Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
01-04-2022 16:39 | Güncelleme : 12-09-2022 16:56

Yeni evlenenler hamile kalmak için ne yapmalı? En etkili 4 yöntem

Google News

Evlenen çiftlerin çoğu evlendikten kısa süre sonra bebek sahibi olmak istiyor. Bu nedenle yeni evlenen kadınlar hemen hamile kalmanın bitkisel yollarını araştırıyorlar. Hemen gebe kalmak için aşağıda bildireceğimiz Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği soğan kürünü ve Dr. Ömer Çoşkun’un tavsiye ettiği zeytinyağı incir kürünü uygulayabilirsiniz.

Yeni evlenenler hamile kalmak için ne yapmalı? En etkili 4 yöntem

Günümüz şartlarında okul, iş, kariyer derken hem kadınlar hem de erkeklerde evlilik yaşı gecikiyor. Bunun sonucunda çiftler evlendikten sonra vakit kaybetmeden evlat sahibi olmak için yöntemler araştırıyor. İşte en hızlı çocuk sahibi olma yolları:

YENİ EVLİ ÇİFTLER HEMEN ÇOCUK SAHİBİ OLMAK NE YAPMALI?

Yeni evlendim hemen çocuğum olsun, kolay yöntemler arıyorum diyorsanız müjde! İşte hemen gebe kalma yolları:

YUMURTLAMA TARİHİNDE DOĞURGANLIK ŞANSI EN YÜKSEK!

Hamile kalmak isteyen kişiler için en uygun günler yumurtlama zamanı ve yumurtlamadan birkaç gün öncesidir. Yumurtlama dönemi kadınlarda hamilelik ihtimali en yüksek olan yaklaşık 4-5 günlük bir süreci ifade etmektedir. Bu sebeple, gebelik düşünen çiftler ilişkiye girmek için yumurtlama zamanını hesaplamalıdır.Yumurtlama tarihinizi eczaneden satın alacağınız Ovulasyon testi ile öğrenebilirsiniz.

Yeni evlenenler hamile kalmak için ne yapmalı? En etkili 4 yöntem

HAMİLE KALMAK İÇİN SOĞAN KÜRÜ UYGULAYIN!

Hamilelik için en etkili kürlerin başında soğan kürü gelmektedir. Birçok anne soğan kürü ile hamile kaldıklarını ifade etmektedir. Işte hamile kalmak için etkili soğan kürünün hazırlanışı:

Öncelikle 2 bardak klorsuz su veya hazır suyu kaynatın. Ardından orta boy bir kuru soğanın dış tarafındaki açık kahve renkli ince kabuğu soyun ve 4’e bölüp kaynamış suyun içine koyun. Tencerenin ağzını kapatın ve 5 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra tencereyi ocaktan alıp ılımaya bırakın. Hazırladığınız bu soğan kürünü öğlen yemeği öncesinde bir bardak kadar tüketin. Akşam ise bu kürü yeniden taze şekilde hazırlayın ve akşam yemeğindenönce yine bir bardak kadar tüketin. Bu uygulamayı adetin bittiği gün başlayıp 15 gün yapmalısınız.

Soğan kürü hazırlarken dikkat edilmesi gereken en büyük püf nokta soğanın mor veya kırmızı değil, kahverengi olmasıdır. Ek olarak, kürü her seferinde taze olarak hazırlayıp soğuk değil ılıkken tüketmelisiniz.

Yeni evlenenler hamile kalmak için ne yapmalı? En etkili 4 yöntemHAMİLE KALMAK İÇİN ZEYTİNYAĞI İNCİR KÜRÜ

Dr. Ömer Coşkun, gebelik için etkili bir zeytinyağlı incir kürü önermiştir. Çocuk sahibi olamayan kadın ve erkeklerin bu kürü 3 ay tüketmeleri sayesinde evlat sahibi olacakların söyleyen Çoşkun’un tarifi şu şekilde: 

İlk olarak küçük bir kavanozun içine 3 yemek kaşığı zeytinyağını alın ve içine 2 adet kuru inciri ekleyin. Sonrasında kavanozun kapağını kapatıp 1 gün bekletin. Ertesi sabah incirleri kahvaltıdan önce aç karna tüketin. İncirler bittikçe zeytinyağının içine yeni incirler ekleyerek bu kürü tekrarlamalısınız.

Yeni evlenenler hamile kalmak için ne yapmalı? En etkili 4 yöntem

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN HEMEN HAMİLE KALMAK İÇİN İNCİR KÜRÜ

Malzemeler

  1. 2 adet büyük havuç
  2. 20 adet kuru incir
  3. Yarım litre klorsuz su (klorsuz su yerine marketlerde satılan 500 ml’lik pet şişe suları da olur)

Yeni evlenenler hamile kalmak için ne yapmalı? En etkili 4 yöntem

Yarım litre yani 2 su bardağı klorsuz suyu veya marketten alacağınız 500 ml’lik pet şişe suyu tencereye koyup kaynatın. Sonrasında havuçları 4-5 cm uzunluğunda doğrayın ve kaynayan suyun içine katın. Ardından tencerenin kapağını kapatıp,20 dakika kısık ateşte kaynamaya bırakın. Diğer yandan, başka bir tencerede kaynayan yarım litre klorsuz suyun içine bıçakla bir kez kestiğiniz 20 tane kuru inciri ekleyin. Sonrasında tencerenin kapağını kapatıp 15 dakika kaynatın. Son olarakiki tencereyi de ocaktan alın ve incir ve havuçları haşlama suları çok ılınmadan birbirine karıştırın. Bu hazırladığınız kürü  20 gün boyunca  her sabah aç karına kahvaltıdan 15 dakika önce 1 bardak tüketin. 20 günün ardından 1 hafta ara verin ve sonra yeniden 20 gün daha tekrarlayın.

Yeni Evlilerde Hamile Kalma Süresi Ne Kaç Ay Sonra Hamile Kalınır Tıklayınız

Hamile Kalmak İstiyorum Nasıl Hamile Kalabilirim Hamile Kalamıyorum Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.