2022-01-21 01:20:05 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:56:38

Üç Kız Kardeş dizisi Şubat ayında Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluşuyor

İclal Aydın’ın ‘Üç Kız Kardeş’ isimli sevilen romanı, dizi versiyonu ile izleyicisiyle buluşuyor. Tanıtım fragmanının ardından yoğun ilgi gören Üç Kız Kardeş dizisi hakkında detaylar merak ediliyor. Peki, Üç Kız Kardeş Dizisi hangi gün, hangi kanalda yayınlanacak? Üç Kız Kardeş dizisi nerede çekiliyor, oyuncuları kimler? İşte tüm detaylar…

Üç Kız Kardeş dizisi Şubat ayında Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluşuyor

Yeni sezonun iddialı yapımı Üç Kız Kardeş dizisinin yönetmen koltuğunda Eda Teksöz otururken, senaryosunu ise Betül Yağsağan kaleme alıyor. İclal Aydın’ın satış rekorları kıran romanından uyarlanan 'Üç Kız Kardeş’ dizisinin hazırlıkları tüm hızla devam ediyor. Usta oyuncu kadrosu, ilgi çekici konusu ve şahane mekan çekimleri ile izleyicinin büyük beğenisini kazanacak Üç Kız Kardeş, 2022 Şubat ayında Kanal D ekranlarında izleyici ile buluşuyor.

‘ÜÇ KIZ KARDEŞ’ OYUNCU VE KADROSU

Üç Kız Kardeş’in oyuncu kadrosunda; Reha Özcan, İclal Aydın, Berker Güven, Özgü Kaya, Almila Ada, Melisa Berberoğlu, Veda Yurtsever, Benian Dönmez, Nazlı Senem Ünal, Demircan Kaçel, Vural Şahanoğlu, Hakan Atalay gibi birbirinden başarılı isimler rol alıyor.  Üç Kız Kardeş dizisinin oyuncu kadrosundaki başarılı isimler ve karakterleri şöyle:

İclal Aydın (Nesrin)

Gazeteci İclal Aydın 1971 Nevşehir doğumlu. Üç Kız Kardeş isimli romanın yazarı Aydın bu sefer kendi romanın kahramanı olarak ekranda yer alacak. Dizide kızların annesi Nesrin hanımı canlandırıyor. En son Ege’nin Hamsisi isimli TRT1 dizisinde rol alan Yazar İclal Aydın, Mirasyediler, Sıcak Saatler, Dedem Gofret ve Ben, Zor Hedef, İki Aile, Aşkın Kanunu, Aşkın Halleri, Gına, O Hayat Benim dizilerinde rol aldı.

Reha Özcan (Sadık)

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Reha Özcan 1965 Bingöl doğumlu. Reha Özcan Üç Kız Kardeş dizisindeki üç kız kardeşin babası, Sadık rolünü canlandırıyor. Reha Özcan’ın daha önce oynadığı diziler arasında; Muhteşem Yüzyıl, Karadayı, Adı Efsane, Poyraz Karayel, Bizim Hikaye, Mucize Doktor, Seksenler yer alıyor.

Veda Yurtsever (Rüçhan)

1969 Bingöl doğumlu Veda Yurtsever, Üç Kız Kardeş dizisinde ailenin büyük kızlarının kayınvalidesi Rüçhan rolünü canlandırıyor. Kırgın Çiçekler dizisiyle tanınan Veda Yurtsever, Rüçhan karakteri ile Üç Kız Kardeş dizisi oyuncu kadrosuna dahil oldu. Başarılı oyuncu Alev Alev, Babil, Sen Kimsin?, Hükümet Kadını, Zengin Kız Fakir Oğlan, Hükümet Kadın, Mandıra Filozofu ve Seksenler dizilerinde rol aldı.

Özgü Kaya (Üç Kız Kardeş Türkan)

1996 İstanbul doğumlu Özgü Kaya dizide Türkan rolünü canlandırıyor. Türkan dizideki 3 kız kardeşin en büyükleri.  Özgü Kaya, Adı Efsane ve Kutul Amare dizileri ile adını duyurdu. Başarılı oyuncu en son 2019 yılında Kimse Bilmez dizisinde kamera karşısına geçmişti.

Almila Ada (Üç Kız Kardeş Dönüş)

Almila Ada 1994 İstanbul doğumlu. İlk defa 2014 yılında Kaderimin Yazıldığı Gün dizisiyle ekran karşısına çıktı. Adı Efsane dizisindeki performans ile tanınan güzel oyuncu Üç Kız Kardeş dizisinde üç kız kardeşten biri olan Dönüş karakteri ile karşımızda.

Melisa Berberoğlu (Üç Kız Kardeş Derya)

Melisa Berberoğlu 1996 İstanbul doğumlu. 2021 yılında yayımlanan Acans isimli dizideki rolüyle tanıdığımız genç oyuncu, performansıyla büyük beğeni topladı ve aynı yıl Kırmızı Oda dizisinde de yer aldı. Güzel oyuncu Üç Kız Kardeş dizisinde ailenin en küçük kızı Derya karakterini canlandırıyor.

Benian Dönmez (Nezaket)

Tiyatro ve dizi oyuncusu Benian Dönmez 1965 Ankara doğumlu. Son dönemde Afili Aşk, EDHO, Bay Yanlış  ve Aslan Ailem  gibi dizilerde yer alan başarılı oyuncu Üç Kız Kardeş dizisinde kızların halası Nezaket karakterini canlandıracak.

Vural Şahanoğlu (Serdar)

Sektörün yeni isimlerinden biri olan Vural Şahanoğlu 1996 doğumlu. İlk oyunculuk deneyimini Üç Kız Kardeş dizisinde Dönüş’ün çocukluk aşkı Serdar rolüyle gerçekleştirecek.

Berker Güven (Somer)

En son Zalim İstanbul dizisinde Nedim karakteriyle tanınan başarılı oyuncu 1994 İstanbul doğumlu. Dizide Somer karakterini canlandırıyor. Berker Güven Babam, Vatanım Sensin, Zalim İstanbul, Alev Alev dizi filmlerinde rol aldı.

Hakan Atalay (Fatih)

Sinema ve dizi oyuncusu Hakan Atalay 1982 Artvin doğumlu. Başarılı oyuncu daha önce; Aile Saadeti, Şenlikname, Kardeşim Benim, Fi, Çırak, Sevdanın Bahçesi ve Tehlikeli Karım dizisinde rol aldı. Üç Kız Kardeş dizisinde Fatih rolünü canlandırıyor.

Nazlı Senem Ünal

Menajerimi Ara dizisinin Jülide’si Nazlı Sinem Ünal 1991 Bursa doğumlu. İlk olarak Üzgünüm Leyla dizisi ile tanına genç oyuncu Çok Güzel Hareketler 2, Aykut Enişte ve Organize İsler: Sazan Sarmalı filminde rol aldı. Son olarak Üç Kız Kardeş oyuncu kadrosuna dahil oldu.

Mert Özcan (Erkan)

Mert Özcan Fashion Tv’nin 2020 yılında düzenlediği güzellik yarışmasında Türkiye 1.si olarak adını duyurdu. Oyunculuk konusunda ilk yeteneğini Üç Kız Kardeş dizisinde Erkan karakteriyle canlandıracak.

Demircan Kaçel (Mesut)

1999 doğumlu genç oyuncu Demircan Kaçel 2019 yılında yayımlanan Tek Yürek dizisinde yer aldı. Rol aldığı diğer projeler ise; Mavera, Kuş Uçucu, Yalancılar ve Mumları. Üç Kız Kardeş dizisinde kimsesiz çocuk Mesut karakterini canlandıracak.

Tayfun Eraslan

Daha önce Alev Alev dizisinde Kenan karakteri ile ekranlara çıkan Tayfun Eraslan 1967 Almanya doğumlu. Son olarak Hanımın Çiftliği, Elde Var Hayat, Derin Sular ve Eski Hikaye dizisinde yer aldı.

Ece Baliç

İlk olarak Elif dizisinde başrolde yer alan Ece Baliç 2000 İzmir doğumlu. En son 2019 yılında İncir Ağacı dizisi ile ekranlarda veda eden genç oyuncu şimdi ‘Üç Kız Kardeş dizisi ile karşımızda.

Murat Çidamlı

Murat Çidamlı 1970 Ankara doğumlu. En son 2013 yılında Behzat Ç. Dizisiyle ekranlara veda eden oyuncu, Üç Kız Kardeş dizisiyle ekranlara çıkacak.

ÜÇ KIZ KARDEŞ DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Yakın zamanda samimi ve sıcak aile öyküsü ile izleyicinin karşısına çıkacak Üç Kız Kardeş dizisinin konusu; Ayvalık’ın çam kokulu sokaklarında, şirin, eski bir evde doğmuş; masal gibi bir çocukluk geçiren üç kız kardeşin hikayesini anlatıyor. Birbirine çok bağlı Türkan, Dönüş ve Derya isimli üç kız kardeşin yaşamlarında karşılaştıkları acı tatlı olaylar ekrana geliyor.

ÜÇ KIZ KARDEŞ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Üç Kız Kardeş dizisinin çekimleri doğa güzellikleriyle meşhur Balıkesir’in şirin beldesi Ayvalık’ta gerçekleşiyor. Dizide Rüçhan karakterini canlandıran Veda Yurtsever çekimlerle ilgili şu paylaşımı yaptı: “Ayvalık'ta evler hazırlanıyor. Oyuncu kadrosu aşağı yukarı tamam. Teknik ekip kuruldu. Her şey mükemmel gidiyor.”

ÜÇ KIZ KARDEŞ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Üç Kız Kardeş dizisi ilk bölümü ile Şubat 2022'de Kanal D ekranlarında izleyici ile buluşacak.

 

Mavi Kadın