26 Ocak 2021, Salı 17:10

Turpun Ve Turp Suyunun Saça Faydaları

Turpun Ve Turp Suyunun Saça Faydaları

Turp, çeşitli vitaminler, folik asit ve antosiyaninler açısından oldukça zengin bir besindir. Turp yalnızca beden sağlığı için değil saç sağlığı için de çok önemlidir.Turpta B6 vitamini, K vitamini, mangan, kalsiyum, çinko, demir, bakır, magnezyum, fosfor gibi çeşitli mineraller ve vitaminler bulunur. Turptaki bu vitaminler saç güçlendirir, içeriğini besler ve sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar.

Saçları uzatır

Turpun düzenli tüketimi saçların uzamasında önemli rol oynar. Topikal olarak uygulandığında ise yani saç köklerine, turp suyu sürülmesi halinde, saç büyümesini teşvik ettiği çok tecrübe edilmiştir. Saç köklerini içeriden güçlendirir ve saçların sağlıkla uzamasını sağlar.

Kepeği yok eder

Turp ile ayrıca kepek problemleri ile de savaşabilirsiniz. Baş derinize turp suyu ile nazikçe masaj yapın, saçınıza havlu sarın yahut bone geçirin, bir saat sonra, iyice yıkayın. 

Saça parlaklık verir

Turp suyunun saçınıza parlaklık kazandırdığı kanıtlanmış bir gerçektir. En iyi sonuçları elde etmek için her zaman taze turp suyu kullanın.

Çayın Saça Müthiş Faydaları Ve Çayla Saç Nasıl Yıkanır? Tıklayınız

Saç dökülmesini önler

Turp, zengin besin özleri ile saçı kökten uca besler, günde 1 bardak turp suyu içmek, saç dökülmesini de engeller.

Saçlara sağlık verir

Turpta bulunan demir, sağlıklı saç bakımı için çok gerekli bir mineraldir. Saçınızın genel dokusunu ve sağlığını korumaya da yardımcı olur.

Yumurta Sarısının Saça Faydaları Ve Yumurta Sarısı Saç Maske Tarifi Tıklayınız

Turp suyu saça nasıl sürülür?

Katı meyve sıkıcağında turbun suyunu çıkarın. Turp suyu ile saça masaj yapıp 40 dk bekletin. Sonra normal şekilde saçınızı yıkayıp, şampuanlayın ve durulayın.

Barcelino Saç Bakım Yağı Nedir, Fiyatı Ne Kadar, Nasıl Kullanılır? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

2 Yorum

  1. Misafir

    Peki bu omur boyumu etkisi olacak???

  2. Said

    Bu dediginiz şeylerden 1 keremi kullanicagi

  3. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz efendim.

 
 
KAPAT