2023-05-23 12:35:42 | Son Güncelleme : 2023-05-23 12:43:39

Ünlü aktör Ray Stevenson sette fenalaşarak hayatını kaybetti

İrlanda asıllı İngiliz aktör Ray Stevenson, çekim için gittiği İtalya’da fenalaşarak hayatını kaybetti. Rome, Vikings ve Dexter gibi dizilerde rol alan ünlü aktör, 58 yaşında hayata gözlerini yumdu. Ölüm nedeniyse henüz açıklanmadı.

Ünlü aktör Ray Stevenson sette fenalaşarak hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü aktör Ray Stevenson, "Cassino in Ischia" adlı aksiyon filminin çekimlerinde bulunmak için İtalyan adası Ischia'daydı. Aktör, sette fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan ünlü aktör hayatını kaybetti.

Turkiyegazetesi.com.tr’de yer alan habere göre Thor filmleri ve Divergent dizilerindeki rollerinin yanı sıra Band of Gold, Peak Practice ve Murphy’s Law gibi birçok İngiltere yapımı televizyon dizileriyle tanınan Stevenson’un ölüm nedeni henüz netlik kazanmadı.

SETLERE ENERJİ GETİRİRDİ

Ünlü aktör Ray Stevenson’ın ölümü başta ailesi olmak üzere yakın çevresini üzüntüye boğdu. Yönetmen SS Rajamouli, aktörün ailesine ilettiği taziyede bu habere inanamadığını, Stevenson’ın setlere fazlasıyla enerji ve canlılık getirdiğini, onunla çalışmanın bir zevk olduğunu ve dualarının ailesiyle olduğunu söyledi.

RAY STEVENSON KİMDİR?

İrlanda asıllı, Kuzey İrlanda doğumlu İngiliz aktör 1964 yılında İtalya’da dünyaya geldi. Aktör, Ruth Gemmel isimli aktrisle 8 yıllık bir evlilik geçirdi ve ardından boşandı.

Roma dizisiyle kitlelere ulaşan Stevenson, 2004 yılı yapımı King Arthur'da da rol aldı. 2008 yılında vizyona giren Punisher: War Zone filminde ‘Punisher’ karakteriyle hafızalarda yer etti.

Ayrıca Stevenson, 2008 yapımı Sığınak isimli filmde DC rolünü, 2011 yılında ise İrlandalıyı Öldür filminde ‘Danny Greene’ karakterini oynadı.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Mavi Kadın