğunu söyleyen Korel, saçları için özellikle argan yağı kullandığını söylemiştir. Kendi evinde saçlarına mutlaka argan yağı kullanmasının yanısıra kuaföre bakıma gittiğinde de argan yağı uygulaması yaptırıyor.

Defne Samyeli: Yıllarca televizyonda izlediğimiz ve yüzüne haber spikerliğiyle aşina olduğumuz Defne Samyeli saçlarına susam yağı sürerek bakım yaptığını ifade etmiştir. Kirpik diplerini tatlı badem yağı sürmeyi ihmal etmiyormuş.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT