2022-05-06 16:06:11 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:56:32

Vazelinin yüze, cilde 9 faydası, vazelin yüze nasıl sürülür?

Vazelin yüzyıllardır kullanılan, nemlendirici özelliklere sahip bir cilt bakım ürünüdür. Hem ekonomiktir hem de cilt için en faydalı maddelerdendir. Ciltteki kuruluğu giderir, dudakları nemlendirir, yüzdeki makyajı çıkarır… İşte vazelinin cilde ve yüze faydaları:

Vazelinin yüze, cilde 9 faydası, vazelin yüze nasıl sürülür?

Vazelin, Robert Augustus Chesebrough tarafından 1859'da keşfedilen, ham petrol, mineral yağlar ve bal mumu karışımından oluşan bir kremdir. Vazelin keşfedildiğinden bu yana pekçok amaçla kullanılagelmiştir. Bu makalemizde vazelinin cilde faydalarını bildireceğiz:

VAZELİNİN YÜZE, CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

Vazelinin en yaygın kullanım alanı kozmetik sektörüdür. Cilt kremlerinin, cilt losyonlarının imalatında vazeline sıklıkla yer verilir. Vazelin cilde bakım uygulayıp kırışmasını, kurumasını engeller. Vazelinin cilde faydaları şöyledir:

CİLTTEKİ KURULUĞU GİDERİR

Genetik, soğuk hava, yetersiz sıvı alımı gibi nedenlerden dolayı cildin nem oranı düşer ve cilt kurur. Ciltteki, yüzdeki kuruluğu gidermek için her gün yüzünüze, cildinize vazelin uygulayabilirsiniz.

DUDAKLARI NEMLENDİRİR

Dudaklarda kuruluk özellik kış ayların yaygın görülen bir sorundur. Vazelin nemlendirici özelliği sayesinde dudaklardaki kuruluğu giderir, dudakların çatlamasını ve kanamasını önler. Düzenli olarak dudaklarınıza vazelin uygulayarak canlı, nemli ve parlak dudaklara sahip olabilirsiniz.

MAKYAJ ÇIKARICIDIR

Vazelin yağlı yapısı ile makyajı çıkarmakta çok etkilidir. Bir parça pamuğu biraz vazelin sürüp bununla makyajınızı çıkarabilirsiniz.

CİLDİ YUMUŞATIR

Çatlamış, sertleşmiş dirseklere, ayak topuklarına her gece yatmadan vazelin sürmek cildi yumuşatır, çatlamaya, sertleşme ve kurumaya iyi gelir.

SAÇ BOYASI LEKELERİNİ ÖNLER

Saç boyarken yüze ve kulak çevresine saç boyası lekesi bulaşması yaygın görülen bir sorundur. Bunu önlemek için saçınızı boyamadan önce alın, şakak ve kulak çevrenize vazelin sürün. Vazelin yüzünüze saç boyası bulaşmasını önleyecektir!

ELLERİ KORUR!

El kuruluğu yaygın görülen bir cilt sorunudur. Her gün ellerinize vazelin sürmeyi alışkanlık haline getirerek yumuşacık, pürüzsüz ellere sahip olabilir, el kuruluğunu önleyebilirsiniz.

KİRPİKLERİ UZATIR

Vazelinin yüze en önemli faydalarından biri şüphesiz kirpikleri uzatmaya yardımcı olmasıdır. Düzenli olarak her gece yatmadan kirpiklerinize rimel gibi vazelin sürmeniz sayesinde uzun ve gür kirpiklere kavuşabilirsiniz.

BEBEKLERDE PİŞİĞE İYİ GELİR

Pişik bebeklerde yaygın görülen bir problemdir. Vazelin bu sorunun ortadan kaldırılmasına da yardımcı oluyor. Bebeklerde vazelin sorunu olmaması için düzenli olarak bebek bakımında vazelin kullanılabilir.

CİLTTEKİ KIRIŞIKLIĞA ÇÖZÜMDÜR!

Ciltte, yüzde meydana gelen kırışıklıklar yaşlanmanın doğal bir sonucudur. Vazelin cildi nemlendirir, kolajen üretimini destekler ve kırışıklığı önler, varolan kırışıklıkların görünümünü de hafifletir.

VAZELİN YÜZE NASIL UYGULANIR?

Bir parça pamuğu biraz vazelin sürüp bunu yatmadan yüzünüze cildinize uygulayarak yukarıda bildirdiğimiz vazelinin faydalarından yararlanabilirsiniz.

Vazelin Nedir, Nerelerde Kullanılır, Vazelinin Faydaları Nelerdir? Tıklayınız

Vazelin Saça Nasıl Uygulanır, Sürülür, Saçı Uzatır mı? Tıklayınız

Mavi Kadın