21 Ocak 2021, Perşembe 14:01

Wilkinson Pomad Sonrası Kaşıntı Olur mu Uyuz İçin Kullanılır mı

Wilkinson Pomad Sonrası Kaşıntı Olur mu Uyuz İçin Kullanılır mı

Wilkinson Pomad dermatologlar tarafından sıklıkla reçete edilen bir krem olup eczanelerde rahatlıkla bulunabilir. Uyuz hastalığının tedavisinde kullanılan bu pomad aynı zamanda psöriasis (sedef hastalığı), egzama, kaşıntı, akne (sivilce) gibi cilt problemlerine de çözüm olmaktadır. Yalnızca cilt üzerine dışarıdan uygulanarak kullanılan Wilkinson Pomad reçetesiz olarak da satın alınabilir.Wilkinson pomad sonrası kaşıntı görülebilir ancak bu geçici bir durumdur.

Wilkinson Pomad Nasıl Kullanılır?

Evvela, güzelce keselenerek duş alın. Duştan sonra biraz bekleyip wilkinson pomadı vücudunuzun her yerine uygulayarak deriniz tarafından emilmesi için süre tanıyın. Uyuz hastalığı nedeniyle değil de farklı bir cilt problemi için kullanıyorsanız sadece etkilenen bölgeye ince bir tabaka hâlinde sürmeniz yeterlidir. Uyuz için Wilkinson kullanımı 3 gün peş peşe devam ettirilmelidir. Boyun bölgesinden başlanıp ayak tabanına kadar ince bir tabaka şeklinde uygulanmalıdır. Öte yandan cilde tamamen nüfuz edebilmesi için masaj yapılmalıdır. Kremi sürer sürmez hemen giysilerinizi giymemeli, iyice yedirmelisiniz. Bu sayede kremin etkisini daha iyi görürsünüz. Wilkinson pomad en fazla 3 gün kullanılır. Bu pomad uyuz hastalığının tedavisinde kullanılacaksa bütün kıyafetler ve çarşaflar yüksek ısıda yıkanıp ütülenmelidir.

Ancak uyuz sebebiyle Wilkinson pomad uyguladıktan sonra silmeniz ya da yıkamanız gerekmez. Pomadın 3 gün boyunca cildinizde kalması gerekir. 3 günlük süre dolduğunda alkollü pamukla silebilir veya yıkayabilirsiniz.

Wilkinson Pomad Ne İşe Yarar?

Akne (sivilce), ciltte kaşıntı, uyuz, psöriasis (sedef), egzama gibi sorunlara iyi gelen bir cilt ilacı olup son derece etkilidir. Antiparaziter, antipuritik ve lokal antiseptik formları mevcuttur. Kaşıntıyı çabucak giderir ve cilt problemlerine faydalıdır. Etkisi çok güçlüdür. Farklı uyuz ilaçlarından daha iyi sonuç verir. Kortizon barındırmaz.

 1. Psöriasis olarak bilinen sedef hastalığını iyileştirir.
 2. Hekim tarafından önerildiyse akne tedavisinde kullanılabilir.
 3. Uyuz hastalığında kullanılır, bu hastalık nedeniyle oluşan kaşıntının dindirilmesinde ve diğer semptomların ortadan kaldırılmasında rol oynar.
 4. Egzama rahatsızlığından kurtarır.
 5. Kaşıntıyı keser.
 6. İçerdiği etken maddeler sayesinde mantarları ve parazitleri öldürür. Deri hastalıklarında iyileştirici olması bu yüzdendir.
 7. Hatta ciltin en alt tabakalarına yayılan parazitleri bile yok eder.
 8. Parazit öldürücü uyuz ilacının (permetrin) işe yaramadığı durumda tercih edilir.

Wilkinson Pomad'ın Yan Etkileri Nelerdir?

Wilkinson pomadın ihtiva ettiği maddelerden herhangi birine aşırı hassasiyeti, alerjisi olanlar bu ilacı kullanmaktan kaçınmalıdır. Aksi takdirde hırıltılı solunum, nefes almada zorluk, göğüste sıkışma ve buna benzer ciddi yan etkiler gözlemlenebilir. Böyle bir durum olduğunda acilen en yakındaki sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

 1. Wilkinson pomad sürdükten sonra kaşıntı olabilir.
 2. Wilkinson pomad deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir üründür. Yan etkileri de tabii ki deride ortaya çıkmaktadır. Kabarıklık ve kızarıklık bunlardandır.
 3. Wilkinson pomad derinin incelmesine de yol açabilir.

Uyuz Belirtileri Uyuz Tedavisinde Sirke Tuz Bitkisel Tedavisi Kesin Çözüm Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT