17 Ekim 2021, Pazar 06:42

Tüylerden kurtulmanın en pratik ve kolay yolu: Boncuk ağda kullanımı

Tüylerden kurtulmanın en pratik ve kolay yolu: Boncuk ağda kullanımı

Boncuk şeklindeki ağdaya boncuk ağda denilmektedir. Bu ağdanın kullanımı oldukça kolaydır ve bu yüzden yaygın olarak tercih edilmektedir. Çünkü boncuk ağda kıl köklerinin azalmasına ve dolayısıyla tüyleri azaltmada çok yardımcıdır. Diğer kıl yöntemlerine kıyasla etkisi daha çoktur ve uygulaması daha acısız şekilde yapılabilmektedir. Boncuk ağda ile koltuk altı, yüz ve bikini gibi hassas bölgelerdeki tüyleri kolaylıkla alabilirsiniz. Cildi hassas olan kişiler boncuk ağda sayesinde evde acısız ve rahat şekilde boncuk ağda kullanmaktadır.

Boncuk Ağda Nasıl Kullanılır?

1.Adım

İlk olarak boncuk ağdayı eriteceğiniz ağda makinesini iyice ısıtmalısınız. Ağda makineniz yoksa boncuk ağdayı cezvede de ısıtabilirsiniz.

2.Adım

Isınan makinenin içine 3 yemek kaşığı kadar boncuk ağda ekleyin ve erimesini 15 dakika bekleyin. Eridiğinde kullanıma uygun kıvama geldiğini kolaylıkla anlayabilirsiniz.

3. Adım

Boncuk ağdalar eridikten sonra ısı ayarı düşürülmelidir.Çünkü ağda çok sıcak olursa teninizi yakabilir.

4.Adım

Bir spatula ile ağdayı alıp kılın uzanış yönüne doğru sürün. Bu spatulayı kozmetik marketlerinden temin edebilirsiniz.

5.Adım

Bir süre sonra ağdayı kuruması için bekletin. Ardından ağdayı kılların tersi yönüne doğru tek seferde çekin. Bu uygulama sayesinde istenmeyen tüylerden hızlı ve pratik şekildek kurtulamanız mümkün.

Ağdadan sonra ciltte kalan ağda kalıntılarını ağda temizleme bandı, ağda yağı yahut zeytinyağı ile temizleyebilirsiniz.

Boncuk Ağda Kullanan Kişilerin Önerileri Nasıldır?

Ben uzun bir dönem ağda için kuaföre gittim. Bu yüzden nasıl yapıldığı konusunda oldukça bilgiliyim. Ağda iyice eridikten sonra ısıtıcının sıcaklığı düşürülmeli fakat prizden tamamen çıkartılmamalı. Sonrasında çubuk spatulayı ağdaya batırıp döndürek ağdayı aldıktan sonra 5-10 saniye üfleyip ağdayı tüylerin üzerine sürmelisiniz. Sürme işlemini hızlı yapmalı ve tek kat olacak şekilde ince uzun sürmelisiniz. Sonrasında ise tek yapmanız gereken biraz kuruduğunda ağdayı kaldırıp çekmek olacak.

Boncuk ağda yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kesinlikle parça parça sürmeniz. Çünkü kılların tamamına sürülüp çekildiğinde ağda çok kurumuş oluyor ve parçalanıyor. Bu durumda kıllar iyi çekilmiyor. Bölge bölge sürdüğünüzde çok daha kolay alırsınız ve canınız da az yanar.

Ben de boncuk ağda kullanıyorum ve diğer ağdalardan en büyük farkı cilde değil sadece kıllara yapışması. İşt bu yüzden daha acı hissettiriyor. Bu yüzden genital bölge için bence en iyi boncuk ağda.

Boncuk ağdayı varsa makinede yoksa bir cezvede ısıtın ve bal kıvamına gelince kullanabilirsiniz. Fakat çok akışkan halde olduğunda teni yakar. Ayrıca çok yoğun kıvamlı olursa da tüylere çok yapıştığı için iyi sürülemediğinden can acıtır. Ek olarak ağdayı ne ince ne de kalın sürmelisiniz. Kalın sürdüğünüzde kaldırması zor olur ve tüyleri iyi şekilde alamaz. Tam tersi ince sürdüğünüzde ise çok hızlı kurur ve bölünmeye başlar. Bu şekilde tek parça çekilmez ve dolayısıyla tüyler de iyi alınmaz, sadece tene yapışır ve bu yapışkanların temizlenmesi de zor olur. Dahası, ağdayı çok büyük alana sürmemelisiniz aksi taktirde tüyleri iyi alamazsınız. Gördüğünüz gibi ağda yapmanın birçok püf noktası var ve bu yüzden zamanla nasıl yapılacağını göreceksiniz. Böylelikle eliniz hızlanacak ve kısa sürede alıp bitireceksiniz.

Boncuk Ağda Renkleri Neden Farklıdır?

Pembe ağda: Yaygın olarak kullanılan pembe ağdanın içeriğinde pudra bulunmaktadır. Bu ağdaların özel bölge ve koltuk altı gibi nemli bölgelere uygulanması iyi olacaktır. Fakat isterseniz tüm vücudunuzu bu ağdayla almanız da mümkündür.

Yeşil ağda: Ağda çeşitlerinin içinde en çok bilineni yeşil ağda yani azulen ağdadır. Bu ağda hassas cilde sahip kişiler için uygundur ve dolayısıyla acısı daha azdır.

Sarı ağda: Sarı ağda diğer ağdalara oranla daha serttir ve dolayısıyla zor ve inatçı tüyleri almada oldukça etkilidir. Bu yüzden erkeklerin bu ağdayı kullanması iyi olacaktır. Ek olarak kadınlar da bacak ve bikini bölgeleri için sarı ağdayı kullanabilirler. Bu ağdanın tüylere yapışması çok iyidi

Siyah ağda: Yine yaygın olarak kullanılan ağdalardan olan siyah ağda ciltte siyah nokta, batık ve ölü deri problemi olan ciltler için çok etkilidir. Bu yüzden kadın veya erkekler yüz bölgesi dahil tüm vücut için siyah ağdayı gönül rahatlığıyla kullanabilirler.

Boncuk Ağda İle Sir Ağdanın Farkları Nelerdir?

  1. Sir ağdanın boncuk ağdadan farkı sürüldükten sonra elle çekilmez ve ağda bezi kullanımı gerekir. Fakat boncuk ağda sürüldükten sonra elle kaldırılıp kolayca tek hamlede çekilebilmektedir.
  2. Sir ağdanın içeriğinde şeker bulunmaktadır fakat boncuk ağdada şeker yoktur. Bu yüzden sir ağda kıl köklerini besler ve kılları gürleştirir. Tam tersi boncuk ağdanın içeriğinde şeker yoktur ve dahası kıl köklerini zayıflatıp kılları azaltma etkisi bulunmaktadır.
  3. Boncuk ağda kılları kökten alır ve canınızı pek yakmaz, sir ağda da ise ağda yaparken acı duyabilirsiniz.
  4. Boncuk ağdayı sürerken sürülmesi biraz zaman alabilir ancak hemen ciltte kurur. Sir ağdanın kullanımı sürmesi daha kolaydır. Boncuk ağdada kağıt veya ağda bezi kullanılmaması bu ağdanın avantajlarındandır.
  5. Boncuk ağdayı yüzünüzde de güvenle kullanabilirsiniz. Yüzünüzü acıtmadan kıllardan kurtulabilirsiniz.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT