Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yağ olmadan kolajenin faydası yok! O kadar para verip işe yarıyor sanıyorsunuz!

Mavikadin>Sağlık>Yağ olmadan kolajenin faydası yok! O kadar para verip işe yarıyor sanıyorsunuz!

TGRT Haber'de Gündem Özel programına konuk olan Prof. Dr. Canan Karatay yine gündem olacak açıklamalara imza attı. Karatay kolajen tabletler hakkında şaşırtıcı bilgiler paylaştı.

Prof. Dr. Canan Karatay TGRT Haber'e özel açıklamalarda bulundu. Gülden Kalecik Demirtaş'ın sunduğu Gündem Özel programına konuk oldu. Şuanda herkesin evinde olan bir ürünün fiyatlarının ateş pahası olduğu halde hiçbir işe yaramadığını söyledi. 

Kolajen tabletleri hakkında ilginç yorumlarda bulunan Canan Karatay, beslenme düzeni ve bağışıklık sisteminin nasıl güçlendirilmesi hakkında tavsiyeler verdi. 

Bağışıklığı güçlendirmek için kemik ve turşu suyunun ne kadar önemli olduğunun altını çizen Canan Karatay, bu besinlerin günün her saati tüketilebileceğini söyledi. Kemik ve turşu suyu için Karatay, "Çok güçlü bir besinlerdir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ki bu kış aylarında çok önemlidir" dedi.

SALGIN YOK

Canan Karatay salgın diye bir şeyin olmadığını söylerek, "Halkı korkutmak için yapıyorlar. Grip virüsünün aşısı olmaz, halkı kandırıyorlar, korkutuyorlar. Grip virüsünün tedavisi bağışıklığın güçlenmesidir. Elinizi iyi yıkayın, iyi beslenin, hastayken evden çıkmayın" uyarısı yaptı.

KUYRUK YAĞI YİYİN

Hayvansal yağları istediğiniz kadar tüketebilirsiniz diyen Canan Karatay, yağ ve tuz kullanımına ilişkin olarak her zamanki uyarılarını yaptı. Kuyruk yağının önemine dikkat çeken Karatay, ''Kristal kaya tuzu yiyin. İşlenmiş olan sofra tuzları tehlikeli. Hekim arkadaşlar beni şikayet etmişler ama onlara sesleniyorum'' dedi. 
Kristal kaya tuzu içerisinde potasyum, kalsiyum, magnezyum, çinko, selenyum, demir ve daha fazlasının mevcut olduğunu açıklayan Karatay bu besinlerin tansiyon yükseltmediğini ifade etti. 

Yağ olmadan kolajenin faydası yok! O kadar para verip işe yarıyor sanıyorsunuz!

HAMİLELİKTE ŞEKER YÜKLEMESİ TEHLİKELİ

Hamilelere şeker yüklemesi konusunda anne babaları uyaran Canan Karatay Türkiye'de hamilelere şeker yüklemesi yapılmasını onaylamadığını ifade etti. Şeker yüklemesi yüzünden bebeklerin SMA'lı ve sakat doğduğunu ifade eden Karatay şeker yüklemesinin direkt bebeğe geçtiğini söyledi. Ayrıca bunun ileride anne ve bebekte şeker hastalığına neden olduğunu aktardı.

Hamilelere hassas davranılması gerektiğini şeker yüklemesi değil hiçbir şey verilmemesi gerektiğini anlatan Canan Karatay, 6 aylık gebelikte şeker yüklemesi yapıldığında çocuklarda pankreas gelişmiyor diye vurguladı. 

KOLAJEN TABLETLER HİÇBİR İŞE YARAMIYOR

Yağ olmadan kolajenin faydası yok! O kadar para verip işe yarıyor sanıyorsunuz!

Kolajen tabletlerin hiçbir işe yaramadığını hatta tehlikeli olduğunu söyleyen Canan Karatay fiyatları yüksek ve her evde bulunuyor dedi. Karatay açıklamasına şu şekilde devam etti: "Çünkü onlar hap haline gelene kadar bir sürü işlemden geçiyor, protein ve kolajen özelliği kalmıyor. Dünya para verin ama yağ ve protein olmadan hiçbir işe yaramıyor" dedi.  

 

Kaynak : tgrthaber.com.tr
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...