03 Haziran 2020, Çarşamba 18:03

Yeşil Gözü Ortaya Çıkaran Makyaj Far Rengi Tavsiyeleri

Yeşil Gözü Ortaya Çıkaran Makyaj Far Rengi Tavsiyeleri

6 Adımda Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kusursuz makyajın püf noktalarından biri de göz rengiyle uyumlu olmasıdır. Yani makyaj renkleri belirlenirken göz rengi dikkate alınmalıdır. İşte doğal güzellik böylelikle elde edilebilir. Yeşil gözlere sahip kadınlar bu konuda bir adım öndedir. Zira yeşil gözlülerin yaptığı göz makyajı onları tek kelimeyle mükemmel gösterir.

Yeşil Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

Şayet renkli gözlere sahipseniz, göz renginizle farklı tonda ürünler kullanın. Aynı tonda olması hoş bir görüntü meydana getirmez. Mesela yeşil gözlere yeşil eyeliner, yeşil göz kalemi ya da yeşil far uygulamak yanlıştır. Böyle yaparak gözlerinizi ön plana çıkaramazsınız. Üstelik gözleriniz solgun ve olduğundan daha küçük görünür.

1- İçinde kızıllık barındıran mat kahverengi tonu crease bölgesine yani göz kapağının katlanma bölgesine uygulanır. Sonra yumuşak uçlu bir far fırçasıyla güzelce karıştırılarak iyi bir geçiş elde edilir.

2- Tüm göz kapağına metalik bakır rengin uygulanır. Crease bölgesine gelindiği zaman yeniden karıştırılır. Bu sayede iki renk birbiri ile yumuşak bir geçiş elde edebilecektir.

3- Gözlerin dış köşelerine daha kızıl bir far yardımıyla gölge verilir. Böylece göz alıcı ve derin bakışlara sahip olunacaktır.

4- Metalik altın bir far göz kapağının tam ortasına uygulanır. Hafifçe dağıtılır. Göz hizanızdaki bu ışık oyunu sayesinde herkesin ilgisi yeşil gözlerinize yönelecektir.

5- Göz kapağına sürülen bakır tondaki far, fırçada kaldığı kadarıyla alt kirpiklerin dış köşelerine uygulanır. Bu sıcak tonlar birbirini tamamlayacaktır.

Yeşil Gözlere Hangi Renk Farlar Yakışır?

Yeşil gözlere uygulanan tonlar oldukça dikkat çekicidir. Örneğin mor rengi bunlardan biridir. Yeşil gözleri iyice belirginleştiren mor tonları, herkesin ilgisini çekmektedir.

Karşıt renklerin kullanımı doğru kontrast elde etmeyi sağlar. Kırmızı tonları yeşilin zıttıdır ve kırmızı farlar bunun için gayet idealdir. Turuncu veya şşeftali tonları da tezat oluşturarak gözlerinizi ön plana çıkaracaktır. Göz kapağını aydınlatmak, doğru göz makyajının ilk adımıdır. Gözünüze uygun bir kapatıcı uygulayarak göz kapağınızı far için hazırlayabilirsiniz. Makyaj sırasında hem göz rengi hem de ten rengi baz alınmalıdır. Yeşil gözlere ve beyaz bir tene sahipseniz daha doğal tonları tercih etmeli, nude veya açık pembe farlara yönelmelisiniz.

Eyeliner Ve Göz Kalemi Kullanımı

Göz kalemi ve eyeliner nasıl uygulanmalı: Yeşil gözlüyseniz asla siyah eyeliner ve siyah göz kalemi kullanmayın. Peki göz hatlarınızı hangi tonlarla belirginleştirebilirsiniz? Yeşil gözler için göz kalemi nasıl seçilir? Öncelikle dediğimiz gibi siyah göz kalemi ve siyah eyeliner uygun değildir. Tabii ki siyah rimelden de kaçınılmalıdır. Aksi takdirde bu sizin için daha boğucu bir göz rengi ve daha sert bakışlar demektir.

Çikolata kahvesi başta olmak üzere kahve tonlarda rimel, eyeliner ve göz kalemi yeşil gözler için son derece uygundur. Bu ürünleri kullanarak göz renginizi belirgin hale getirebilir ve yumuşak bakışlara sahip olabilirsiniz. Makyajınızla doğallığı elde etmek istiyorsanız buraya kadar anlattıklarımız size yardımcı olacaktır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT