02 Haziran 2020, Salı 12:15

Yara Kremi Markaları Yara İzi Geçiren Krem Açık Yara Kremi

Yara Kremi Markaları Yara İzi Geçiren Krem Açık Yara Kremi

Yara İyileştirici Kremler

Gündelik yaşamda en çok yaşanan problemlerden birisi de yaralanmalardır. Cildimizde meydana gelen yaralar uygun bakım yapılmadığı zaman iz kalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yaralar çok derin olmayan yaralara uygulanacak kremler yara izi bırakmayacaktır. Bu yazımızdan yara izlerini geçiren kremlerden bahsedeceğiz.

Ciltte meydana gelen yaraların hızlı iyileşmesi için cilt nemli tutulmalıdır ve bu noktada hem nemlendirici hem yara iyileştirici hem de mikrop koruyucu kremler kullanmak gerekmektedir. Aşağıdaki yara kremlerinden hangisini açık yara da sürebileceğinizi eczanıza danışabilirsiniz. Yaygın olarak kullanılan yara kremleri şunlardır:

Yara Kremi Markaları 

  1. Fito krem
  2. Silverdin
  3. Hametan
  4. Madecassol
  5. Contratubex
  6. Fucidin
  7. Terramycin (Teramisin)
  8. Bepanthol

Silverdin Yara ve Yanık Merhemi

Ciltte meydana gelen yara dokularının iltihap kapmasını engellemek için  Silverdin ve Silverdin Plus merhem krem çok yararlı olmaktadır. Bu krem yaraların iltihaplanmadan iyileşmesinde etkilidir.

Madecassol Yara Merhemi

Yara kremlerinden bir diğeri ise Madecassol yara merhemidir. Bu krem Gotu kola bitkisi özünden elde edilir. Hem açık hem de kapanmış yara izlerini geçiren güçlü içerikli krem olan Madecassolun fiyatı da oldukça uygundur.

Teramisin Yara Kremi

Teramisin yara kremi; sivilce yaralarından tutun da makat çatlaklarına kadar, ufak kağıt kesiklerinden derin ameliyat yaralarına kadar birçok farklı cilt problemlerine karşı çok etkilidir. Bu krem onarıcı olması yönüyle oldukça yaygın olarak tavsiye edilmektedir. Teramisin pomad göz pomadı veya kaş kremi olarak da kullanılabilmektedir.

Hametan Krem

Hametan kremi daha çok pişik kremi olarak bilinse de cilt üstündeki yara, yanık ve tahriş gibi durumlarda oldukça etkilidir. Ciltte meydaan gelen isilik, yatak yaraları, tahriş,sivilce yaraları ve sıyrık gibi problemleri hızla iyileştirmektedir.

Fito Krem

Yara tedavisinde en çok kullanılan kremlerden biri Fito kremdir. Bu krem pişik tedavisi için Hametan ile karıştırılarak da kullanılmaktadır. Ayrıca dudak kenarlarında meydana gelen yaraları geçirmek için de oldukça faydalıdır. Fito kremin diğer kullanım alanları şunlardır: doğum çatlakları, meme ucu tahrişleri, sünnet derisinin iyileşmesi, lazer epilasyon ardından meydana gelen tahrişle.

Mederma

Yara için tasviye edilen bir diğer krem markası ise Mederma Scar Cream Plus’tır. Bu kremi; kağıt kesikleri, tırnak çiziği, faça izleri, jilet yaraları ve hatta ameliyat yaraları için kullanabilirsiniz. Maderma krem fiyatı biraz yüksektir fakat etkisi oldukça iyidir.

Bepanthol Krem

Bebapthol krem bebek ve çocuklarda hassas cilt yapısına uygun olan ve alerji karşıtı etkili olan bir merhemdir. Yanık, yara ve pişik gibi cilt üstünde meydana gelen tahrişleri iyileştirmede çok etkilidir.

Expigment Krem

Expigment krem cildi soyması sayesinde ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlayan etkili bir kremdir. Bu krem bu yenileme özelliği sayesinde ciltte yara izlerinin kalmasını engellemektedir. Expigment krem içerisinde hidrokinon bulunmaktadır.

Travazol Deri Kremi

Bir mantar kremi olan travazol deri kremi ciltteki şişlik, ödem, kızarıklık, yara ve iltihapları iyileştiren etkili bir kremdir.

Fucidin

Fucidin kremi ciltteki iltihaplı sivilceleri geçirmek için oldukça etkili antibiyotik bir kremdir. Bu krem yaraların iltihap kapmasını engeller ve iyileşmesini hızlandırır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT