12 Aralık 2019, Perşembe 13:45

Voltaren Kas Gevşetici Krem Fiyatı Nedir Yan Etkileri

Voltaren Kas Gevşetici Krem Fiyatı Nedir Yan Etkileri

Voltaren Krem Jel Nedir Ne İşe Yarar Ne İçin Kullanılır

Voltaren krem olarak da bilinen Voltaren Emulgel krem ağrı kesici amaçlı kullanılan bir kremdir.Voltaren krem kas gevşetici olarak da kullanılabilir. Voltaren krem fiyatı: 19,48 TL'dir.

Voltaren krem vücutta iltihap ve ağrıya yol açan etkenleri azaltan bir ilaçtır. Voltaren krem; yumuşak doku iltihaplanmaları, bölgesel romatizma hastalıkları, diz eklemlerindeki hafif derecede iltihaplanmalarda, kaza ve spor yaralanmaları nedenli kas ve eklemlerdeki burkulma, incinme ve ezilme sebepli şişlik, ağrı ve iltihabi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Voltaren Emulgel Krem Ne İşe Yarar?

 1. Voltaren emulgen krem travma veya ameliyat ardından meydana gelen şişlik ve ağrıların tedavisine yardımcı olur.
 2. Voltaren emulgen krem incinme, ezilme ve burkulma gibi kaza ve spor yaralanmalarının yol açtığı ağrı ve iltihapların tedavisinde kullanılır.
 3. Voltaren emulgen krem yumuşak doku iltihaplanmalarının geçmesinde etkili rol oynar.
 4. Voltaren emulgen krem bölgesel romatizma hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 5. Voltaren Emulgel Forte vücutta ağrıya yol açan iltihaplanmaların giderilmesini sağlar. Problemli bölgeye sürülürerek uygulanan bu krem deri altındaki ödem benzeri oluşumların tedavisinde, dokularda darbeye bağlı meydana gelen zedelenme nedenli ağrıların tedavisinde, özellikle diz gibi eklem bölgelerinde bulunan iltihaplanmaların ortadan kaldırılmasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu hastalıklara ek olarak kireçlenmeye bağlı sırt, boyun, bel ve bacaklardaki ağrıların tedavisinde etkilidir. Diz bölgesindeki romatizma ağrıları için Voltaren emulgen kremi kullanımı oldukça faydalı olmaktadır.

Voltaren Emulgel Krem Nasıl Kullanılır?

Voltaren kremi ciltte problemli olan bölgeye günde 3-4 kez yavaşça ovarak sürün. Ovma esnasında ciltte hafif bir serinletici etki hissedilir. Krem uygulandıktan sonra eller mutlaka iyice sabun ve su ile yıkanmalıdır. Voltaren  kremin miktarı problemli yerin genişliğine bağlıdır. Örnek olarak problemli bölge eğer 400-800 cm2’lik ise 2-4 gram yani kiraz büyüklüğündeki voltaren krem yeterli olacaktır.

Voltaren krem açık yara olan, döküntülü, hasarlı ve egzamalı cilde sürülmemelidir.

Voltaren krem cilde haricen kullanılır, ağız içinde uygulanmamalıdır ve yutulmamalıdır. Ayrıca voltaren krem göz ile temas edilmemelidir. Göz ile temas olduğunda göz temiz su ile temizlenmelidir.

Hamilelikte Voltaren Emulgel Krem Kullanımı

Hamilelikte voltaren kremini kullanmadan önce mutlaka doktorunuza veya eczacınıza danışmalısınız. Voltaren kremi özellikle gebeliğin son 3 ayı dahil olmak üzere gerekmedikçe kullanılmamalıdır. Voltaren kremi tedavisi döneminde hamile olan kişiler ise hemen doktoruna danışmalıdır.

Emzirme Döneminde Voltaren Emulgel Krem Kullanımı

Emzirme döneminde herhangi bir ilaç kullanmadan önce mutlaka doktorunuza ve eczacınıza danışmalısınız. Emzirme dönemindeki kadınlar çok gerekmedikçe Voltaren kremi kullanmamalıdır. Eğer doktor uygun görmüşse geniş alanlara, uzun süreli uygulanmamalı ve meme ucuna ve üzerine asla sürülmemelidir.

Voltaren Emulgel Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Voltaren Emulgel’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Aşağıdakilerden biri olursa Voltaren Emulgel’i kullanmayı durdurunuz ve derhal doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

 1. Ağız, yüz, dil ve boğazda şişme
 2. Sıvı kabarcıklı deri döküntüsü ya da kurdeşen
 3. Hırıltı ya da kısa nefes alma, ya da göğüste sıkışma hissi (astım)

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin Voltaren Emulgel’e karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür. Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

 1. Cilt hastalığı (iltihaplanma, ekzema)
 2. Döküntü

Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir. Ciddi yan etkiler çok seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz doktorunuza söyleyiniz:

 1. Işığa hassasiyet
 2. Kaşıntı
 3. Kızarıklık

Bunlar Voltaren Emulgel'in hafif yan etkileridir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT