2017-05-29 21:20:38 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:54

Yağlı Cilt Bakımı Suna Dumankaya’dan Doğal Maske Tarifleri

Yağlı cilt hem kadınların hem de erkeklerin muzdarip olduğu cilt problemlerindendir. İşte Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan yağlı cilt maskesi ve yağlı cilt

Yağlı Cilt Bakımı Suna Dumankaya’dan Doğal Maske Tarifleri

Yağlı cilt hem kadınların hem de erkeklerin muzdarip olduğu cilt problemlerindendir. İşte Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan yağlı cilt maskesi ve yağlı cilt için bakımı tarifleri;

Sual: Yağlı bir cildim var. Cildimin normale dönmesi için bir maske tarifi veriri misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'dan cildin yağ dengesini düzenlemek isteyenler için özel bir karışım tarifi veriyor.
 
İşte yağlı ciltlere özel doğal formül:
 
Malzemeler:

  1. 1 çorba kaşığı süzme yoğurt
  2. 1 yumurtanın sarısı
  3. 1 tatlı kaşığı domates suyu
  4. 1 tatlı kaşığı krema
  5. 1 tatlı kaşığı bal

 Nasıl uygulanır
 
Malzemelerin tümünü karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürüp 10 dakika bekletin. Cildiniz karışımı emince uygulamayı tekrarlayın. Bu kez 30 dakika bu şekilde kalın. Ardından da karışımı ovarak çıkarın.
 
Bu formülü haftada 2 kez uygularsanız cildinizin yağ dengesi düzelecektir.

Sual: Cildim çok yağlı. Nasıl bir bakım uygulamam gerekiyor?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yarım demet maydanozu 1 çorba kaşığı maden suyuyla kaynatın. Blender’dan geçirdikten sonra içine 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve alabildiği kadar beyaz kil katın. 1 tatlı kaşığı da limon suyu ekleyin. Bu karışımı temizken cildinize sürün. 20 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın. Bu formülden her gün yararlanabilirsiniz.)

Sual: Cildim çok yağlı. Cildimdeki yağlanmayı durduracak bir maske tarifiniz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (2 çorba kaşığı kil, 1 çorba kaşığı su, 1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı biberiye yağını karıştırın. Bu karışımı haftada 2 kez cildinize sürün. Uygulama sırasında cildinizin temiz olmasına özen gösterin. Ayrıca yediklerinize de dikkat edin.)

Sual: Yüzüm çabuk yağlanıyor. Kesin çözüm arıyorum. Yağlı cilt için maske tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir çorba kaşığı süzme yoğurt, üç adet ezilmiş çilek, bir tatlı kaşığı beyaz kil, bir tatlı kaşığı bal ve üç damla lavanta yağını kanştınn. Bu kanşımı temiz cildinizde yaklaşık 20 dakika boyunca bekletin. Ardından da cildinizi bol ılık suyla yıkayıp durulayın. Haftada üç kez uygulayabileceğiniz bu son derece etkili formül, cildinize nem katacak ve sorununuzun çözülmesine yardımcı olacaktır.)

Sual: Cildim çok yağlı. Çeşitli bakım ürünleri kullanıyorum ve beslenmeme çok dikkat ediyorum ama yine de bu sorunun üstesinden gelemiyorum. Beni çok utandıran ve kendimi çirkin hissetmeme yol açan bu problemi çözmeme yardımcı olacak bir reçeteniz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Birer kahve fincanı papatya suyu, kekik suyu ve elma sirkesini karıştırın. Bu karışımın içine iki damla da gliserin katın. Bu etkili karışımı her gece yatmadan önce temiz cildinize güzelce yayın. Yağlanma sorununuzun hızla ortadan kalktığını göreceksiniz.)

Sual: Cildim çok yağlı ve gözeneklerim açık. Denemediğim ürün kalmadı ama sorunumu bir türlü çözemedim. Cildimdeki aşırı yağlanmayı nasıl durdurabilirim? Yağlı cilt bakımı için ne tavsiye edersiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (300 gram saf su, 100 gram elma sirkesi ve 20 gram lavantayı karıştırın. Bu karışımı cam bir kavanoza koyun ve 7 gün boyunca güneş gören bir yerde bekletin. Bu süre dolunca karışımı süzün ve bitene kadar her akşam temiz cildinize sürün. Cildinizdeki nem oranı dengelenecek ve sorununuz çözülecektir.)

Sual: Cildim çok yağlı. Ciltteki fazla yağı arındıran, cildin normale dönmesini sağlayan bir maske tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Öncelikle bir çorba kaşığı yulaf unu, bir tatlı kaşığı kil, bir tatlı kaşığı süt ve bir tatlı kaşığı susam yağını karıştırın. Bu karışımı cildinize sürün ve beş dakika beklettikten sonra ovarak çıkarın. Ardından bir elma, bir limon, bir armut, 3 adet taze üzüm, 3 adet çekirdeği çıkarılmış yeşil zeytin ve bir kahve fincanı sütü karıştırıp blender’dan geçirin. Bu karışımı cam bir kavanoza yerleştirin ve üç gün boyunca her akşam, pamukla cildinize bu maskeyi yayın. Karışım bitince yenisini hazırlayın ve bu formülü düzenli olarak uygulayın. Sabahları ise yüzünüze nemlendirici tonik sürün. Cildinizin gözenekleri kısa zamanda sıkılaşacak ve yağlanma probleminiz ortadan kalkacaktır.)

Sual: Cildim çok yağlı ve yüzüm siyah noktalarla dolu. Bu duruma çare olacak basit bir maske tarifiniz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir çorba kaşığı beyaz kil, bir tatlı kaşığı elma suyu, bir çay kaşığı kara üzüm suyu ve iki damla limon yağını karıştırın. Bu kaırşımı temizken yüzünüze sürüp 20 dakika bekletin. Ardından da yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu formülü haftada iki kez uygulayın.)

Sual: Cildim çok yağlı, resmen yağdan parlıyor. Bu durum beni çok utandırıyor. İnsan içine çıkmak istemiyorum. Bu sorunun önüne geçmek için ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 adet limonu 4 parçaya bölüp, 1 şişe maden suyuyla birlikte blender’dan geçirin. Bu karışımın içine 1 çay kaşığı da biberiye yağı ekleyin. Cildinizi her akşam yatmadan önce bu karışımla silin. Kullanmadığınız zamanlarda, buzdolabında saklayın. 4 günde bir tazesini hazırlamanız gereken bu fomül, ciltteki yağlanmaya karşı birebirdir.)

Yağlı Ciltler İçin Evde Yapabileceğiniz 8 Maske Tarifi Tıklayınız

Şems Aslan Cilt Bakımı Yapmak İçin Ev Yapımı Doğal Tarifler Tıklayınız

Aspirinin Cilde Faydaları Ve Aspirinle Cilt Maskesi Tarifleri Tıklayınız

Mavi Kadın