27 Mayıs 2022, Cuma 03:58

Tüy Dökücü Kremin 9 Zararı Ve Sağlık İçin Yan Etkileri

Tüy Dökücü Kremin 9 Zararı Ve Sağlık İçin Yan Etkileri

İstenmeyen vücut tüylerinden kurtulmanın yollarından biri tüy dökücü kremlerdir.

İstenmeyen vücut tüylerinden kurtulmanın yollarından biri tüy dökücü kremlerdir. Tüy dökücü krem pratik uygulaması ve acı vermemesinden dolayı birçok erkek ve kadın tarafından kullanılmaktadır. Ancak tüy dökücü kremlerin içerisinde zararlı kimyasallar bulunur. İçerdiği kimyasallar sayesinde, cilde sürülüp birkaç dakika bekletildiğinde tüylerin koparak dökülmesini sağlar. Zararlı kimyasallar içeren tüy dökücü kremler, cilt üzerinde bazı yan etkilere neden olmaktadır. Bilhassa hassas cilde sahip olan kimselerin cildinde tahrişe ve kızarıklığa yol açmaktadır.

Tüy Dökücü Kremin Zararları Nelerdir?

Tüy dökücü krem içerdiği kimyasallardan dolayı, alerjik bünyeye sahip olanlarda alerjiye neden olabilir. Tüy dökücü krem, alerjik cilt yapısına sahip olan kimselerde yanma yahut kızarmaya yol açmaktadır.

Tüy dökücü krem, kadınların genital bölgesine zarar vermez. Ancak tüy dökücü krem genital bölgeye sürüldüğünde, genital bölgede yanmaya yol açabilir. Genital bölge, yapısı gereği hassas olduğundan, tüy dökücü krem hassas ciltlerde yanmaya sebep olmaktadır.

Tüy dökücü krem, çoğu kimsede kaşıntıya da yol açmaktadır. Bilhassa bikini bölgesine sürülen tüy dökücü krem, kadınlarda kaşıntı problemine yol açmaktadır.

Tüy dökücü krem, zamanla tüylerin kalınlaşmasına neden olmaktadır.

Tüy dökücü krem; hassas cilde sahip olan kimselerin sağlığına zarar vermektedir. Hassas cilde sahip olanlar, tüy dökücü kremi kullanmadan önce vücudunun ufak bir bölgesinde denemeleri gerekir. Vücudun ufak bölgesinde deneyerek, cildin alerjik tepki verip vermeyeceği öncesinden tespit edilmelidir. Aksi taktirde hassas cilde sahip olanlarda yanık yahut kızarıklığa neden olmaktadır.

Tüy dökücü krem, ağda gibi tüylerin incelmesine ve azalmasına yardımcı olmaz. Bilakis tüylerin kalınlaşmasına yol açmaktadır.

Tüy dökücü krem çok sık kullanıldığında, tüy köklerine zarar vermektedir. Tüy dökücü kremin çok sık kullanılmaması önerilmektedir.

Tüy dökücü kremlerin içerisinde zararlı kimyasallar bulunur. Bu nedenle, tüy dökücü kremü bazı ciltler üzerinde kurutucu bir etkiye sebep olmaktadır. Cildin aşırı kurumasına yol açmaktadır.

Tüy dökücü kremin hamilelik döneminde kullanılmaması gerekir. Tüy dökücü kremin içerisinde zararlı kimyasallar bulunur. Hamilelikte tüy dökücü krem kullanılması, bebeğin gelişimini olumsuz etkilemektedir.

Tüy Dökücü Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Tüy dökücü krem hassas cilde sahip olan kimselerde bazı yan etkilere sebep olmaktadır. Tüy dökücü kremler tüylerin beslenmesine ve hatta çoğalmasına neden olur. Bununla birlikte ciltte batık oluşmasına da yol açar. Tüy dökücü kremler, cilde sürüldüğünde, cilt üzerinde kaşınma kızarıklık yahut kabarmaya neden olmaktadır. Tüy dökücü kremler cilt üzerinde fazla bekletilmemelidir. Tüy dökücü kremin talimatında yazan süre kadar bekletilmelidir. Tüy dökücü krem, cilt üzerinde talimatta yazılan süreden daha fazla bekletildiği taktirde ciltte yanma, kızarma, kabarma gibi yan etkilere neden olabilir.

Erkekler Tüy Dökücü Krem Kullanabilir Mi?

Daha çok kadınların kullandığı tüy dökücü kremlerin erkeklerin de kullanıp kullanamayacağı merak ediliyor. Tüy dökücü kremleri erkekler de kullanabilir. Hatta günümüzde birçok erkek jilet yerine tüy dökücü kremi tercih etmektedir. Erkekler tüylerinden kurtulmak için, tüy dökücü krem kullanabilirler. Erkekler tüy dökücü kremi kasık bölgesi ve yüz çevresi hariç vücudun diğer tüylü bölgelerine uygulayabilirler. Erkekler tüy dökücü kremi vücutlarının şu bölgelerinde kullanabilirler; Kol, bacak, el üstü, omuz, sırt, bel gibi vücudun tüylü bölgelerinde, tüy dökücü krem kullanılabilir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT